Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek a gyereke kapta így...

Valakinek a gyereke kapta így a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Én már régen megmondtam a páromnak, hogy azt szeretném, ha majd egyszer lesz gyerekünk, akkor az én vezetéknevemet kapja. Azt mondta, hogy oké, ezzel nincsen gond. Éppen ezért amikor összeházasodtunk, én nem is változtattam meg a nevemet. Most, hogy nem sokára megszületik az első baba, azt mondja, hogy már nem biztos abban, hogy ezt így akarja. De én viszont továbbra is ezt szeretném.


Szerintetek mit kellene tennem? Mondanám, hogy majd a következő, de:

- nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e következő

- az nem kaphat(na) más vezetéknevet, mint a testvére.


Miért akarhatja most az utolsó pillanatban meggondolni magát?



2016. szept. 6. 18:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem tévedés 8. Kétszer kellett eljátszanunk a névváltoztatást két gyereknél. Ugyanúgy csak az apja nevére lett mindkettő anyakönyvezve, senkit nem érdekelt a második születésénél, hogy van egy testvére és neki mi a vezetékneve. Az hogy nem ismersz valamit, még nem jelenti hogy nem létezik. (Nem lehetett kötőjeles nevük az én névviselésem miatt. Sajnos az előző évezredben kötött házasságunkkor a kötőjeles megoldást - mint lehetőség - fel sem merült.)
2016. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
én alapállásból a kötőjelest szeretném, de abba sem egyezik bele...
2016. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kötőjeles megoldást javasolnám.
2016. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

A házasságkötéskor elvileg megkérdezik, mi lesz a gyereketek neve - ekkor még a te nevedet mondtátok?

Gondolom - így ismeretlenül -, azért szeretné, hogy az ő nevét (legalább is-is) viselje a gyerek, mert ez hagyományosan az apák "joga" (volt), mert anya csak egy van, míg az apa így tudja elismerni, hogy a gyermek az övé, és míg a nőnél már terhesen is nála van a gyerek, és az első időkben (és sokszor később is) valószínűleg hozzá fog jobban kötődni (ezzel nem akarom lebecsülni az apa szerepét és biztos van ellenpélda), a férfinak meg ez "maradt" amolyan férfiúi büszkeségként, a hagyományos családfői szerep részeként. Ezen most valaki modernül vagy simán át tud lépni vagy mégis számít neki, akár bevallottan, akár nyomokban. (Sőt az is lehet, hogy a férfinak nem számítana, de a szüleinek igencsak.)

2016. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én megértem h ez az apának rosszul esik, hiszen hagyományosan az apák vezetéknevét viselték a gyerekek mindig is, és nyilván szeretné így is a nevére venni a gyereket.

Neki is meg van a joga hozzá uh ennyi.

Házasságkötéskor mit adtatok meg, milyen vezetékneve lesz a születendő gyereknek?

2016. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!