Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak balra fordítja a...

Miért csak balra fordítja a fejét a kisbabám?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hós lesz a kisfiam, és azt vettem észre, hogy amikor hason fekve kinyomja magát, csak balra néz, ha hason fekszik, csak balra fordítja a fejét. Amúgy oldalt fekve szoktam letenni, és hanyattfordul hamar, úgy alussza át az éjszakát. Eléggé aggódom, miért nem néz jobbra is.
2010. ápr. 28. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbád meg fordítsd meg! mivel ők a fény felé fordulnak!ellenkezőleg tedd le mint ahogy most fekteted!
2010. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kislányom sem forgatta a fejét.forgasd amikor csak tudod nehogy elfeküdje a fejét! Nekünk figyelték az ortopédián mert az csípő UH nem volt jó és azt mondták összefügg! Amikor aludt is 5 percenként fordítottuk,mert hiába raktuk az ágyban fordítva nem fordult a fény felé.Már rendben van minden .de bizony hónapokig kellett tornáztatnom a csípőjét és a nyakát is,aztmondták az izmok,izületek voltak merevek neki.Mutasd meg a gyerekorvosnak mindenképp!!!
2010. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg minél többször ösztönözni hogy a másik oldalára is forduljon, ha játszol vele, oda tegyél érdekesebb dolgokat. Az én kislányom is egy irányba nézett, igaz ő háton. El is feküdte a fejecskéjét, fél év alatt jött neki helyre. Ha nem megy a dolog, inkább vidd el gyerekorvoshoz, lehet hogy valami izomtónus dolog van a háttérben.
2010. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, többiek! A nyakát hogyan tornáztassam?
2010. ápr. 28. 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Szió!Az én babám is balra fordította a fejét mindig.Azt mondta a védőnő hogy támasszam ki párnával és úgy játsszak vele,így nem tud megfordulni.Meg a kiságyat is áttettem máshová,hogy amikor felébred és látni akar ne a falat nézze hanem engem.Ja meg mindig jobb oldalra ültem mellé.Most 4 hónapos és minkét oldalra szépen fordítja a fejét!:)
2010. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is szívesebben fordul balra mint jobbra ezért a gyógytornász a következőt javasolta. Friss infó mert most jöttünk el tőle! :-)


Amikor éhes bitos észrevetted hogy ha a szájához nyúlsz a mutatóujjaddal automatikusan nyitja ki a száják. Ezért mielőtt éhes 6-7x el kell vele játszani hogy megérinted a jobb szája szélét és húzod jobb irányba ő követni fogja a fejével mert be akarja kapni az ujjad.


Másik pedig hogy megfogod a babát és kifelé fordítva tartod a te mellkasodnak háttal legyen és tudjon előre nézelődni. Mikor látod hogy kiszúrt egy tárgyat akkor te fordulj vele jobbra majd balra felváltva. Az a cél hogy ő tovább nézze ugyanazt a tárgyat de jobbra balja fordítsa ahogy te fordulsz és az ő testét is fordítod.


Remélem érthetően írtam le.

Ha nem írj privit és megpróbálom elmagyarázni.

2010. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi! És hálás köszönetem a moderátoroknak is!
2010. ápr. 28. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Mire megírtam a moderátorok eltávolították az a nemnormálist :-)
2010. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon rendesek voltak!
2010. ápr. 28. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!