Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dominik nevű babátokat szokták...

Dominik nevű babátokat szokták a család/barátok Niko-nak becézni? Nekem nagyon nem tetszik hogy a párom családja mindig igy hivja ha náluk vagyunk.

Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

gondolom, ha a te családod hívná így, tetszene.

Most őszintén, mit segít rajtad, hogy itt valaki így becézi vagy sem, ettől még neked továbbra sem tetszik és a család továbbra is így hívja.

A billentyűzet helyett a kicsi szádat használd, és ne nekünk szólj, hanem nekik.

2016. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Kedves első! Gondolom a kérdező bizonytalan, hogy ilyesmi miatt most ugyan erdemes e egyaltalan szot emelni... Őszintén szólva az en kicsi lányom is agyon van cifrazva a párom családjánal es bar engem zavar meg nem tettem ezt szóvá. En eddig meg csak nagy levegot vettem es kesz.

Kérdező : en a Dominiknak csak a Niki becézését talaltam..ha nagyon zavar próbálj esetleg először a paroddal beszelni hatha o legközelebb szepen tudja mondani a családnak hogy nem is Niko hanem pl Domi!

2016. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Domi, Doma, Domci - így becézik Dominik nevű ismerőseimet, családtagjaimat.

Mondjuk ők már nem babák, szóval tudnának szólni, ha nem tetszik nekik :D

Ha a párodat nem zavarja, akkor ne foglalkozz vele.

2016. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ilyesmi miatt most ugyan erdemes e egyaltalan szot emelni..


Miért, ha nekünk tetszik, használjuk, akkor neki is fog? Ő ettől még pont úgy fogja utálni.

2016. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A Nikóval nem lenne bajom, a Niki viszont lányosabb. Én nem problémáznék miatta.
2016. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nagyfiúnk Dominik. Általában Dominak hívjuk,de a Domcsi,Domika is előforul. Niko honnan jön? Én szoktam néha cifrázni,mint Domdom meg hasonlók,de a Niko még nekem se jutott eszembe..
2016. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Honnan jött amúgy ez a Dominikozás? Ennek a névnek a magyar alakja Domonkos, és az én korosztályomban csak ebben a formában fordult elő. Most viszont minden bokorból Dominik nevű gyerekek ugrálnak elő. Annyira szlovákos, romános a fülemnek... Akkor már legalább Domingo vagy Domenico, ha már egyszer nem magyar nevet adsz a gyereknek, legalább valami stílusa legyen, ne egy ilyen szakadt szlovák névvel kelljen járkálnia...
2016. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nikonak csak Nikolettet és Nikolaszt hallottam becézve. Dominikot a környezetemben mindenki Domizza. (Mondjuk a Dominikát is)
2016. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az exemnek van egy fia, akit a sajat nagyanyja total mashogy elkeresztelt, mert nem tetszett neki az eredeti neve. Davidnak szolitjak, az eredeti neve total mas. Na ez a gaz, nem ami nalatok van.

Ha majd zavarja a gyereket kesobb szol o.

2016. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Unukaöcsém Dominik, őt Dodónak szokták becézni. A szomszéd kissrácot meg Dominak.

Nekem a Nikó hangzásával sem lenne különösebb bajom, ha már muszáj becézni. De hozzá kell tennem, hogy kimondottan becézhetetlen neveket kaptak a gyerekeim, mert szerintem a legtöbb név az eredeti formájában a legszebb. Így nálam a Dominik Dominik.

2016. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!