Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a legfontosabb szempontok...

Mik a legfontosabb szempontok (már, ha vannak ilyenek) egy kiságy és egy babakocsi esetében, amiket mindenképpen figyelembe kell venni?

Figyelt kérdés
Éppen vásárlás előtt állunk, előre is köszönöm, hogy megosztjátok Velem a tapasztalataitokat.
2008. okt. 5. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A kiságynál mindenképp nézd meg, hogy mekkora a rácstávolság, nehogy beférjen és beszoruljon közé a kicsi feje.

A babakocsinál praktikus szempont lehet a súlya, ha sokat kell lépcsőznöd. Az is jó, ha átfordítható, hogyha szembe süt a nap, tudd változtatni a menetirányt. Dupla kerekűt inkább ne vegyél, mert azt nagyon nehéz irányítani.

2008. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szió!


A babakocsi vásárláshoz én nagyon jó tanácsot kaptam. Ha általában autóval közlekedünk, akkor mindenféleképpen összecsukható, multifunkciós babakocsit érdemes venni. Ehhez hordozó is van, amit könnyű bekötni az autóba. Arra érdemes odafigyelni, hogy a fekvőfelület 180 fokig dönthető legyen (ez újszülött korban igazán lényeges, mivel a baba olyankor még csak fekszik a kocsiban). Az enyém csak kb. 160 fokig dönthető, ezért mózeskosaras megoldás mellett döntöttem (persze sportkocsivá is alakíthatók a multifunkciósak).


Ha viszont általában sétál a kismama, gyalogszerrel közlekedik, akkor érdemes egy mélykocsit venni (amit viszont nem lehet összecsukni, így nem is szállítható autóban), és majd utána (kb. 5-6 hónapos kora körül) sportkocsit.


Az egyik ismerősöm kocsijának a tolókara átfordítható, de azt mondta, hogy nincs megelégedve vele. Nem tudom, pontosan miért. Vannak már olyan kocsik viszont, aminek a menetiránya az ülőrész átfordításával változtatható. Az én babakocsim nem ilyen, viszont az ernyőt lehet ide-oda hajtani, szóval a nap nem süt a kislányom szemébe.


Remélem, el tudsz igazodni, és segítettem valamennyire.

Zita

2008. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagy kerekű kocsit érdemes venni. Jobban viseli az egyenetlenségeket az úton.
2008. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Alakul a dolog már a fejemben. :-)
2008. okt. 6. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!