Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap lesz 17 hónapos a...

Briguska99 kérdése:

Holnap lesz 17 hónapos a kisfiam, de nem akar még mindíg önállóan járni. Fejlődésneurológushoz vigyem el? Vagy máshová? Mindenki mást mond (orvos, védőnő, családtagok)

Figyelt kérdés
Bútorokba kapaszkodva ügyesen lépked, átkapaszkodik egyikről a másikra, ha fogjuk a kezét úgy megy mintha ágyúból lőtték volna ki, bár a lábfejét kifelé tartja amikor lépked. Eddig minden mozgásformát időben megcsinált. Ha elengedi a kezemet akkor 1-2mp es összerogyik, leül. Gondolom bátortalan és az egyensúlya sem az igazi...szóval nem tudom hova vigyem, mit csináljak. Van aki azt mondja hogy lusta, van aki azt hogy vigyem vizsgálatokra. Tanácstalan vagyok. Járt már hasonlóképp valaki?
2016. aug. 25. 08:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék hogy nem volt koraszülött, császárral született mert farfekvéses volt, ennek ellenére a kórházban azt mondta a gyerekorvos hogy minden rendben van nála, nincs csípőficama, gerincferdülése, a hallásával is minden rendben volt.
2016. aug. 25. 08:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosra hallgatnék. De még van egy hónapja. 18 hónapos korig kell járni. Viszont ne vezesd! Ezzel csak hátráltatod.
2016. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha mindig vezetgetitek, azzal éppen azt akardályozzátok, hogy el merjen egyedül indulni. Egy gyereket nem szabad "segíteni" a mozgásban (kivéve szakember által javasolt gyógytorna), hanem hagyni a saját tempójában fejlödni.

A vezetgetéssel az ellen treniroztátok, hogy megtanuljon egyensúlyozni, ha abbahagyjátok, akkor meg fogja tanulni. VIszont egy ideig biztos cirkuszolni fog, ha nem segítitek, de ezt el kell viselni.

2016. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat: adjatok a kezébe egy tárgyat,amit szeret...így majd biztonságban érzi magát,hasonlóan ahhoz,amikor fogja a kezeteket.Például egy nagyobb plüss,vagy bármi,amit szívesen szorongat amúgy is.

Az én kisfiam is így bátorodott fel.Az ő kedvence egy játék felmosómop volt,ezzel egyensúlyozva,integetve tette meg az első önálló lépéseit. (a korábbi vezetgetések után)

Próbáljátok ki!

2016. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Eszter76 ***** válasza:

A fiam is elmúlt másfél éves, amikor járni kezdett - a lányaim korábban kezdék. Első gyerek, fiú - nincs ezzel semmi baj. Ha már egyedül fölkapaszkodik és lépeget, akkor nincs lemaradva semmiről. Majd egyszer elindul és akkor nem győzöd utolérni. :-)

Minden gyerek bizonytalanul lépeget először. A fiam meg szerintem félt is, vagy nem tudom - mindenesetre nyaraláskor indult el a tengerparti homokban annak idején - azt elég puhának találta, hogy megpróbálja. :-D

A vezetgetés meg tényleg nem segíti elő, mint ahogy többen írták - ahogy a bébikomp sem. Hagyd, hogy csináljon mindent a maga tempójában - és nyugi. :-)

2016. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!😊
2016. aug. 27. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!