Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születés után és később...

Születés után és később hányszor jön a védőnő, gy. Orvos?

Figyelt kérdés

a védőnő tényleg minden héten, plusz emellett heti rendszerességgel be kell vinni a gy.orvoshoz is? Minek? Ha egyszer kijön a védőnő, megméri/megnézi, akkor minek kell bevinni? Vagy ha be kell vinni ilyen gyakran, minek jön? Jöjjön 2-3x bejelentés nélkül, és ha mindent rendben talált, akkor ne zavarogjon itt... nálunk ráadásul szülés ELŐTT is 4x jön, itt ül legalább 1 órát... minek? Én komolyan nem értem ezt... persze, akihez kell, járjon felőlem naponta, de én adok enni annak a gyereknek.. nyilván ha nem gondozom megfelelően az a heti orvoshoz menetelkor kiderül... a 2-3 bejelentkezés nélküli látogatásból meg az is, hogy nem élünk mocsokban...


hozzátok milyen gyakran megy, mennyit marad? nektek milyen gyakran kell vinni?


2016. aug. 31. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk összesen egyszer jött a védőnő és a gyerekorvos is, szülés után pár nappal.

Aztán havonta vittem a babát a védőnőhöz mérésre, a gyerekorvoshoz meg oltásokra csak.

2016. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hozzánk egyszer jött a gyerekorvos és hetente egyszer a védőnő a 6. hétig. Utána fel éves koráig havonta jött, aztán még egy-két alkalommal volt nálunk. Nekünk gyerekorvoshoz nem kellett hetente mennünk. Hanem havonta jártunk, aztán 1 éves kor körül az is ritkult.

Miért kell ennyit mennie? Mert ez a törvény, e z alapján kell dolgoznia. Ha megszegi, ki is rúghatják akár. Engem nem zavart, hogy jön. Volt, hogy szólt előre, volt hogy nem. Nem maradt sohasem sokáig, csak ha sok megbeszélni valónk volt vagy sokat kérdeztem.

2016. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Védőnője válogatja.

Nálunk terhesség alatt nem jött, szülés után amikor a kórházból hazaértünk, 1x. Aztán akkor vittem, amikor státuszra kellett.

Gyerekorvos szintén csak hazaérkezéskor jött ki (nagy kegyesen), váltottunk is, az új sosem. Nem is vittem orvoshoz, csak oltásra, meg ha beteg volt. Védőnő látta/mérte, amikor kötelező volt.

Most 3,5 éves.

2016. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerekorvos és a védőnő egyszerre jöttek ki, amikor hazajöttünk a kórházból. Aztán a védőnő az első héten 2-3 naponta jött, majd 6 hétig hetente egyszer. Utána havi egyszer 1 éves korig. Aztán már csak az éves státuszra kellett vinnem a gyereket.

Gyerekorvoshoz meg havonta kellett vinni 1 éves korig, utána szintén csak státuszra.

A védőnővel mindig előre egyeztettem időpontot, soha nem jött oda csak úgy.

Meddig maradt a védőnő? Volt, hogy 10 percet, volt, hogy 20-at.

2016. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ha 10-20 perc lenne hetente, nem is lenne bajom, de ő tényleg mindig itt ül 1 órát már most, pedig még nincs is meg a gyerek... ha meglesz, akkor is ott fog ülni, többen is mondták.


Nem igazán értem, ha törvényi szabályozás, hogy hogy ennyi félét írtok ti is?

2016. aug. 31. 12:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Hivatalból a védőnőnek és a gyerekorvosnak is ki kell mennie, amikor hazamentek a kórházból. Utána a védőnő hivatalosan hetente egyszer jár (talán a baba 6 hetes koráig), utána havonta egyszer 1 éves koráig. Az orvos hivatalból nem megy ki többet, de hozzá is el kell vinni bizonyos időközönként a gyereket (4 hetes, 6 hetes, 2 hónapos korától havonta), hogy a szükséges vizsgálatokat, oltásokat megkapja, a havi státuszt az orvos meg tudja csinálni.

A gyakorlatban védőnőtől függ, hogy milyen gyakran megy, az első védőnőnk az első gyerekhez rendszeresen járt, a másodikhoz meg soha. A mostani védőnőnk egyszer sem volt nálunk, pedig 2 éve költöztünk ide. Évente megyünk hozzá státuszra.

2016. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az utolsó felállás nekem is jobban tetszene...
2016. aug. 31. 13:03
 8/13 anonim ***** válasza:

De és mit csinál ott 1 órát? Beszélgettek? Vagy beszél?

Mondd neki, hogy elnézést, el kell mennem tejet venni, vagy ebédet főzni stb. stb.

2016. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jesszus ilyen tényleg van? Nekem szuper védőnőm volt de azért ha minden héten nálunk ült volna egy órát hamar meguntam volna... Hozzánk kijött mikor hazajöttünk a kórházból ő és a gyerekorvos együtt. Aztán már csak egyszer jött a védőnő, kb 8 hós lehetett a babám. Amúgy én jártam minden hónapban súlyt mérni, de az max 5 perces beszélgetés volt.
2016. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
beszél, beszél, beszél, ráadásul hülyeségeket... barátnőmnek a 3 hós gyerekével kezdte ajánlgatni a kifelé hordozást..
2016. aug. 31. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!