Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol megy a versengés...

Mindenhol megy a versengés vagy csak én fogom ki az olyan Anyukákat?

Figyelt kérdés
Együtt szültem az egyik régi barátnőmmel..Hát már nem a barátnőm..egyszerűen mindenből versenyt csinált..Ha vettem valamit az nem volt jó, annál neki jobb, szebb van..Ha csinált vmit a lányom akkor annak nem tudott örülni hanem egyből elkezdte szerepeltetni az ő Lányát hogy ne az enyémre figyeljenek..Tény és való hogy nagyon okos az ő gyereke is az enyém is.Egyszerűen nem értettem miért csak én örülök az ő örömüknek, és dícsérem az új dolgaikat..Úgy elmaradoztunk egymás mellől.Most megismerkedtem egy másik Anyukával aki a mi utcánkban lakik.Ott is 1,5 éves a kislány mint a mienk..Nagyon jól alakult minden, de most ugyan azt veszem észre..Ráadáaul az ő kislánya kicsit le is van maradva az enyémtől, dehát ez annyira mind1, mert 3 éves korukig mindenki behoz mindenkit, szóval nem értem minek bizonygatni, és szerepeltetni a gyereket, vagy nem örülni a másik örömének..Én imádom a gyerekeket, és ha a másiké szép, vagy, okos, vagy cuki akkor ugyanúgy megdícsérem, örülök neki mintha a sajátom lenne..Csak rosszul esik mikor az én lányom gyakorlatilag háttérbe szorul mert anyuka egyszerűen nem bírja feldolgozni ha 5 percre nem az ő gyereke van a középpontban..Máshol is ez van?Vagy csak én veszem körül magam ilyen szuper anyákkal??Vagy én rontok el valamit?
2016. szept. 29. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerőseim nem ilyenek.
2016. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy ok meg forditva elik ezt meg? Es azert kontraznak?

De egyebkent meg vannak ilyen emberek mert nincs onbizalmuk es bizonygatjak milyen jo anyak hisz milyen szuper a gyerekuk es nyilvan az csak miattuk lehet

2016. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Első gyereket mindenki körbeugrálja.
2016. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát már gondolkodtam rajta hogy az én hibám is lehet..Teljesen visszafogtam magam, és ha ott is voltunk a másik kislánnyal játszottam, dícsértem, olyan játékokat találtam ki amibe mind a két lány aktív, és ügyes..Ez be is vált..Mondtam is a Páromnak hogy akkor így kell kezelni, és milyen jó lesz..Erre most ír nekem hogy volt náluk a védőnő, és mondta hogy a körzetbe az ő lánya a legokosabb ebbe a korosztályba, és hogy mindenkit hozzá hasonlít..Mivel egy utcában lakunk mi is a körzetbe tartozunk..Szerintem nincs nagy különbség a gyerekek közt, az én Lányom mozgásba van picit előrébb, de totál ugyan azokat csinálják, szóval nem is értem miért mondott ilyet a védőnő..
2016. szept. 29. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

másodikkal értek egyet! ..oszinten mikor én találkozok a barátnommel, valahogy nem témázunk azon, hogy nézd az én fiam 1.5 éves és hogy száguldozik a futobiciklivel..vagy hogy váu ezt vagy azt tudja.

csak letesszuk a két gyereket, mennek amerre akarnak, mi meg dumálunk..de nem a gyerekekrol.

2016. szept. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

na abbol, amit leirtal teljesen egyértelmu, hogy ok ugy érzik ugy, h te versenyezteted a lányodat.

mit számit az, h mit mond a védono? te meg még ezen morfondirozol is..

2016. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát végig gondolom még egy párszor, és próbálok nem olyan utalást tenni..Igazából engem nem zavar ha valakinek okosabb, szebb a gyereke..Totál nem érdekel..Csak mikor valaki nem őszinte azt nem feltétlen szeretem, és nem hinném hogy ez elhangzott amit ő mond.Csak mivel ő a második anyuka aki ilyen érzéseket kelt bennem ezért kicsit magamba szállok mert lehet én cseszek el valamit..
2016. szept. 29. 22:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

vagy csak ilyeneket fogsz ki


én akikkel együtt szültem, ha pl megdícsérem a gyermekét, akkor ő rögtön megdícséri az enyémet, csak másban, vagy ha betegségekről beszélünk, empatikusan hallgatjuk a másikat, vagy segítenénk nem tolakodó tanácsokkal, vagy ötletelünk melyik játszóra érdemesebb járni, stb


versengést én komolyan olyanoktól kapok, akik 10-30 évvel ezelőtt szültek. az ő gyereke már 6 hósan ült és 10 hósan beszélt, meg egy évesen szobatiszta volt. mintha mindenki rosszul emlékezne..

2016. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is van 2 ilyen ismerősöm. Hetente posztolgatnak facebookon is hogy "jajj Béluska, Gyurika már ennyi kg, cm és 1,5 éves de már bilizik és jajj mennyit beszél, mekkora hős, stb. Röhej egy idő után. Ők azok akiknek a legjobb, legújabb babakocsi kell, legmenőbb ruhák, az egyik még öltönyt és nyakkendőt is vett a gyerekére csak hogy lefotózhassa és kiposztolhassa. Jelzem mindkettő egyedülálló anya, gondolom emiatt próbálnak kompenzálni. Nem is evvel van a bajom nekem sem, hanem a lenéző, lekezelő stílusukkal, mintha mindenki más gyereke selejtes lenne. De megtanultam hogy amikor elkezdik a "bezzegazéntündibündim"-ezést akkor szavába vágva elköszönök és egy nagy vigyorral az arcomon tovább andalgok, este pedig bebújok a jó meleg ágyikómba a párom mellé. :)
2016. szept. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is vannak olyan ismeroseim akik naponta tesznek ki a babajukrol kepet facera,es ruha nelkul is hogy mennyire cuki..

En a sajat babam biztos nem tennem ki igy, raadasul nyilvanosan

ha felno biztos orulne neki..

2016. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!