Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságyban altatók! Mit tanácso...

Kiságyban altatók! Mit tanácsoltok? Praktikák elalváshoz? Részletek lent.

Figyelt kérdés
egyre többször a fiam szopi után alszik el, nem a kiságyban. "eddig" egyedül elvolt (még csak 10 napos). most ha cicin elalszik és leteszem a kiságyba és felébred, akkor sír, nem elég neki, hogy simizem, ott vagyok vele vagy dúdolok. nem akakrom sírni hagyni de kikapkodni sem az ágyból. ha leteszitek és sír, mit tesztek? most próbálkozom, hogy még ébren letegyem, de már így sem alszik el egyedül.
2010. ápr. 28. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz,ha hagyod egy kicsit sírni. 5-10 perc után elalszik magától is. Csak akkor vedd ki,ha nagyon sír.
2010. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de lehet a te babád is olyan, mint az enyém. Nála időről időre változik, hogy hogyan alszik el. Eleinte cicin: ha letettem az ágyba és sírt, újra mellre vettem, amíg nem sikerült letenni úgy, hogy nem ébredt fel. Később ha 2-3 mellretétel után sem sikerült lefektetni, kapott elalváshoz cumit. Aztán volt, amikor el tudott egyedül aludni: lefektettem, simogattam a hátát és fogtam a buksiját (ez nálunk nagyon fontos!) és elaludt. Aztán pár hónapig csak ringatva. És most pár hete ismét elalszik az ágyban, csak simogatni kell, fogni a kezét és a fejét. Ja, és visszanyomkodni, amikor fel akar állni. 8 hós lesz.


Kitartás és kívánom, hogy találd meg a megoldást :)!

2010. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld elválasztani az evést az alvástól Könnyen kajakómába esnek a babák (főleg az újszülöttek), de utána tele hassal nem biztos h jól alszanak. Az evés közben cicin elalvással még az lehet a gond, h nem ott ébred ahol elaludt, és azért frusztrált. Mi is küszködtünk egy ideig, de mindig megpróbltam evés után felkeltegetni a babámat (persze nem mindig aludt el, s nem is mindig sikerült), pl akkor cseréltem pelust. És miután a "játékban" elfáradt, tettem le aludni. Hol jól ment, hol nem, de emellett tartottam ki. Kb 3-4 hós korára szép rendszerünk volt. De nem hagytam soha sírni. Ma gond nélkül elalszik ha leteszem az ágyába. 7 hós
2010. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon örültem mikor a babám elaludt a cicin, csak áttettem a kiságyba és kész.

Én mondjuk mértem és tudtam, hogy jól lakott. Biztos, hogy nem azért sír, mert még nem is lakott jól, csak elaludt?

Aztán 4,5 hetes korától nem aludt el a cicin. Akkor kezdtem szoktatni a hason alváshoz, ütögettem gyengéden a popsiját, de a keresőfunkció megvolt, pedig jól lakott, így kapott cumit, az 5. fajtát fogadta el. Aztán a popsiütögetés elmaradt, maradt a cumi. Aztán éjjelente a cumiügyelet, végül 6 hónaposan elvettem a cumit. Azt még elmondom, hogy nálunk mindig szól a babazene alváskor, elindítom a cd-t és ha lejár, szól a rádió.

2010. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem ébredés után szoptasd meg, aztán büfiztesd, cseréld ki a pelust, "játszatok" tedd le nézelődni, és ha látod hogy elfáradt tedd be a kiságyba aludni. (1,5-2 órát tudnak ilyen picin ébren lenni kb.) Ha minden nap ugyanígy csinálod, tudni fogja, hogy mi után mi következik, és hamar megtanulja a rendszert, és hogy az ágy alvásra való. Próbálj meg valami rituálét bevezetni az alváshoz, mindig ugyanúgy csináld, énekelj altatót, sötétítsd el a szobát stb. Ha sír a kiságyban hajolj oda hozzá, nyugtasd meg, simogasd, hogy tudja, hogy ott vagy. Hidd el pár nap alatt megszokja hogy így kell aludni. Nálam ez nagyon bevált, én írtam hogy mennyi idő alatt aludt el, ez sokat segített, mert láttam a fejlődést, hogy kezd hozzászokni a dologhoz, 3 nap után már csak betettem és magától elaludt szinte azonnal, és nem mellesleg szuper napirendet alakított ki magának nagyon hamar.
2010. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt azért tudd, hogy minden baba más és más. Akárki akármit mond, nem feltétlen igaz a te babádra. Az enyém (én írtam, hogy változó hogyan alszik el) pl hamarabb fulladna meg a sírástól, minthogy elaludna. Rituálé, rendszer, nagyon jó, csak épp magasról tojik rá a babám. Pontosabban, már amikor sötétítek úgy csimpaszkodik rám mostmár (8 hós), hogy alig bírom lehámozni, hogy az ágyába tegyem, mert tudja, hogy aludni kell.

Ha az ágyba letenném és otthagynám, nemes egyszerűséggel felállna és esze ágában nem lenne aludni, még akkor sem, ha eldől a fáradtságtól.

Úgyhogy kísérletezz ügyesen, de semmit se vegyél készpénznek.

2010. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd sírni, ilyen pici baba még nem hisztizik ha sír valami gondja van, lehet csak a közelségedre vágyik.az én kislányom 3 hónapos de ő sem alszik el magától, vagy cicin,vagy sétálni kell vele, de az éjszakát végig alussza. vannak ilyen babák, őket így kell elfogadni és nem tart örökké. használd ki ezt a néhány hónapot amíg igényli a közelséged. én éjszaka sem hagyom sírni, ha jelez kap cicit és utána alszik tovább.
2010. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! mérem én is, így tudom hogy jól lakik. figyelem, ha álmos, akkor rakom le.

az lenne a kérdésem, hogy mi az a "babazene" ?

2010. ápr. 28. 17:59
 9/12 A kérdező kommentje:
még egy kérdés... igaz, hogy rendszerint kaja után kakil be az én hercegem, de azért szopi előtt is meg szoktam nézni, mi van benne... ha pisis vagy kakis is, kicserélem kaja előtt is. szerintetek nyugodtan szopiztassam meg tele pelussal és csak utána cseréljem ki? mert így ugye 2x cserélem etetésenként szinte mindig....
2010. ápr. 28. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is ilyen volt picinek. Nem tudott egyedül elaludni. Megpróbáltam ezt a sírva hagyásos módszert (amit már nagyon nagyon megbántam), nem jött be. Nálunk eleinte az vált be, h kint a levegőn aludt a babakocsiban, amikor meg bent voltunk, akkor meg rajtam. Aztán jöttek a hidegek, bent altattam a babakocsiban és rajtam. Aztán egyre nagyobb lett és megpróbáltam, h a kiságyban aludjon. Két nap nyöszörgés ( és nem sírás-ordítás) után megszokta a ksiágyat, azóta ott alszik. Persze, ha éppen sétálunk elalszik a babakocsiban, de amikor nem tudtunk(6tudunk kimenni, semmi baj nincsen a kiságyban alvással. Úgyh szerintem szépen fokozatosan csináld te is, ne akard még magadtól távol altatni, valószínű a te babád ilyen természetű. Vannak olyan babák, akiket az első perctől lehet a kiságyban altatni.

A pelusos kérdésedre meg én azt tanácsolom, h teddd tisztába szopi után. Tudom, h a nagykönyv azt írja, h szopi előtt, mert utána ne bolygassuk, de ha a babád nem izeg-mozog szopi közben, akkor valószínű nem zavarja. Az enyém is ilyen volt és én őt szopi után tettem mindig tisztába. semmi baja. persze, erről meg fognak oszlani a vélemények. egy próbát megér szerintem.


*sz*

2010. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!