Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 25 cseppet adjam be minden...

25 cseppet adjam be minden etetésnél?

Figyelt kérdés
3 hetes a kislanyom egy hete sajnos nagyon nehezen pukizik.oda figyelek hogy mit eszek direkt nem eszek olyat amit nem lehet. Tornáztatom is de szegenynek semmit nem ér. Szóltam a or orvosnak es az espumisan cseppet ajánlotta. Nem szerettem volna ilyenkor már gyógyszert de mondta a doki muszáj. Nagyon sajnálom szegénykémet alvasbol is fel kell mindig erőlködik nagyon. 25 cseppet mondot a dokim mondta minden etetés előtt. De en nem mertem csak 10 cseppet. A 25cseppet elosztottam egy napra így nem sokat ér ahogy veszem észre. Tapasztalat valakinek?
2016. aug. 24. 03:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Egy nap alatt lehet összesen annyit adni!

Mi is ilyenek voltunk.

Nekünk a kamilla tea segitett egy két korty evés előtt.

Utána kakált pukizott.

3 hêt volt rémálom minden nap_!

Az espumisan nem sokat ért nekünk csak pár percig.

Volt hogy hőmérőznöm kellett!

2016. aug. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jól mondta a doki az adagolást. Ellenben nekem az a tapasztalatom, hogy semmit nem ér. Próbáld ki a doki szerinti adagolást, ha úgy se használ, akkor hagyd a fenébe és próbálj ki mást.


Amúgy nem szívódik fel, így a legfölöslegesebb, ahogy csinálod, mert ilyen kicsi dózisban használni biztos, hogy nem használ.

2016. aug. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Étkezésenként ajánlott a 25 csepp.
2016. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban le van írva, hogy kell adagolni, ha az orvosnak nem hiszel, legalább azt a pár sort olvasd el. Nem értem ezt, basszus én még a D vitamin tájékoztatóját is elolvastam, pedig tudom, mi a D vitamin, nem mernék úgy adni a babámnak semmit, hogy előtte nem informálódtam, és a felnőtt gyógyszerek esetében is elolvasom a betegtájékoztatót. Azért van.


"Ha az előírtnál több Espumisan emulziót alkalmazott

Túladagolás esetén nem kell káros hatástól tartani. Az Espumisan emulzió nagy mennyisége is problémamentesen tolerálható. Az Espumisan emulzió hatóanyaga a szimetikon a gyomorban és a belekben található habot tisztán fizikai úton bontja le. A szimetikon nem kerül be a véráramba."


Egyébként 25 csepp kell étkezésenként, az én kisfiamnak használt, mondjuk én előírás szerint adagoltam, nem saját kútfőből dolgoztam. Ha nem akarsz neki 25 cseppet adni, akkor vegyél koncentráltabb változatot, az Espumisan Forte-nak 100mg/ml a hatóanyag-tartalma, a sima Espumisannak 40mg/ml. Ráadásul az Espumisan Forte ár-érték arányban sokkal jobb.

2016. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bogica0616 ***** válasza:
Én még csak avval egészítem ki a 4 válaszolót, hogy 2 féle espumizan szuszpenzió van jelenleg forgalomba. Az áruk is hasonló. Az egyikből minden etetéskor kell a 25 csepp a másikból elég a 10 csepp. 3 védőnő ismerősömmel és gyerekorvossal, valamint a patikussal is egyeztettem mielött el keztem alkalmazni a picimnél.
2016. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg szelcso… szuper talalmany!:)
2016. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki a kamillateát írta, annak gratula! Valakinél kiszárítja a belet...A cseppet meg az előírás szerint kell adagolni. A szélcső nekem elég durva mutatványnak tűnik, de kinek mi jön be! Ha nem válik be ez a csepp, akkor kell keresni másikat, de ha spórolsz az adagokkal, egyik sem fog használni!
2016. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elolvastam meg beszéltem a orvossal meg a védőnővel. De itt is utána olvasgatam ami bezavart mert egyik ütötte a másik valaszt. Orvosi véleményt is különbözőket olvastam. Kamilla teát mondtam a dokinak és azt mondta felejtsem el szoptatós anyáknak nem lehet.
2016. aug. 24. 13:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Szélcső számomra is brutális.rendben akkor igy fogom adni köszi a válaszokat mindenkinek.
2016. aug. 24. 13:54
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Már bocs de ha egyszer kétszer kap kamillA teát higitva semmi baja nem lesz!

Vagy.igyál te akkor kerüljön a tejedbe!

Nem kellene lehurrogni mert ezek régi módszerek


A dokik meg szerintem gyógyszer pártiak!

De tömjed csak majd az ellenkezőjét éred el vele!


De éppen kamillába is megfürdetheted az is oldja a görcsöket! De Én ugye hülye vagyok mert csak 3 hétig voltunk durván hasfájósak!

Az meg nyilván hülye!

De képzeld mecsek baby teát is adhatsz neki az nem száritja a beleket!


De nyilván megint csak én vagyok a hülye mert a szopós babának isten ments teát adni!

Biztos nem lehet szomjas!

De gondolom az nem jutott az eszedbe te igyál olyat amit kisziv!

Nem mások ahülyék

2016. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!