Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma a 3honapos kisfiam le...

Ma a 3honapos kisfiam le esett az agyrol lehet e baja?

Figyelt kérdés
Le raktam magam mele mig aludt nyultam az uvegert hogy igyak es csak arra letem figyelmes hogy le esett kb 50cm magasagrol .felsirt egybol meg nyugodott nem fajt semmije nem verzik semmije most bekesen alszik

2016. szept. 27. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Én elvinném orvoshoz. Az a biztos, ha megvizsgálják.
2016. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Azóta alszik? Azt hiszem, én felébreszteném, hogy lássam, ébren mennyire viselkedik a szokásos módon.

De nem valószínű, hogy bármi baja van.

2016. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Vidd el dokihoz. Esés utàn illetve olyan helyzerben amikor trauma éri a gyerek fejét nrm szabad aludni hagyni, mert ha baj van nem veszed észre.

Valószìnüleg nincs baja, de jobb óvatosnak lenni, egy fejet ért ütés mindig rejthet kockàzatot.

2016. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Az orvos is csak megvizsgálja és ha nincs semmilyen látható tünet akkor a következőket javasolja.


Figyelni kell, nincs-e agyrázkódásra utaló jel:

zavartság

hányás vagy hasmenés

szédülés

étvágytalanság

ájulás

a folyamatos sírás is gyanús


Illetve alvásnál és éjszaka is óránként ébreszteni KELL, ellenőrizni a létfunkciókat. (egy pillanatra felébreszted, hogy minden rendben van-e). Ilyenkor a légzésfigyelő egyébként nagyon hasznos.


Nagyon-nagyon kicsi az esély, hogy bármi baja legyen, de ezeket a jeleket figyelni kell és ha valami gyanúsat látsz akkor azonnal orvoshoz kell menni.


Egyébként az orvosom azt mondta, hogy a babák/kisgyerekek 100%-a esik le valahonnan, minden szülő átéli ezt.


Az én első gyerekem 7-8 hónaposan esett le az ágyról, a második kicsit hamarabb, ugyanígy az ágyról pillanatok alatt.

Ennél sokkal durvább esések is lesznek még meglátod, érdemes készenlétben tartani az ügyelet számát.

2016. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
Senki se mondta, hogy a fejére esett.
2016. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Hányásra kell figyelni. Étvágytalanságra, esetleg a kancsalságot lehet nézni , de még kicsi tehát alapból lehet picit kancsal.

Mozgasd át a testét fáj e neki valahol.

2016. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Az én fiam is leesett, a 8 éves nővére tette az ágyra hogy egy kicsit "játsszon vele". Közben valami elvonta a figyelmét és a tesó lepottyant. Rövidke sírás után semmi baja nem volt. Nem rohantam vele sehova, csak figyeltem 2 napig.
2016. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok koszi a valaszt nem aludt olyan sokaig csak cici utan aludt be de ra 10p kelt is fel most meg szepen kacag rugkapal es gugyog

Nem tudom ki pontoz de en nem pontoztam semmit es letszives csunya beszedet hanyagoljuk

2016. szept. 27. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!