Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok meddig vannak este...

Nálatok meddig vannak este látogatoban a nagyszülők/rokonok/barátok? Én reagálom csak túl?

Figyelt kérdés
Első babàmnàl apòsom nagyon nagyon közel lakott. Esténként alig birtuk kitessékelni hogy most màr fürdetnénk fektetnénk. Plusz mindenben részt akart venni. Volt is ebből feszültség köztem és a férjem közt. Most vàrom a màsodikat és tartok tőle hogy hiàba költöztünk kicsit odébb most is ezt fogja csinàlni... Gondolom eleinte nehéz lesz két gyerkőcöt fürdeni és àgyba rakni, férjemre is szükségem lesz. Ti meddig engeditek hogy este ott legyenek a làtogatok? Vagy marad amig akar?

2016. aug. 27. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Vacsora előtt haza szoktak menni. Kivéve, ha nem jön haza a férjem este, akkor néha átjönnek és együtt csináljuk végig a fürdetést, fektetést, olyankor az esti mesét is a mama meséli.
2016. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk változó. Az sem mindegy, hogy kihez jön a vendég. Ha anyám jön, az általában altatásig marad. Ha apámmal együtt jönnek akkor elmennek hamarabb. Ha anyósom jön, az is altatásig marad.

Az én barátnőim, nővérem van, hogy kifejezetten este jönnek, megvárják az altatást és akkor utána maradnak ameddig akarnak.

A férjem barátait semmi sem zavarja, hajnalig is nálunk vannak például egy nyári estén. Nem hangoskodnak a keretben, szóval engem és a gyerekeket nem zavarnak ezzel.

Ha a nagyobbamhoz jönnek sokszor itt is alszanak a gyerekek. Ha a kicsihez jön valakik akkor fürdetés előtt vagy legkésőbb utána elmennek.


Én soha nem mondanám senkinek, hogy most már nem látjuk szívesen. Bár én senkit sem szoktam úgy érezi, hogy "sokáig maradt".

2016. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%

Mivel nálunk a nagyszülők messze laknak ezért legtöbbször itt alszanak.

Szerintem ennyire közeli rokon nem kéne h zavarjon téged ha ott van fürdetéskor, hiszen nem kell egész nap haptákban állni mellette, nyugodtan lehet úgy is fürdetni h ott van, sőt altatni is, nyilván másik helyiségben. Nekem ez nem gond.

Egyéb vendégek (barátok stb.) általában legkésőbb vacsi után elmennek. De régebben barátaink is szoktak itt aludni, volt aki nézte a fürdetést, engem ez nem zavar. Altatni meg úgyis külön altatom a szobájában a gyerekeket.

2016. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ kivel milyen a kapcsolat, mi a szokás.

Pl. mikor anyósomék jöttek látogatni, este indulni akartak. Na ezen én voltam leginkább meglepődve, hogy "nem várod meg a fürdetést????" :O Az én családomban a sokáig tartó vendégeskedés volt a szokás, férjem családjában max. 2 órát vannak valahol. Meg abból indultam ki, hogy anyám még véletlenül se hagyta volna ki a fürdetést, ehhez szoktam hozzá, anyós szerint meg nemillik addig ott maradni.

2016. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!