Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka ordítva, sikítva...

Éjszaka ordítva, sikítva ébredt és alig lehetett megnyugtatni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Elaludt 8 körül és 9 óra környékén sikítva kelt fel, bementem, felkapcsoltam a villanyt, rémült fejet vágott. Kivettem a kiságyból, ölben mindig meg szokott nyugodni, de most semmi hatása nem volt, sírt tovább vigasztalhatatlanul. Apa sétálgatott vele utána, de sokáig nem nyugodott meg. Kb negyed óráig volt így, utána visszaaludt, később már nyugodt volt. A hasa nem fájt, máshol pedig nem tudom miből vehetném észre (fülét sem fogta).


Valakinek volt hasonló? Csak rossz álom okozta, vagy valamije fájt a picinek?



2016. aug. 31. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Jajj, ilyen nekünk is volt. Rendesen halálra rémültem, amikor a gyerek önkívületi állapotban, ahogy írod, sikítva kelt. Őt is alig lehetett megvigasztalni, mi még egy éjjel elrohantunk vele az ügyeletre is, mert csak üvöltött és üvöltött, mint aki fel sem fogta, hogy kivettük az ágyból.

Semmi baja nem volt, valószínűleg akkor mocoroghatott odabent a foga, az fájhatott neki annyira, aztán egy pár alkalom után elmúlt.

2016. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is sokszor volt/van ilyen. Általában utólag derül ki. Foga vagy hasa szokott lenni. Mikor hasfájás miatt sír csak ordít, nincs hasfájásra jel. Mikor a foga miatt van ugyanez, akkor se csinál semmit, csak ordít. Most kezdte el (11 hónapos) hogy néha oda mutat, ahol fáj pl mikor beüti valamijét meg fogzás közben a szája koret mutat sírás közben.

Másnap kemény a hasa ha az fáj neki de akkor a sírás miatt eleve megfeszíti magát így akkor ebből nem lehet kiindulni. Fogzás miatt nála mondjuk azért nincs totózás, mert a pelenka tartalma előre jósolja, hogy fogzásra kell keszulni. De az első fognál volt meglepetés bőven, mert nem tudtam mire kell figyelni.


Amúgy van mikor csak úgy felriad. Leggyakrabban ha túl fáradt volt altatáskor. Ilyenkor el is nyomja magát, szerintem arra szokott felkelni ennyire sírva.


Ha a füle fáj óvatosan nyomd meg a füle mögött és sírni fog, ha ott a baj.

2016. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet rosszat álmodott. 5 éves fiam mai napig ébred így néha. Vsgy hát nrm is ébred fel igazán.
2016. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez "normális"
2016. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En fiam is szokott igy ébredni, elég ritkán. Ilyenkor mintha nem is lenne igazán ébren, kicsit nekem ilyen alvajaros állapotnak tűnik. Sztm almodnak, megijednek valamitől vagy esetleg az idegrendszeret megterhelte aznap (pl sokat volt gyerekek kozott vagy sokat ment a tv), ilyesmire tudok gondolni. Ot is nehez ilyenkor megvigasztalni (felébreszteni?), de ha magához ter akkor onnantól ok.
2016. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pavor nocturnus nevű jelenség, egyfajta alvászavar, keress rá neten. Elképzelhető hogy pavor-ozott a babád.


Az egyik kisfiamnak 8-15 hónapos koráig voltak ilyen "rohamai", volt hogy hetente többször is, volt hogy több hét kimaradt. Általában az váltotta ki ha nem aludta ki magát nap közben, vagy ha valami felfordulás volt a napjában.


Nem biztos hogy ez volt nálatok, de erre utal hogy mélyalvás fázisban (éjfél előtt) történt, hogy kb negyed órán át tartott, és hogy nem tudtátok megvigasztalni. A gyerekek alszanak pavor közben, a kisfiamnak általában nyitva volt a szeme de mégsem volt ébren, semmire nem reagált. Ha ébresztgetni próbáltuk csak rosszabb volt.


Nagyon ijesztő, de ők semmire nem emlékeznek belőle. A kisfiam hamar kinőtte, van akinek kisiskolás korig eltart és később alvajárással társulhat.

2016. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt ilyen, 13honapos kora korul, nem tudom mi lehetet alig lehetet megnyugtatni, itt kettőnk között az ágyunkban nyugodtott csak meg kb fel óra utan
2016. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Elolvasva őket arra jutottam, hogy az alváshiány miatt volt. Pár napja "sztrájkol", nagyon keveset alszik nap közben. Pedig aludhatna, mert nyugalom van, de ha el is altatom, 20-30 perc a max amit alszik.
2016. aug. 31. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt ez a parvo "betegségem" gyerekkoromban, szerintem örökölte a fiam. Az apja is alvajaros volt, szóval elég gyanús...ártalmatlan amugy, ha nem fordul elo túl gyakran (heti többször vagy akár egy éjszaka alatt is többször egymás utan), akkor nem kell aggódni.
2016. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!