Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje allergiás babák...

Tejfehérje allergiás babák anyukái, hogy bírjátok a totális tejmentes étkezést?

Figyelt kérdés

csak kipanaszkodom magam :-D

már 7,5 hónapja nem ettem semmi tejterméket, megdöglöm egy kefirért. a többiről nem is beszélve. nincs csoki, nincs süti, mindenben csak szója, meg tofu, már rosszul vagyok tőle.... egy jó sajtos tejfölös makaróniért eladnám a lelkemet az ördögnek :-D

még jó sok tejem van, addig szeretném szoptatni a kisfiamat, ameddig csak lehet, de néha nagyon nehezen bírom... :-D ti hogy vagytok ezzel?


2010. ápr. 24. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
HOgy vetted észre, hogy tejfehérje allergiája van a babádnak?
2010. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak azt akarom mondani, hogy büszke lehetsz magadra, és a kitartásodra! Utána mindent bepótolhatsz, de cicizni csak most lehet! :-)))

2010. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 13 hónapig szoptattam így:((( Utána feladta a szervezetem és én is, pedig rengeteg tejem volt, ekkor leválasztottam a kisfiamat.

A mai napig nem vagyok jól, még a ciklusom is felborult. És lett 2 lyukas fogam:((( Szedem pedig az Elevitet folyamatosan, C-vitamint, B-vitamint. Mégis.

Vigyázz magadra.

15,5 hónapos kisfiú anykája

Ja, a legfontosabb: 1 hónapja már egyáltalán nem érzékeny a tejtermékekre a fiam, igaz tejet nem kap, de minden egyebet igen.

Remélem nektek is szerencsétek lesz.

2010. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

onnan vettük észre, hogy ekcémás kiütései lettek, és elkezdtünk kutatni, mitől lehet... mosópor, öblítő, babfürdető, babolaj. kipróbáltuk ezekkel, és ezek nélkül... aztán kipróbáltam, hogy nem iszom tejet, akkor elmúlt, de nem teljesen, ezért mindenféle tejterméket kiiktattam, akkor teljesen elmúlt... hát így jöttünk rá, aztán persze volt próba... kicsi kőrözött reggelire. ... estére annyira kiszáradt a bőre, hogy csípte a krém... szóval így egyértelművé vált.... :-(


Én is szedek terhes vitamint, vasat, és kalciumot is pluszban, hogy a tej hiányát valahogy ellensúlyozzam...

Büszke is vagyok magamra, de azért valahol természetesnek is veszem, mert mégis csak ő a legfontosabb!

a párom is mindig azzal vigasztal, hogy ha már nem fogok szoptatni, akkor minden héten elvisz valami étterembe, és ott olyan válogatott kajákat ehetek ,amilyet csak bírok... :-D

remélem, hogy a kisfiam is kinövi ezt az allergiát, örülök, hogy ti már túl vagytok rajta, kedves utolsó :-)

már alig várom, hogy együtt kanalazzunk egy kis krémtúrót :-D

2010. ápr. 24. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon ügyes vagy! És mondhatom azt is, hogy nagyon szerencsés, mert nekem a tejmentes diéta két hónap alatt kikészítette a szervezetem, nagyon lefogytam, a tejem olyan lett, mint a víz, majd mikor elkezdtem pótolni, mert muszáj volt, teljesen el is apadt. Sőt nem is kellett két hónap, mert 7hetes volt, mikor kiderült a kislányom allergiája, és három hónapos koráig szopott csak. Én a túrórudiért öltem volna akkortájt :)

Nagyon figyelj az egészségedre, a Ca-bevitelre, és amikor abbahagyod a szoptatást, fürödj tejben :)))))

Én napokig csak túrórudit meg gyümölcsjoghurtot zabáltam :)))

2010. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:-)

a túró rudi nekem is hiányzik.... :-D nekem is hígult a tejem, de szerencsére akkor, mikor ezt kezdtem észlelni, akkor már pont akkora volt a gyerek, hogy elkezdtük a hozzátáplálást. most még mindig igény szerint szoptatom, de eszik már tízórait, ebédet és uzsit, emellett meg szopik reggel és este, meg amikor igényli, éjjel 2* ébred, szóval még messze van az elválasztás, de nem is baj, kitartok, amíg lehet, mert az anyatej a legfontosabb, páné, hogy nem ehet majd semmi tejterméket, neki az anyatejből jön a kalcium, így fontos, hogy legalább azt megkapja...!!! :-)

igyekszem vigyázni magamra, ti is tegyétek ezt, és jó babázást :-) !

2010. ápr. 25. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!