Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ébresszem fel, ha...

Tényleg ébresszem fel, ha átaludná az éjszakát?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz 7 hónapos a kisfiam, most 8500 g. Átalussza az éjszakát hason fekve, de sajnos a pelusa átázik éjszaka, reggelre pisis lesz a hasánál a ruha. Már sok féle pelust próbáltam de egy sem vált be (Tesco, Lidl Tojours, Rossmann, Libero 4 és 5, Lidl, fehér Pampers Premium Care). Most egy francia gyártmányút rendeltem kipróbálni. A pelenkaboltban azt mondta az eladó, hogy vannak babák, akiknek nincs megfelelő pelus éjszakára, mert túl sokat pisilnek, cseréljem ki a babám pelusát. Eddig kétszer csináltam ezt, az elsőnél fenn volt 2.5 órát, mert felébredt és játszott. Másodszor peluscsere, etetés, így elaludt, de nem akarom rászoktatni az éjszakai evésre. Valami jó tipp?
2016. okt. 20. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad azt is, hogy a nappalitól 1-el nagyobb méretet adsz rá?
2016. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen. Nappal 4-es Liberot hord, de az 5-ös is átázik éjjel. Hasonló probélánk volt a 3-as pelusnál is. Nappalra akkor 3-as Liberot hordott, éjszaka 4-eset vettem neki, akkor az bevált.


Már egy csomó pelus van itthon, ami nem bírta az éjszakát. Mondjuk nappalra majd jó lesz, hónapokig nem kell vennem.

2016. okt. 20. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre furcsán fog hangolni, le is lehet pontozni, de mivel éjszakára úgyis eggyel nagyobb pelus van rajta beletehetnél egy plusz betétet. Nekem a szülés után megmaradt egy csomó ilyen vastag betét, Tena lady. Az is rengeteg pisit felszívna, de én biztos nem ébreszteném fel éjjelente azért, hogy tisztába tegyem.
2016. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a sleep andplay vàlt be(pampers). Hàtha.

Én sem ébreszteném fel. Ha semmi pelus nem jön be, mi lenne ha a mosható pelenkàt adnàl rà. Az sokkal több pisit kibìr. Nekem van sajàt amit én varrtam, 2 dl vizet is kibìrt tesztelésnél. Veszel egy gumibigyit meg pàr belsőt és kész. Vann ahol kölcsönözni is tudsz, mielőtt vennél. Ezt is érdemes lenne kipróbàlni.

2016. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is probléma az éjszaka. A nagyobb pelus nedvszívásra oké, de nem illeszkedik eléggé a fiamra, hason alszik, és rengetegszer kifolyik. Én nem ébresztem fel pelusozás miatt, reggel öltöztetem és remélem hamarosan belenő testben is a nagyobb pelusokba. Meleg van nálunk, bőre bírja, az alvás meg prioritást élvez nálam.
2016. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! AZ én lányom már lassan két éves, és nemrég mi is elkezdtünk ezzel kínlódni. Az általad felsorolt pelenkák mindegyikét próbáltam én is, a Rossmannos kivételével. Úgy alakult, hogy egy ismerős kislány szobatiszta lett, és az anyukájától átvettem a megmaradt pelenkákat, ezek egyike a Bella Happy baby volt, és mivel méretileg az tűnt a legnagyobbnak, azt adtam éjszakára. Azóta egyszer sem pisilt át, pedig nagyon sokat iszik, éjszaka is, úgyhogy nekem ez vált be eddig a legjobban. (Pedig nem fűztem hozzá nagy reményeket...) Volt közte pár darab Mots d'enfants márkájú is, azok is nagyon jól beváltak (csak mert írtad a francia gyártmányt).
2016. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha valakinek van még valami tippje, várom. :)


Moshatót nem szeretnék, nekem nagyon nagy macerának tűnik, és ismerősöktől is azt hallom, hogy moshatóznak, de éjszaka mégis eldobhatót adnak a babájukra.


Sajnos eléggé kipirosodik a babám zacsija a pisiben ázástól, ezért szeretnék minél előbb valami jó megoldást.

2016. okt. 20. 15:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Az sem opció, hogy mosható pelenkabetétet használj? Ilyet, mint ez: [link]

A sima, eldobható pelenkába is bele lehet tenni, így sokkal több nedvességet fel tud venni a pelusa, talán így sikerülne kibírni az éjszakát.

2016. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a Spar saját márkása bevált.Közvetlen lefektetés előtt cseréltem,és reggelig kibírta.
2016. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!