Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nok akik nem akartok gyereket?

Nok akik nem akartok gyereket?

Figyelt kérdés

Szoval en nem akarok gyereket mar 8 evesen sem akartam meg elkepzelni sem, most 34 vagyok es az esetek 99 szazalekaban meg mindig nem akarok, ez a gyerek dolog nem nekem valo.


Viszont valamiert minden honapban( de legalabbis eleg gyakran) eszembe jut h milyen lenne ha lenne egy gyerekem, akivel kolcsonosen szeretjuk egymast es hulyen hangzik de belegondoltam, h mekkora erzes lehet amikor harom evesen beleugrik a nyakamba es azt mondja, h szeretlek anya.


Ez normalis? Tenyleg nem szeretnek gyereket, imadom az eletem csak nem ertem, h ez minek jut eszembe? Ez osszefugghet a pre menstruacios idoszakkal?


A ferjemnek mar van egy 18 eves fia az elozo hazassagabol, katasztrofalis ketlabu a ferjem sem szertne gyereket viszomt o ugy van vele, hogyha barmikor meggondolnam magam ezzel kapcsolatban akkor szuper szulok leszunk es szepen felneveljuk.


Kulon kiemelte, h ez csak akkor ervenyes ha legalabb hat honapig ugy akarnek gyereket h egy oercre sem bizonytalanodom el:-))Segitseg lenne, anyu egybol kikoltozne hozzank, aztan itt van a ferjem csaladja is, sok baratunk van akiknek van gyerekuk szoval nem arrol van szo, h senki nem tudna segiteni.


Anyagilag is megengedhetjuk magunknak, de nekem ilyen orias felelmeim vannak, h mi van ha szar anya leszek, nem tudom megvedeni se az oviban se a suliban, nem tudom megvedeni s pedofiloktol, arossz tarsasagtol, mi van ha drogos lesz, mi van ha pszichopata lesz es egy nap megol...mi van ha en sokallok be es hagyom el a gyereket (marmint a ferjemre). Masreszt korlatozna a szabadsagomban, a nyaralasomban, plusz mindenben o lenne az elso es nyilvan anyagilag is ovatosabbnak kene lennunk.


Azt sem gondolom, h en tulelnek egy szulest mi tobb van egy betegsegem ami nem hat ki az eletemre egyaltalan mert gyogyszert szedek ra evek ota, de mi van ha orokli?


Na jo, sztem kihagyom:-))


2016. júl. 29. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy az ember tudja magáról, hogy nem akar még átfut a fején, hogy mi lenne ha... Egy gyerek egy egész életet meghatározó döntés, ahogyan annak nem vállalása is. Természetes, hogy néhanapján belegondolsz a másik oldalba is.
2016. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Háát szerintem inkább ne akarj mert szerintem csalódni fogsz.Nem csak szeretete ad majd hanem sok sok munkát no meg hisztiket .Gondold meg nekem van egy 5 éves.Hát én sem akartam amúgy de úgy mint te egyszer csak játszani kezdtem a gondolattal mi lenne ha?Valójában jobb volt amikor még nem volt 3 éves koráig nem aludta 3 óránál tovább mert iszonyú rossz alvó volt.Most jön a kistesó 33 éves vagyok nem akarom elvetetni mert akartuk hogy legyen még egy de nekem nagyon jó volt gyerek nélkül.
2016. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

29 vagyok, 15 éves koromtól cukinak tartottam a gyerekeket és hittem, hogy nekem is lesz. Aztán egyre kevésbé hittem és egyre több árnyoldalát láttam meg és lekötött a suli, majd a munka. Végül tavaly szültem, mert megtaláltam A férfit, akivel akartam vállalni. Nem csalódtam. A gyerekünk szuper, imádnivaló, jól kijövünk kezdettől. A férjem habitusát örökölte (nyugodt, érdeklődő, nagyon sokat nevet) és imádjuk. Nekem császárom volt és jól felépültem, bár a terhességet nem akarom többet.:)


Az, hogy félted őt a rossz emberektől, megértem. Én is félek, mi lesz az országból 20 év múlvára, ha már mindenki elment. Mi elmegyünk? Hová? Ott jó lesz? Ott most jó még?:) Rengeteg kérdés, de ezek a kérdések a te generációdban gyerek nélkül is ott vannak, hiszen sajnos elveszett Y vagyunk.:)

2016. júl. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek a válaszokat, vegulis rajottem, h valahol az lehet az ok- ezeknek a gondolatoknak h a mensim kesik:-)))


Egyebkent elhiszem, h nagyon nehez veluk de allitolag 9 eves kor utan a dolgok konnyebbe valnak. Viszont kettes a te helyedben ha igy erzed en nem vagtam volna bele egy masodik terhessegbe csak azert h a gyereknek legyen egy testvere, mert ez igy egy ordogi kor amibol csak evek mulva lehet kimaszni (se):-)


Nalunk az a konnyebbseg h a ferjem egy tokeletes apa material, imadja a gyerekeket, a fia is ot, bebiszitteli szivesen a barataink gyerekeit szoval a jo kornyezet vegulis adott.


Mondjuk en meg egy orszagert sem aggodtam soha, nem vagyok patriota es sosem lamentalok azon, h mi lesz ha....mert majd ugyis meglatom:-))De gyerekkerdesben ez mas, mert ott felelos vagyok valakiert akit a legjobb tudasom szerint kell nevelnem es vedenem es tamogatnom. Szoval nem egyszeru ez.


Egyebkent mindenkit felpontoztam:-)

2016. júl. 30. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Azóta mi újság? Lett gyerek?

2018. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia 5-os, szerencsere nem:-)))
2018. okt. 28. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!