Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos a kislányom és csak...

8 honapos a kislányom és csak ringatva alszik el. Hogy szoktassam a kiságyban lévő alváshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom 8 honapos és mindig ringatva alszik el.Probáltam kiságyba szoktatni hogy ott etetem meg és utána a hátát simogatom de nem sikerül, mert sajnos ugy elkezdett üvőlteni hogy fuldoklás lett belőlle a végén.Nem tudom mit csináljak mert már 7,5kg és nagyon nehéz.Első gyerkőcőm.


Kőszőnettel: Diána


2010. ápr. 18. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom ugyanezt csinálta, csak 3 hónaposan.Aztán egyik este fogtuk magunkat apával,és kajcsi után beraktuk a kiságyába csak úgy egyszerűen.Kb 20 percig halgattuk az ordítást, nem bírtam tovább kivettem ,ringattam míg el nem aludt.Másnap ujra próbálkoztunk 5perccel tovább hallgattuk, utána vettem ki.Majd egyik este láss csodát 15perc üvöltés után magától elaludt.Onnantól kezdve/nem mondom hogy nem volt sírás egy röpke ideig/de nem kellett kivenni.Szóval én hagytam sírni.Azóta már 8 hós, és magától elalszik 1-2 perc alatt.:)
2010. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm!Csak nekem az a baj hogy apa nincs mert éjszakás és egyedül kell megoldanom a dolgot ami nagyon nehéz...
2010. ápr. 18. 21:24
 3/7 anonim válasza:

Szia! Ne aggódj, az én lányom is ringatva alszik el (10kg) de ezt kinövi. Kérdeztem a dokit első gyerek lévén természetes e és az mondta, hogy ez a szeparációs korszakban megszokott. Védő nénink is megnyugtatott kinövi. Én azt teszem, mikor kicsit már "bekómált" leülök vele és úgy ringatom, majd lerakom és alszik tovább. Nálunk ez vált be :D


Remélem tudtam segíteni! Üdvözlettel: Melánia

2010. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ringatva alszik el és ha leteszem utána a kiságyba képes 2-2 és fél orát aludi.Lehet hogy gyenge vagyok de első gyerek és sokat tartottam a kezembe mikor meszületett.Kőszőnőm a választ
2010. ápr. 18. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Minél idősebb, annál nehezebb. Ha megvan az elhatározásod, akkor menni fog, csak kitartás kell hozzá. Vagy igy, vagy úgy, de sírás nélkül nem fog menni, ez biztos, ezt emészd meg először. Fokozatosan is lehet, nem kell rögtön betenni az ágyba, villany lekapcs és kimenni, aztán hallgatni a szívszorító üvöltést. Találj ki egy fokozatos szoktatást. Kicsit ringatsd, de ne várd meg mig elalszik. Tedd az ágyába sötétben, csendben, hogy plusz inger ne érje. Ha egyszer betetted, ne kapkodd ki többet, ott kell megnyugtatnod. Hajolj hozzá igen közel, hogy érezzen, mint mikor ringatod. Ha hasra teszed, kicsit felfelé paskolhatod a popóját. Simizd lassan a hátát. Türelem! Legyél a nyugalom szobra, hogy a nyugalom áradjon a mozdulataidból!
2010. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az alváscentrumban a doktornéni, hogy sírás nélkül nem megy. De ne hajuk 10-20-30 percig sírni. Legyen meg ez esti rutin amimindig ugyanaz, majd tegyük a kiságyba, és mindig ugyanazokkal a szavakkal búcsúzzunk el tőle. " anya és apa is szeret, de most éjszaka van, sőtét, aludj, hogy reggelre kipihent legyél, stb..". Majd ott kell hagyni... Tuti üvöltésbe kezd... Kezd el nézni az órád és 5 perc után menj be hozzá. Ne vedd ki, de ugyanazokkal a szavakkal mint az előbb vigasztald meg. Ha nem sír, nyomás kifelé...Ezt addig ismételd még el nem alszik 1-2 hét islehet amig megtanulja. Egyre kevesebbszer kell bemenni hozzá. Így te sem hallgatod 30 percig az üvöltést, ő sem azt hiszi, hogy otthagytad, hanem .... Nekünk bejött. 4 nap alatt rájött, hogy alvás van. Akkor volt 15 hónapos. Azóta semmi bajunk egész éjjel, alszik mint a kisanygal. A doktor néni azt is mndta, ha úgy alszik el, hogy vele vagy akkor éjjel amikor felébred ( meglepődnél hányszor ébred egy 1 éves gyerek), nem tud egyedül vissza aludni, és sírás lesz a vége.
2010. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aludj jól, gyermekem c könyv, nekem bevált.
2010. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!