Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kimosnátok, vasalnátok a...

Kimosnátok, vasalnátok a babaruhát? Barátnőm visszakérte. És adnátok azok helyett a tietekből ami már nincs meg?

Figyelt kérdés
Két éves a kisfiam és amikor megszületett barátnőmtől kaptam egy zsák babaruhát. Nem kölcsön kaptam,hanem úgy hogy az enyém,mert ugye Ők nem terveztek több gyereket. De most a húga terhes lett és mondta hogy adjam már vissza. Én egy pár darabot odaadtam belőle unokatesóméknak,azok helyett adjak a sajátomból? Mi még tervezünk egy babát... Mossam ki és vasaljam a ruhákat? Mert ugye majdnem két éve el lettek rakva.
2016. aug. 7. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg őt hogy szeretné?:-)
2016. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kicsit ellaposodott már a barátság, alig találkozunk,

én nem akarom megkérdezni...

2016. aug. 7. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Erre, hogy adjam "már" vissza, tuti nem mosnám-vasalnám. Amúgy is szerintem mindenki kimossa azt, amit ráad az újszülött gyerekére. Amúgy meg csak azt adnám, ami még megvan, elvégre ő nem kölcsön adta, hanem örökbe, nem is illik visszakérni (pláne nem így).
2016. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mosd át,vasald ki.Én ennyit tennék.Nem pótolnám azt,ami hiányzik,ugyanis nem kölcsönbe adta.
2016. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges mosni-vasalni, ő úgyis megteszi. Mondd, hogy már rég elraktad, nem mostad ki újra. Ami nincs meg azt szerintem nem kell pótolni, mert eredetileg nem örökbe adta. Én is adtam így valakinek egy pár darabot, aztán született egy gyerekünk még és egy cuccra rákérdeztem, hogy ha még megvan visszakérném, de ha nincs az se gáz, hisz örökbe adtam, csak pont jól jött volna. Megvolt, visszaadta, nem volt gond. Ebben az esetben szerintem ő sem várja el, hogy meglegyen minden. Akkor illene pótolni, ha kölcsönbe kaptad volna.
2016. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért kimosnám, kivasalnám, főleg ha te is így kaptad anno tőle. Viszont nem pótolnám ami hiányzik, esetleg mikor visszaadod finoman jelezd, hogy sajnos 1-2 holmi már elhasználodott, meg elajándékoztál te is belőle, de ha tudtad volna, hogy még szüksége lesz rá, akkor megtartod. Így legalább korrekten jelzed neki, hogy nem mindent adsz vissza neki, hátha ő arra számított.
2016. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Örökbe adja, aztán x év után van pofája visszakérni, mikor már alig beszéltek egymással? Tudod kitől kérje vissza..
2016. aug. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtt, nyilván nem foltos babaruhát adott az illető, de nem hinném, hogy frissen mosott és élére vasalt cuccokról volna szó! Főleg mivel a kérdező azt írja, hogy zsákban kapta, így én a vasalást kizárnám. Nyilván a kérdező is kimosva tette el a ruhákat....
2016. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Természetesen kimosnám és szépen összehajtogatva, egy rendes táskában táskában adnám vissza, függetlenül attól, h most beszélünk-e vagy sem, örökbe adta-e vagy sem és ki fogja-e mosni újra vagy sem. Pusztán azért, m én ilyen igényes vagyok, belső késztetés ez. Szégyellném, ha az én kezemből, mocskos, foltos, gyűrött, állott szagú babaruha kerülne ki és mutogatnák körbe a rokonságban, h nézze csak mindenki, így kapták vissza tőlem.


Nem vasalnám. A hiányzó darabokat pótolnám és ezt jelezném is, h pótoltam.

2016. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!