Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas anyuka gyereke is nehez...

Mas anyuka gyereke is nehez eset neha? Mas anyuka is kimerult, faradt? En a kornyezetemben csakis vidam, jokedvu anyukat es gyereket latok

Figyelt kérdés

Nyugtassatok meg, hogy nem csak en vagyok halalosan faradt, en annak idejen ugyan lattam anyut hogy mennyiszer ejszakazott tesoimmal, de ezt soha nem mondta, hogy ez ennyire nehez, ennyire fajni fog mindenem a kialvatlansagtol, az allando keszenlettol, en ezt meg csak elkepzelni sem tudtam.

Kiabrandulok, amikor mas anyukakat vigyorogva latok babakocsit tolni, es meseli, hogy eoha nem volt faradt, a gyereke mindig jol alszik, a fogzas meg se kottyant, ha lerakja orakig el van csendben...

Az enyem nem ilyen. Tobb ember kell a szorakoztatasahoz, az ellatasahoz.

Gondolom ertitek 😕

1 eves lesz a lanyom, de ugy erzem eletem legnehezebb, legkimeritobb, legketsegbe ejtobb even vagyok tul.

Mar eljutottam arra a szintre, hogy ejszaka alig tudok aludni, allandoan vigyazba allok, hogy most ejjel vajon hanyszor kelunk.

Sokat sir, nyuglodik, mar kezdi a hisztit is.

A szemeim alatt egyre nagyobbak a karikak, faj mindenem, allandoan faj a gyomrom.

Csak mondjatok azt, hogy masnak is van ilyen erzekeny es porgos gyereke, es mondjatok azt, hogy hulla faradtak vagytok ti is.

Mar kezdem azt hinni en vagyok a gyenge es bennem van a hiba. 😕


2016. okt. 28. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Te is sokat tehetsz azert, hogy jol erezd magad! Olyan szep ido van. Setaljatok, bicajozzatok!

Szedj vitamint! Hivd fel a csaladod, baratokat!

Ferj?

2016. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, es most eleg kimerult amugy:)

Harom iskolas gyerekem van. Tele van stresszel a munkahely a napokban.

De itt a szunet! Varom nagyon!

2016. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidám vagyok emberek között én is.

Itthon meg estére azt se tudom hol vagyok. A gyermekem 0-3 ébredéssel alszik egészen hajnal 4-ig, 1 hete 1 órával később fektetem és ugyanakkor kel. Húzzák lassan az órát, jó lesz 3-kor kezdeni a napot. Reggel nem tudom kinyitni a szemem, de kezdődik a rosszcsontkodás, sose hagytam rá a tiltott dolgokat mindig rászólok, elhozom de csakazértis csinálja. Sokszor nyűgös, az altatás rémálom, ha tisztába kell tenni előre ideges vagyok mert kezdődik a birkózás. Nekem már 6-kor minden bajom van, a gyerek 9-kor alszik el, én mire összeszedem magam 10 óra, utána jön a forgolódás. Fáradt vagyok. Ha ezt valakinek elmondom vagy leírom jönnek a válaszok, hogy az ő gyereke alszik 9-ig.

Oké, az enyém fogzik, 9-10,5 hónapos kora között jött 5 foga, aztán pár hét nyugalom és jó alvás után 11,5 hónaposan az utolsó metsző kezdett jönni, azóta az örlőkkel szenvedünk. Szóval hiába "csak" fogzás alig van nyugodt időszak és ez egyre kimerítőbb. 13 hónapos pont ma. De etrol függetlenül se áll meg, pörög, hisztizik ha valami nem tetszik neki, de ha nem jön foga legalább alszik 6-ig és éjjel tűrhetően alszik.

2016. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalam is ez volt. Most mar 2 eves. Valtozott par dolog de az ejszakazas maradt es a hiszti. Mar igazabol megszoktam es par ora alvassal elvagyok. Ez sem tart orokke. Kitartas!
2016. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat es persze varok meg 😊

Apuka van, nagyon lelkiismeretes, allandoan dolgozik, nekem az a pihi ha melo utan atveszi a lanyom es mehetek fozni takaritani.

A jo idoben valo setalas ideig oraig eleg nekem, de olyan tipusu a lanyom, hogyegy masodperc alatt kikeszit.

Kedves 3-as! Kisertetiesen hasonlit a gyerekunk, a pelenkazas az valami horror, az oltoztetes is, nem merek elindulni vele sehova, mert mire feloltoztetetem addigra csorog rolama viz es kikeszulok.

En is raszolok, de o csak azert is csinalja, rosszalkodik direkt, vagy csak en erzem ugy.

Megy a feje utan, es ha merem korlatozni, akkor orjong tombol rombol. Nagyon vehemens kis gyerek, igaz en is meg az egesz csaladom.

Volt honnan orokolnie.

Most olvastam egy cikket, miszerint az anyukak is kieghetnek, hat en erzem is rendesen.

Nem depi ez nalam se hangulatzavar.

Es ilyenkor belegondolok, hogy mas 3 -4 gyereket nevel.. igen , anyosom 4 gyereket nevelt, es nemreg mondta meg a ferje, hogy a gyerekke tettek tonkre az idegrendszeret ...

En ugy erzem nem vagyok anya tigris, latvan anyut meg par ismerosomet, hogy rendesen imadja a gyereke tombolasat es tudja objektiven szemlelni a dolgokat . Hat en nem. En kiakadok, kikeszulok, robbanok. Tudom mit varjak akkor az 1 evesemtol ha en is ilyen vagyok. 😕

2016. okt. 28. 10:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Két tanácsom van:

1. Mikor apa otthon van, és átveszi a gyereket, vagy alvásidőben szánj egy órát MAGADRA. Le van sz*rva a mosogatás stb, megvár. Ne csak bambulj, csinálj valamit, amitől jobban érzed magad. Lakkozd ki a körmöt, feküdj be a kádba, olvass, mit tudom én, bármit, a lényeg, hogy rólad szóljon. Ez olyan szinten fel tud tölteni, hogy hihetetlen.

2. Ne sajnáld magad. Ezért kapom majd a lepontozást, de az, hogy miként éled meg ezt az időszakot, nagyon sokban múlik a hozzáállásodon. Ha folyton azzal vagy elfoglalva, hogy de szar neked, sokkal nehezebben éled meg és nyomorultabbul érzed magad.


Csak, hogy lásd, nem a levegőbe beszélek: nem, nem egy jól alvó, órákig egyedül eljátszó gyerekem van. A 16 hónapos lányom minimum(!) 3-4x kel éjjel, de inkább többször, utoljára valami 4 hónapos korában aludtunk át éjszakát. Nagyon aktív, folyton megy, néha ugyan leül valamivel játszani, de ez 10-15 perc, szóval ha mákom van, a kaját pont oda tudom tenni :D Van, hogy a nappali alvása is kevés, háromnegyed óra, habár azért általában másfél óra már megvan, ünnepnapokon 2 (mióta 1x alszik, előtte nem aludt egyben ennyit). És jah, a hisztikorszak is elkezdődött már. Saját példámon tudom, hogy a hozzáállás milyen fontos! Amíg kínlódtam, hogy nem igaz, hogy nem alszik stb., és a megoldást üldöztem, okokat kerestem, addig én is ilyen szarul voltam. Mióta elfogadtam, hogy ez van, ezt kell szeretni, sokkal könnyebben élem meg.


Próbáld úgy alakítani a napjaidat, hogy ha épp felszabadulnál, ne gürizned kelljen. Én azt csinálom, hogy takarítunk együtt, kap rongyot, ő is töröl port, amikor főzök, ül az etetőszékben odahúzva a pulthoz, hogy lássa, mit csinálok, közben eszik szőlőt, vagy ő is kap tálat, fakanalat és ő is főz :) Beszélgetünk, énekelünk, mondókázunk.

Fürdőszobatakarítás szigorúan alvásidőben a vegyszerek miatt, a porszívóval hülyülünk, azt játsszuk, hogy elkapom, így nevetve fut előle :D (amúgy vettem egy olcsó robotporszívót, így rendesen hetente 1x kell, ez nagy könnyebbség!) Felmosni is akkor, amikor alszik, nem tart sokáig, és így van ideje megszáradni is a padlónak. Mosogatni a gép mosogat, ez is hatalmas segítség, tudom, hogy enélkül nehezebb, nekem is csak egy hete van. A mosatlan sajna torlódott időnként eddig. Tehát próbáld a gyereket bevonni a dolgokba, vele csinálni, neki még játék, te közben haladsz, és mikor az apja átveszi, vagy alszik, kicsit szusszanhatsz.

Hosszú lett, de remélem találsz valami használhatót benne.

2016. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyan így éreztem érzem magam még most is néha.

Találtam erre a baba típusra egy kifejezést mikor kerestem az okát h az enyém miért ilyen a többieké meg miért nem.

Többemberes baba!! Olvass utànna. Segített egy kicsit hogy vàltoztatam a hozzáállásomon!

Persze ha elmegyünk valahová én is mindig vigyorgó, büszke mami vok, de itthon mikor nem látja senki sokat sírok a kimerültségtől.

Fél a fejjel. És ne félj szégyelj segítséget kérni ( férj, mama,sitter)

2016. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, így ahogy az előttem szólók is írták. Csak úgy tudsz mosolygos lenni ha pihensz és nem hajtod túl magad. Én 2gyerekkel vagyok itthon, alvásidejükben olvasok, pihenek, különben a fáradtságtól türelmetlen lennék.

Én ebédet rendelek mert elmenne az időm a főzésre, bevásárolni egy nagy cég házhozszállítását választottam.

Az elején én is megpróbáltam azt hogy főzök mosok takarítok de akkor estére olyan voltam mint a mosótingy és mindennel foglalkoztam csak a családimmal nem.

Most lehet hogy nem vagyok a háziasszonyok gyöngye és csak hétvégén kapom össze a lakást de legalább tudok örülni a gyerekeimnek. Én nem vagyok szuperanya és a gyerekeim sem szupergyerekek akik elalszanak maguktól és nem viseli meg őket a fogzás. Mi is csak átlagosak vagyunk akik megpróbálják a legjobbat kihozni a dolgokból, segítséggel

2016. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó jót írt: hagyd a csudába a házimunkát! Nehogy mosogatással, porszívózással töltsd azt a napi 1 órácskát, amikor a férjed átveszi a babát! Nem kell hősnek lenned, egy többemberes baba anyukája vagy, brutál megterhelő ez önmagában!

Az én fiacskám is többemberes baba volt, annyira tombolt Nála a szeparációs szorongás, hogy képes volt a lábamba csimpaszkodva üvölteni csak azért, mert befordultam a mosogatóhoz, hogy elmosogassak. A mosogatás végéig üvöltött. Én egy nap leültem a férjemmel, és átbeszéltük, hogy hogyan tudunk rajtam segíteni. Azt tanácsolta, hogy hagyjam a francba a házi munkát, csak akkor főzzek, amikot a fiunk engedi, egyébként rendeljek, stb. Elengedtem ezeket a dolgokat, fejben átállítottam magam, és rájöttem arra, hogy a fiam egy olyan típusú gyermek (pont olyan, mint én), aki mindig valami történésre, eseményre vágyik. Nem szeretett otthon szöszmötölni, folyton az emberekkel való interakciókat kereste, mindig mehetnékje volt. Én ugyanilyen vagyok. Összeszedtem a környék összes babás programját, napi szinten eljártunk otthonról nem csak sétálni, hanem konkrét programokra, és láss csodát, egy hihetetlenül aktív, csodálatos energiákka rendelkezö gyermekem lett, akivel alig győztem lépést tartani. Most már lassan 4 éves, az energiái változatlanok, nagyon tombol a dackorszak, Nála kommunikatívabb emberrel még nem találkoztam, pedig én sem vagyok kutya, és olyan kíváncsi, érdeklődö, hogy csak ámulok-bámulok. Én vagyok a világ legboldogabb embere most már, hogy az anyukája lehetek.

Egyébként 16 hósan választotta el magát, addig 2 óránként kelt éjszaka, a mai napig nem alszik el magától, de ki nem sz.rja le? Így tökéletes!

Találd ki, hogy mit igényel a gyermeked! Neked kell elkezdened megismerni a saját gyermekedet! Ő egy óriási rejtély, egy önálló személyiség (nyilván még nagyon nem kiforrott), de elkezdheted kibontani, mint egy gyönyörű ajándékot. Én valahogy így fogtam fel a kisfiam körüli dolgokat. Mostanra olyanok vagyunk, mint két tojás, ugyanolyan a személyiségünk (persze, nagy vonalakban).

Van egy kislányom is, Ő 21 hónapos. Nagyon vártam, hogy megérkezzen közénk, alig vártam, hogy elkezdje bontogatni a kis szárnyacskáit. Én anno teljesen átkattintottam a fejemben valamit. És kértem segítséget a nagyszülőktől, hogy hetente 1x kikapcsolódhassak. Neked van erre lehetőséged?

2016. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

13 honapos a lanyom! Orokmozgo... Minden rosszban benne van, vigyorogva nyulkal a konnektorokba!( meg jo, hogy mindbe be van dugva a biztonsagi dugo)!!! De hiaba szolok ra es viszem el onnan, ugy kirohog h csak lesek!! Egy mp-re sem all meg amig ebren van, nincs el egyedul! Mindenert hisztizik, pelenkazas egyenlo a birkozassal, oltozes szint ugy! Fogzas 6 honapos kora ota, meg csak 6 van, gondolhatod az ejszakainkat.... Igen hullamvolgyes...

Sokszor olyan faradt vagyok, hogy meghalni sincs energiam! Sohat vagyunk az udvaron is meg setalunk is de a babakocsiban is amit muvel... Sokszor szegyenlem magam!

Kitartast! Ez egy ilyen korszak😬

2016. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!