Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig éli túl egy 6 hónapos...

Meddig éli túl egy 6 hónapos baba, ha egyedül marad?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, sosem hagynám vagy hagytam egyedül a gyermekem. Csak ma reggel, ahogy mentem le a pincelépcsőn ásvámyvízért, megcsúsztam és nem sok hiányzott, hogy beverjem a fejem. Nagyon megijedtem, mi van, ha beütöm, eszméletem vesztem és felébred a fiam 8 körül, ahogy szokott, de nem megyek be hozzá, mert a pincében fekszem eszméletlenül, vérző fejjel. Az apja csak este 7 körül ér haza munkából. Addig vajon túlélné? Egy darabig sírna az éhségtől, majd belealudna?
2016. szept. 27. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne élne túl este 6-ig. :) Ha bent van a kiságyában, annyi történne, hogy jól átázna a pelenkája, meg marha éhes-szomjas lenne, de kb. ennyi. Azért 12 óra alatt nem hal éhen, szomjan, tekintve hogy az én babám minden éjjel ennyiket alszik. Szerintem 72 órát simán túlélnének, a kiszáradás a legnagyobb veszély, egy felnőtt kb. egy hét alatt hal szomjan, de egy baba hamarabb kiszárad, mert a testének eleve nagyobb a víztartalma. Múltkor olvastam egy cikket, ahol az babát az anyja egy erődben (!) hagyta magára, 3 nap után találták meg, a hangyák jól összecsipkedték, de simán meg lehetett menteni.
2016. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az enyém is átalussza az éjszakát (12 órahossza), így szegény 24 órát lenne étlen-szomjan.
2016. szept. 27. 07:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy hét.3 napig bírja az emberi szervezet folyadék nélkül.Egyébként valóban túlélné,csak ki lenne kicsit száradva.
2016. szept. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1-2 napot túlélne, csak kiszáradna.
2016. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. Két nap folyadék nélkül


Egyébként, erre már én is gondoltam, nálunk még az is a baj hogy egyedül vagyok vele, az apja kb. kéthetente jelentkezik 1 órára. van hogy napokig egyedül vagyunk , egy kis faluban élünk, ilyenkor senki nem ír SMS-t vagy nem is telefonál mindenki el van foglalva magával, tehát nálunk ilyen nagy gond lenne.


Gondoltam, mit lehetne csinálni, ti megkérnétek valakit hogy minden nap írjon SMS-t ? Mert persze, vannak barátaim de ahogy ez lenni szokott néha hetekig nem kommunikálunk aztán meg egész nap folyamatosan. Sajnos családi segítség sincs, senki.

2016. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is foglalkoztat, én is egyedül nevelem a gyerekem, néha elképzelem, mi lesz, ha valami történik velem, ő meg itt marad egyedül a halott/eszméletlen testemmel egy lakásban. Beletelne pár napba, mire valakinek feltűnne a hiányunk.


Szerintem a napi sms nem megoldás, olcsóbb egy ellenőrző fb üzenet esténként egy ismerősnek, pár órát biztosan kibír egy csecsemő is, persze éhes lesz, de ez a legkevesebb.


Nekem már totyogósom van, én attól tartanék, hogy a fiókból kivenné a kést(feláll a székre), magára ránt valamit, vagy megeszik valamit, amit nem kellene, miközben én ájultan fekszem. Szerencsére eddig nem történt hasonló, igyekszem életben maradni és egészségesen veszélytelenül élni. Mióta gyerekem van nem szaladok át a piros lámpán sem, elítélem az extrém sportokat, minden olyat, ahol az embert nagyobb eséllyel éri komoly sérülés.


Nagyon furcsa, hogy megváltozott az értékrendem, mióta már nem csak magamért felelek.

2016. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp, kérj meg valakit hogy akar csak csörgése en addig míg ki nem nyomod, ezzel jelezve hogy jól vagy! Ez pénzbe sem kerül.
2016. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Ezen én is sokat gondolkodtam az utóbbi 3 évben, és szerintem abszolút nem őrültség "felkészülni" egy ilyen szituációra.


Mi a férjemmel megbeszéltük, hogy 2-3 óránként ráírok Messengeren csupán ennyit, hogy "minden ok". Ha 4-5 órán keresztül nem írok/reagálok, akkor meg szokott csörgetni. Ha éppen ő van a kicsivel, akkor fordítva is el szoktuk játszani.

Ez nem nagy dolog, és megnyugtat minket, hogy minden rendben a másikkal.


A kérdésedre már a többiek válaszoltak, szerintem is bőven kibírná addig egy 6 hós csecsemő, amíg hazaér a férjed.

2016. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az aggodalmad, de az sem biztos hogy jó ötlet, hogy 3 óránként sms, mert mi van, ha elmész a gyerekkel valahová, otthon felejted a mobilod, aztán meg feleslegesen rohan haza, hogy közben halál ideges, ti meg vidáman "partyztok" valahol...


Én átéltem hasonlót egyébként, három gyerekkel voltam otthon egyedül, amikor eszméletlenül összeestem (nap közben), a legkisebb gyerekem még egy év alatt volt, a legnagyobb 5-6 éves. Nem tudom mennyi ideig feküdhettem a konyhapadlón, mert némileg átrendezék közben a lakást, a nagy hozta oda a mobilomat, úgy tudtam segítségért telefonálni, felkelni sem bírtam, amikor magamhoz tértem. :(

Nem kívánom senkinek.

2016. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!