Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ad az orvos ennyiféle...

Miért ad az orvos ennyiféle gyógyszert egy 2 évesnek?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 hete taknyol a kicsim. Múlt héten csütörtökön vittem orvoshoz, mert csúnyán is köhögött. Akkor semmit nem adott, mondta, hogy vigyem vissza hétfőn.

Hétfőn is még csúnyán köhögött, adott köptetőt, meg orrsprét és azt mondta, vigyem szerdán. Elvittem tegnap is, erre adott a köptető mellé még köhögés csillapítót, antibiotikumos orrcseppet és hörgőtágítót. Majd ismét vihetem vissza holnap.

Jó étvágya van, láza nincs, a taknyoláson/köhögésen kívül semmi egyéb.


Összeszámoltam, hogy kap:

orrcseppet

köptetőt

köhögéscsillapítót

orrsprét

hörgőtágítót, tehát már 5 féle gyógyszert! 1 hét alatt 4x kell megmutatnom.


Ez vajon normális eljárás? Én kissé túlzásnak tartom.

Ja, és még mondta, hogy vegyek izlandi zuzmót is, de azt már végképp nem vettem meg hatodik szernek.



2016. okt. 20. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Pedig lehet azzal jàrtàl volna jól.


Szerintem nem a gyógyszer sok,hanem hogy ezt nem akkor ìrta fel amikor először vitted. Mondjuk a mi dokink homeopàtiàs,szóval gyógyszert sosem kapunk. De nekünk ez vàlt be. Van akinek meg nem.

Mondjuk egyszerre köptetőt meg köhögéscsillapìtót felìrni?!?!

2016. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekünk meg a homeopátiás szerek nem jöttek be soha, pedig jó párszor kipróbáltuk.

Olyan bűntudatom van, hogy ennyi mindent adok a kicsimnek, de valahol meg bennem van, hogy csak az orvos tudja, tudnia kell, hogy mit szabad és mennyit. Nem akarok okoskodni, de valahol belül érzem, hogy ez így nem teljesen jó.

2016. okt. 20. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Köptetőt és köhögéscsillapítót nem is lehetne együtt szedni.

"Köptetőkkel köhögéscsillapítót ne szedjünk együtt, ugyanis ekkor nagyobb mennyiségű nyák termelődik a köhögési inger elfojtása mellett, ez pedig káros lehet."


Az orrcseppel meg a sprével szerintem nincs baj.

Hörgőtágítót a gyerekeim soha nem kaptak, csak amikor hörghurutjuk volt, sima köhögésre nem.

2016. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

A tengervizes orrspray segít a váladékot lazítani (így könnyebben kijön), az orrcseppet viszont 5-7 napnál tovább nem javasolt használni.

A köptetőt és köhögéscsillapítót egyszerre adod neki??? Az kissé érdekes megoldás...

A hörgőtágító viszont komolyabb, az én gyerekem is hörgőgyulladás esetén kapott olyat.

Az én fiam kruppra hajlamos, nálunk a hideg párásító és az inhalálókészülék a jó barát.

2016. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem is egyszerre kell adni, de nyilván az orvos elmondta, hogy nappalra a köptető, éjjel pedig a csillapító hogy tudjon aludni. A tágító pedig nyilván arra, hogy a hörghurut múljon és egy hét múlva ne infúzión lógjon tüdőgyuszi miatt a kórházban.
2016. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Fiam is szokott kapni egyszerre köptetőt és köhögés csillapítót.

Azaz nem együtt, hanem reggel és délben köptető, este meg köhögéscsillapító, hogy tudjon aludni éjjel.



Az orvost nem kérdezted miért ad ennyit?

2016. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2%
Az orvos kocsit hajaz egy segghülyére. Ír köptetőt, hogy felszakadjon és kiköhögje a gyerek, majd erre ír egy köhögés csillapítót? Remélem ezt a 2 egymásbak ellentmondó gyógyszert egyidőben kell szedni XD
2016. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló panaszokkal nekünk így nézett ki:

-Köhögésre valami kúp

-Hörgőtágító

-Inhalálás

-Tengervizes orrspray

-Második héten antibiotikum

1,5 hét alatt 3x voltunk és elküldött röntgenre is.

2016. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nem tudom, ki pontozta le a válaszolókat, nem is értem, de én mindenkinek zöldet adtam.

Holnap megyünk kontrollra, rákérdezek mindenre.

2016. okt. 20. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!