Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyák! Szerintetek is elvetend...

Anyák! Szerintetek is elvetendő vagyok? Mostanában sokmindenki mondja ezt nekem.

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem helyes, és szép dolog, de én ha gyermekem születik majd, semmiképp nem szeretném, hogy szopizzon. Undorodom már a gondolattól is, és egyszerűen undorodnék magamtól ha ezt kéne csinálnom. Tudom, hogy a gyereknek az lenne a legjobb de én is cumisüveges gyerek voltam (anyunak nem volt teje) és a tesóim is, és mégis felnőttünk kb 0 szopizással.. Az anyatejet nem vonnám meg tőle, lefejném természetesen és cumisüvegen át adnám neki. Nagyon önző dolog ez? Komolyan nem érezném jól magam a bőrömben ha napi 6x rajta csüngne a cicimen és nem azért mert nem szeretném a saját gyerekemet vagy ilyesmi, hanem egyszerűen undorodom ettől az egésztől.. (gyerekkori eredete van ennek nálam, szexelni se tudok jó érzéssel néha, a mai napig.. )
2016. szept. 30. 22:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

100-szor megkerdeztek mar.


Undorodsz? A szules sem szebb.

2016. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Ezzel elég sokan vannak így, mielőtt gyerekük születik, nincs ebben semmi különleges. Aztán a túlnyomó többségnek megszűnnek a rossz érzései, amikor már helyzetben van, és vígan szoptat.

Azt viszont nem értem, hogy ki az a "sokmindenki", aki megszól érte? Teljesen felesleges ilyesmiről bárkivel beszélgetni, főleg, amíg magad sem tudod pontosan, miről is van szó.

2016. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
azzal nincs bajom, egyszer kell túllenni rajta.. de ez hónapokon keresztül napi többször..
2016. szept. 30. 23:02
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Te most kb olyan véleménnyel, érzéssel vagy a szoptatás iránt, mint egy tizenéves kislány undorodása a kakis pelenkák hallatán.
2016. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%

Nem tudom értelmezni ezt az "elvetendőt", inkább elutasító lenne a megfelelő jelző. Ha ilyen lelki problémáid vannak, akkor szerintem semmi kivetni való nincs az elképzeléseidben. Próbálj meg lelkileg erre hangolódni, a fejésre, cumisüvegezésre. De egyet ígérj meg magadnak, hogy igenis meg fogod próbálni, még a kórházban tejbelövellés előtt próbáld meg a picit mellre tenni. Csak kísérletképpen. És nem is kell többször, ha úgy érzed, hogy borzalmas volt. Az előtej nagyon hasznos dolog a baba immunrendszerének, de csak pár csepp, lefejni lehetetlenség.

Szóval azt mondom, ha ott leszel a babával a kezedben, adj egy esélyt. Nagyon sok minden máshogy (és szerencsésen) tud alakulni fóbiaügyileg, mint ahogy előre azt az ember eltervezte, ezt tapasztalatból mondom.

2016. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ìgy voltam vele, az első babám 4 hónapig volt anyatejes+tápszeres, most a második 8 hónapos anyatejes minimális hozzátáplálással.

Nem szeretek szoptatni, de ez a legegyszerűbb mindkettőnknek.

Elmélet és gyakorlat között igencsak van különbség, de ha szerinted lesz időd rá hát sok szerencsét 😹

2016. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Én ugyanígy voltam és az lett a vége, hogy nem is csináltam. Tápszeresek voltak és nagyon jól vannak.
2016. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Sokan vagyunk bizonyos dolgokkal úgy, hogy ami még ismeretlen szàmunkra, attól idegenkedünk. Ha majd megszületik a kisbabád, és a karjaidba veszed, olyan szeretetet fogsz érezni, a szíved mélyén, hogy gátlások nélkül fogod tudni szopizatni.


Hasonlóan gondolkodtam én is, és mikor már velem volt, minden rossz gondolatot elfelejtettem. Csak az érdekelt, hogy neki jó legyen.

2016. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nehéz átéreznem ezt, mert imádtam szoptatni, a férjem pedig néha olyan elbűvölten nézett közben minket, hogy most, hosszú évek távlatából is meghatódom tőle...:-) Ettől függetlenül azt gondolom, hogy ha ennyire kényelmetlenül éreznéd magad tőle, akkor ne csináld, a babák nagyon érzik az anyukájuk hangulatát, ne legyen ebből rossz élmény mindkettőtöknek. Nem vagyunk egyformák, nyilván van ennek valami pszichés oka, amiről nem tehetsz, semmiképpen nem vagy elítélendő.
2016. okt. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem világ életemben nagyon érzékenyek voltak a mellbimbóim. A szoptatás egy rémálom volt sebes volt, vérzett, a csillagokat láttam. Megoldásképp bimbóvédőt vettünk, avval egy fokkal jobb lett. Végül 6,5 hónapig szoptattam mert addig volt tejem. Írod hogy gyerekkori eredete van és én ezt tiszteletben tartom, nem is akarom bolygatni. Az mindenképp egy pozitívum hogy sokakkal ellentétben nem azt mondod hogy jó lesz neki a tápszer is, hanem próbálkozol majd a fejéssel. Szerintem elég macerás és jó esélyt látok rá hogy egyszer mikor már hulla fáradt leszel inkább megpróbálod mellre tenni a babát.
2016. okt. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!