Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba keveset hízik?

8 hónapos baba keveset hízik?

Figyelt kérdés

Kislànyom 8 hónapos , 6,5 kg és 72 cm. A súlya nagyon lassan gyarapszik. Az elmúlt hónapban 10 dkg hízott csak. 3050 kg és 55 cm volt a születésekor. A gyerek orvostól a rokonságig mindenki csak legyint, hogy ő ilyen típus. De engem nagyon aggaszt, hogy alig hízik. Màs területén nincs elmaradàsa. Egy nap kb 400 ml tàpszert és 500 g szilárd tàplàlékot eszik még. Lehet, hogy túl kevés ez a mennyiség? Sosem volt nagy evő.


Szerintetek hova vigyem? Milyen kivizsgàlàsra? Kitől kérjek tanácsot? Ha volt valaki ilyen vagy hasonló helyzetben légyszi írjon! Minden tapasztalatot és jó tanácsot szívesen fogadok!


Egy aggódó anyuka!



#baba #súlygyarapodàs
2016. szept. 16. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden baba eszik 300 g főzeléket egyszerre. Gondot inkább az okozna, ha megenné hónapokig, aztán hirtelen feleannyit sem és ez tartósan fennáll, tehát egy kibújó fog nem oldja meg és pár hét sem. (Mint nálunk vashiány miatt volt ilyen.) Azt írod mindig ilyen volt. Ha ez valamilyen gond miatt lenne, lenne más is. Pl a kisfiam laktózérzékeny, nem hízott sokat de mellé nagyon hasfájós volt és vizes nagyon híg volt a széklete, szóval ha gond van, az nem bújik el hónapokig.

Elvileg én se voltam vagy evő babaként meg gyermekként, azóta se vagyok az. Azért jól érzem magam, semmi bajom.


Egyébként nem kevés, ha éjjel nem kel fel.

Szerintem nincs okod aggódni!

2016. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon keveset eszik. Ha a gyerekeimhez hasonlìtom. Neki ez kb 2 étkezés volt anno, a lànyom talàn még többet eszik. Mondjuk anyatejesek voltak.


De ha ìgy halad talàn 7 kg lesz 1 évesen. Az viszont elég kevés.

Màs tünet? Mennyit alszik? Hol tart a mozgàsban? Ti milyen alkatok vagytok?( evés és fizikum)

De a legfontosabb mennyit hìzott eddig? Ha az első hónapban1 kgt aztàn felet- felet, most meg hirtelen szinte semmit az utalhat gondra. Sokat számìt a hìzàs üteme.

Baràtnőm kisfia is nagyon nagyon pici, de ő 400gokat hìzott az első hónapokban aztàn 200akat végül megállt a súlya és kb 2 havonta 10dkgt ha felszed. De egészséges,csak ő ilyen kis étvàgyú überlassan hìzó gyerek 2 évesen 8,5 kg. (A fiam kb 7 hónaposan volt ekkora :-) , ezen mindig jókat derülünk)


Szóval?

2016. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 hónapos kora óta végig aludja az éjszakát.

Esetleg annyi még a tünet, hogy egy nap 2-3 széklete is van ( nem hasmenés). Az elejétől lassú ütemben hízik, ezért 4 hónaposan tejallergiàt mondtak neki, így tàpszert vàltottunk ,de nem kezdett el jobban hízni.

Oda-vissza forog, kúszik és màr néha kutyàzik, így emelheti a kezeit majd lehasal a földre.

Éjszaka 10-11 óràt alszik, nappal pedig 2,5-3 óràt két részletben. Hosszú vékony, de arànyos testalkatú baba. Vidàm, nem sírós, értelmes kislàny. Nem volt hasfàjós sem.

2016. szept. 16. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebből nem tűnik úgy hogy baj lenne.

Max annyit tehetsz,hogy megpróbàlsz magasabb kalóriatartalmú kajàt adni neki.

Pl főzelékekbe egy-egy kanàl olaj vagy zsìr, vagy azzal csinàlod a ràntàst. Meg hasonló trükkök.

De ezek szerint ha mindig ilyen volt akkor nem sok mindent lehet tenni.

2016. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kevés a tápszer. Azt mindenképpen növelném, akár a szilárd étel rovására is. Egyébként a mi lányunk is ilyesmi volt. 3100 gr-al született, pontos számra nem emlékszem, de nem volt 7 kiló 8 hónaposan az biztos. 1 évesen 8 kiló volt. 4 éves elmúlt, most se eszik sokat és nagyon válogatós, de a súlya normális és egészséges. Eddig alig volt még beteg. Egy napot voltam táppénzen, mióta ovis (tavaly szeptember óta).
2016. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt én is gondoltam màr, hogy lehet kevés a tàpszer, de nem iszik meg többet belőle. Ezért ezzel szoktam neki csinàlni az ételeit, de nem mindig, mert nem akarom, hogy megszokja a szilárd tàplàlék tàpszer ízét.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat és vàrom még a többit is😃

Mentek a zöld kezek!

2016. szept. 17. 09:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére ő sem beteges. Eddig egyszer folyt az orra, amikor jött a foga.
2016. szept. 17. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!