Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás anyuga vagyok,...

Első babás anyuga vagyok, lehetne nehány kérdésem? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Babám koraszülött 33. hétre született, tehát tudom, hogy neki csúszik a fejlődése, de


1. A születési ideje szerint vasárnap lesz 3 hónapos és nem mindig figyel rám ha hozzá beszélek, ez gond?Ugyanez van a csörgő tárgyakkal, valamikor figyel a hangra valamikor nem, ez probléma nála?Az biztos hogy hall, mert a kórházban volt hallásvizsgálata, valamint a porszívó hangjára figyel, megnyugszik ☺


2. 2-3-at köhint naponta 2-3 alkalommal, viszont nem folyik az orra, a hője 36.8 tehát az is rendben van.Ilyenkor beszélhetünk betegségről, megfázásról?



3. Szegénykémnek be van nőve a nagy lábaujján a köröm (pedig még nem is vágtam hiszen olyan apró) mit tehetnék ellene?


4. Másfél héttel ezelőttig szépen megette az adagját 80-85 ml, azóta pedig ugye hízott, így növelni kell az adagját, de a 90-95 milit nem eszi meg, sőt van amikor 70 milit sem bírja megenni.Nem 3 hónaposan van a növekedési ugrás, amikor többet kezdenek enni a babák, akkor az enyèm miért eszik kevesebbet? Az a baj hogy 1 hónap múlva műtéte lesz, akkorra el kell érnie az 5 kilót...de így ha nem fogja megenni az adagját nem fogja elérni azt a súlyt és nem műtik meg.


Egyelőre ennyi jutott most eszembe ☺


A segítséget előre is nagyon köszönöm!



2016. szept. 13. 14:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásért...anyuka vagyok ☺
2016. szept. 13. 14:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsō kettõre nem a vàlasz. Nem gond, nem beteg. A 3-ast nem tudom, a 4-esre tipp, hogy késõbb lesz növ.ugràs. Meg ugye, nem mindig egyformán éhes az ember.

De sok sikert a mūtéthez.

2016. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1 - minden csúszik. Neki nem kell azt tudni, mint egy időre született 3 hónaposnak.


2 - nem.


3 - fogalmam sincs. Eléggé tud az fájni, szerintem megkérdezném a gyerekorvost vagy védőnőt.


4 - a 3 hónapos növekedési ugrás is csúszhat. :) de nem kell neki mindig annyit ennie. Ne számolgasd az adagját, hidd el, ösztönösen tudják mennyire van szükségük. Nem fog éhezni, főleg hogy marad a cumisüvegben még, de neki annyi elég, amennyit megeszik.

2016. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem probléma.

2. Biztos h nem beteg, ez normális.

3. Gyerekorvosnak mutasd meg, te nem nagyon tudsz vele csinálni semmit, az se biztos h be van nőve neki. Ha be van nőve akkor gyulladt, fel van dagadva és ha hozzáérsz nagyon fáj neki tehát üvölt.

4. Nem biztos h minden babának pont 3 hónaposan van növekedési ugrása, lehet olyan baba is akinél ez nem is látványos, ezen ne stresszelj. Amúgy a korrigált kora 3 hó vagy a születése óta 3 hós? Koraszülötteknél mindig a korrigált kort kell nézni (tehát amikor ki volt írva attól kezdve 3 hónap körül lenne a növekedési ugrás stb.)

2016. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mindenkinek ment a zöld kezecske ☺☺☺
2016. szept. 13. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindig a korrigált korát nézd, ne stresszelj. Az én babeszom 35. hétre született, 8 hetes koráig olyan volt mint egy kis szobanövény...Gondolj bele, normális esetben még csak nemrég született volna meg...én is kikészültem ezen amúgy, de ne aggódj! Minden ok.


Nem beteg szerintem, az enyém is adott fura hangokat.


Nem mindig esznek azonos mennyiséget, ők is változnak...vannak étvágytalanabb időszakok, van amikor megjön az étvágy...a babák nem robotok :)

2016. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nikiesocsi válasza:

Szia :) Semmi gond nincs azzal, hogyha nem tudod a baba figyelmet huzamosabb ideig lekotni, nem mindegyik kis csoppseg ugyanabban az utemben fejlodik. Ne aggodjal a pici miatt, a sajat kis ritmusaban szepen fejlodik :)

2. Biztosan nem fazott meg a mano.

3. Ha biztosan megbizonyosodtal arrol, hogy be van neki nove a korme, azonnal vidd el orvoshoz, ugyanis azt mihamarabb korrigalni kell. Lehet ir fel neki kremet, de az se biztos ha segit. Beszelj a vedonovel is.

4. Ne aggodj, hogy mennyit eszik. Ha eves utan azt latod rajta, hogy boldog es kiegyensulyozott, akkor biztos tele van a pici pocija. Az en kisbabam 21-en lesz 3 honapos, es valamikor 100ml valamikor 130-150ml, amit egy kajalasra benyom. Ezt azert irom le Neked, mert o pontosan erkezett, es lasd nem csak a koraszulotteknel van ilyen. Eszik rendesen ne aggodj. Meg nagyon picike az a pocak, nem fer bele annyi amennyit te gondolsz. A mutethez sok sikert kivanok es mielobbi gyogyulast neki.

2016. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!