Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit telefonoztok a...

Ti mennyit telefonoztok a kisbabátok mellett?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem elég sokat. Sokszor szoptatás és büfiztetés alatt is telefonozok, meg akkor is, ha játszik mellettem. Telefonos játékokat játszom, facebookot nézek, gyakori kérdéseket és blogokat olvasok. Sokszor látom, hogy lesi a pici a képernyőt, ilyenkor elszégyellem magam. Nem szeretnék telefonfüggő gyereket. Nem akarom, hogy olyan legyen, mint az anyja. Na de hogyan tudnék erről leszokni?
2016. aug. 31. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Úgy lehet leszokni vagy csökkenteni, ha próbálsz vele játszani fejleszteni. Én is előfordul hogy sokat nyomkodom, de inkább akkor ha altatom este, napközben meg ha nem igényel. Van hogy hozzá se lehet szólni ha játszik :D de mikor látok hogy olyan formábam van, hogy most tudok vele játszani mutatni magyarázni, akkor vele foglalkozom. Viszont ő már 1 éves, olyan 3 hónapos koráig evett-aludt baba volt, akkor sokat telefonoztam. Persze a házimunka és a főzés után:)
2016. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én is netfüggő voltam(hál ég, csak időszakosan), de igyekeztem a gyermek alvásidejére tenni, ami miatt viszont hulla voltam(mert így én alig aludtam), tehát se telefon mellett, se anélkül nem voltam 100-on a gyermekek mellett.

csomagot váltottam, a telon nincs net, a géept meg totál macera indítgatni, meg kábelezni, meg stb, azóta megváltozott az életünk, rengeteg közös program, fejlesztések, jókedv, kipihentség, új főzőtudomány, tervek...


máshogy semmiképp nem tudtam kiszállni, sokszor agyaltam rajta pedig

2016. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
6 hónapos lesz. Próbáltam a másik szobában hagyni a mobilt, max 1 napig ment. Utána folytatódott minden.
2016. aug. 31. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kisebb volt, és volt, hogy fél órát is szopizott (ja, és igény szerint szopizik), akkor én is sokszor neteztem a telefonomon. Most már nem igazán, mert 1. új telefont vettem, ami kb. akkora, mint egy vágódeszka, egy kézzel nem tudom pötyögni :D 2. szopi közben simán kirúgja a kezemből a telefont (7 hónapos lesz). Jó, mondjuk azért a telefonom mindig kézközelben van, de nem merülök úgy bele, csak ha jelez, hogy jött értesítésem, vagy ilyesmi, akkor megnézem, néha reagálok is, vagy megnézek valamit, de ennyi. Nekem ez jobb napközben, mint letelepedni a gép elé, arra nincs időm, de néha a telefonra ránézni igen. Ja, meg vécén ülve szoktam telefonozni :D Persze csak ha a férjem itthon van, akkor nem kell három másodperc alatt végeznem. Régen a kádban is nyomkodtam (vagy olvastam), de sajnos most zuhanykabinunk van.

Én nem érzem vészesnek, csak az zavar, hogy jobb lenne olvasással töltenem ezt az időt, de hát ezek csak pár percek minden alkalommal, olvasni meg nem lehet így, abban semmi élvezet nincs.

2016. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggodj ezen! Szoptataskor en is sokszor telefonoztam. Most mar masfel eves a fiam es most mar annyit vagyunk jatszon vagy itthon duplozunk , olvasunk konyveket h nem is jut eszembe telefonhoz nyulni, mindig van mit csinalni.


Az h telefonfuggo lesz e a gyerek nem ezen fog mulni. Vannak gyerekek barati korben ahol tabu a telefon. Az en kisfiam eleinte mindig jatszani akart vele, de mivel hagytam neki mar nem is erdekli ugy. Neha a fulehez rakja mintha telefonalna, ha szol az emlekezteto felmaszik erte az agyra es rohanva hozza. De am nem erdekli, pedig ott van a dohanyzo asztalon tehat nincs elrakva h ne ferhessen hozza.

2016. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém 11 hónapos, régen sokat nyomkodtam, majd elkezdte zavarni így inkább akkor nyomkodom, ha alszik vagy ha az apja játszik vele. Azt, hogy elkezdte zavarni úgy értem, hogy hiába elvolt a játékaival, amikor meglátta nálam ment is a vitrinajtóhoz csapkodni, arra úgy is odafigyelek. Meg elhozom ha nem hagyja abba. Amikor ez sokszor előfordult mélyen magambanéztem és rájöttem, az én hibám. Mit látott? Hogy a telefon fontosabb, mint ő? Itt se vagyok annyit, nem is játszom már annyit. Jól van ez így.
2016. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!