Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Mit adjak neki?...

S. O. S. Mit adjak neki? Tejem már alig van, és egyre kevesebb, és a babám nem fogadja el a tápszert! Éhesen sír szegénykém, most elaludt,8 hónapos

Figyelt kérdés

Elég nehézkesen haladunk a hozzátáplálással, max. 70 g-ot eszik gyümiből is főzelékből is. Persze mindig próbálkozom, de ugye még kell neki 1 éves koráig anyatej, vagy tápszer!!!

Azt ne mondjátok légyszi hogy szoptassam állandóan, mert fejem neki a tejet, és már szinte semennyit nem tudok lefejni, pedig rengeteg tejem volt:(

A létező összes féle tápszert megvettük már, és egyiket sem fogadja el. Lefagyasztva is van tejem, de azt sem eszi meg:(

Hogy tudnám vele elfogadtatni a tápszert? És mennyi időbe telik ez? Ugye nem fog napokig éhezni? Kétségbe vagyok esve!!


2010. ápr. 23. 10:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy semmiféle tejpépet sem eszik meg.
2010. ápr. 23. 10:57
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minél elöbb keresd fel a védönődet vagy a gyerekorvost.Mert a babának enni kell.Mivel még egy picit tudod szoptatni hipoallergén tápszert vegyél.Melyiket probáltátok és mennyi idős a baba?A Bebát szokták ajánlani.Barátnőm is igy járt csak ott 3 hós volt a baba.Egy kis cukrott tett a tápszerbe hogy édesebb legyen.De ez nem jó szerintem.Beszélj a védönőddel!!
2010. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Tudom,hogy ma nem divat,de adj neki tehéntejet,és tejtermékeket.A főzelékeket pedig sózd és cukrozd,amit kell.és habard be.Ebben a korban már sok gyerek csak a rendes ételt eszi meg.

3 gyerekes anyuka.

2010. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha a saját kétségbeesett szavaimat olvasnám! Csak nekem akkor 4 hónapos volt a manóm. A létező összes tápszer, vagy négy féle cumisüveget kipróbáltunk, semmi.

Ami jó volt az a doki által felírt milupa rizspép (van natúr és vaníliás is), receptre egy doboz 800 valahány forint, de 7-8 adagra elég (ha nem többre). Valamikor csak simán adom neki, valamikor gyümölccsel, házilekvárral összekeverve. Így változatosabbá lehet tenni. Illetve a híg főzelékeket is be szoktam vele sűríteni.

Végül jó pár hét után sikerült neki tápszert adni, úgy, hogy egy kanál cukrot raktam bele. Ezt egyébként a védőnő javasolta, de úgy, hogy ne tudjon róla senki :)

2010. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Beba tápszert próbáltátok már? Nálunk is az jött be, és a dokink is mondta, hogy azt szokták szeretni a "finnyásabb" babák is.


A 3 gyerekes anyuka egyébként nem tudom, mikor fogja már fel végre, hogy egy éves kor alatt a tehéntejben lévő nátrium károsítja a csecsemők veséjét, nem beszélve a főzelékek túlzott sózásáról. B.

2010. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

A 3 gyerekes anyukával értek egyet:)

Szintén 3 gyermekes

2010. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Azért tegyünk már különbséget a 3-4 hónaposan nem adunk tehéntejet, meg a 8 hónaposan nem adunk tehéntejet között!

Amikor az ember lánya szenved attól, hogy a gyereke éhezik, akkor mindent kipróbál. Én is egy vagyont hagytam már a patikában tápszerre, cumisüvegre. Mind a gyerekorvos, mind a védőnő tisztában volt vele, hogy már két-három hete szenvedünk, mégis csak kb. a 4. héten írta fel a doki a rizspépet. Én is ott tartottam már, hogy kész, akkor kap tejet, mert ennie, innia KELL a gyereknek.

Egyébként pedig halkan megjegyzem, hogy pár éve még 7-8 hónapos kortól javasolták a tehéntej bevezetését.

2010. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Kb. 2 hónapja volt egy hasonló mélypont, akkor próbáltuk ki az összeset, és nem kellett neki egyik sem, de akkor szerencsére 2 nap alatt sikerült visszahozni a tejem. Remélem most is így lesz. Egyébként most a BEBA 2 aktív-val, és a vaníliás BEBA-val próbálkoztam sikertelenül. Sajna a babám egy kis finnyapepi:S
2010. ápr. 23. 11:15
 9/18 anonim ***** válasza:
A barinőm ugyanilyen szituban Sinlac tápszert adott és működött. 4 hós kortól írja fel a védőnő. Én nem adnék tehéntejet, pedig anyáink féléves korunkban tolták belénk vízzel hígítva. Ettől v. nem ettől nekem tejallergiám van. Szóval megfontolandó. Sok sikert!
2010. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

anyukámtól hallottam, hogy a mi gyermekkorunkban a tehéntejet felesbe keverték például kamillateával, úgy adták nekünk. Ha semmi sem válik be, próbáld ki nyugodtan a tehéntejet.

B-től csak annyit kérdeznék, hogy a mi generációnkból mindenki vesebeteg lett? Mi is túléltük. Én sem pártolom a túl korai tejadást, de ha nem eszik meg mást, akkor inkább éhezzen, minthogy (esetleg) károsuljon a veséje?

(A)

2010. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!