Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos baba hisztijét...

14 hónapos baba hisztijét hogyan kezeljem, hogy hatásos legyen?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek! Ha ráhagyom, akkor annyira belelovalja magát, hogy 1 óra múlva már zihálva veszi a levegőt. EZt múlt héten próbáltam, azóta nem merem, ugyanakkor kezd elviselhetetlen mértéket venni a hisztéria itthon. Amúgy imádjuk, a mindenünk!
2010. ápr. 28. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tereld el a figyelmét! ha elkezd valamiért hisztizni, mutass neki valami érdekeset! Vidd át másik helyiségbe! Csinálj valami érdekeset esetleg! A lényeg az, hogy elfelejtse azt, amiért elkezdte a raplit. Mondjuk, sok szufla van a kicsiben :)) Sajnos, ha rájött, hogy a sírással tud manipulálni, nehezen fogod ezeket a helyzeteket kezelni és egyre gyakoribbak és hangosabbak, látványosabbak lesznek ezek a hisztik...
2010. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tök hidegvérrel kezdd el megértően mondani, amit ő akkor vajon érez/akar. Pl. : látom, nagyon szeretnéd azt a kést megfogni. De nagyon veszélyes, megvágja a kis kezedet, stb stb. Persze jó lenne vele játszani, de gyere, nézzünk helyette mást.

Majd jól elcipeled egy tök már helyre szituációba, pl ablakon kinézni, játékhoz, kezébe adsz helyette a másik szobában egy fakanalat, stb.

Fontos, hogy ne hagyd hisztizni, mert ilyenkor még nem segit, később pár hónap múlva már érteni fogja, de még nem. A figyelemelterelés a legjobb szerintem, de ugyanakkor fontos a magyarázat, mert abból tanul.

2010. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát ez az! Rájött! Mindent amit kér, már úgy kéri, hogy görbíti le a száját sírásra. MIndent megadok neki, mármint magamból, csak Ő van egész nap, semmi más. De nem értem, hogy miért sír mindenért, amikor tudja, úgyis megkapja akkor is, ha nem sír, vagy csapkod.
2010. ápr. 28. 21:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, elterelem a figyelmét. Eddig is ezt tettem, de egyre többször csinálja, és azt gondoltam, hogy ez nem jó taktika. Ezek szerint mégis, majd az idő is biztosan segíteni fog. Köszönöm szépen!
2010. ápr. 28. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek az elsővel. Az a legnagyobb baj,hogy imádjátok,és eddig mindent elért a hisztivel. Ha a szépszó nem használ,és a figyelemelterelés sem ( amit valószínűnek tartok) Akkor nincs más,mint hagyni hisztizni,amíg abba nem hagyja. Nem lesz tőle beteg,ne félj. Egy ismerősöméknél bevált,hogy ilyenkor azt mondták a gyereknek,hogy ordítson még hangosabban, még hangosabban,mert nem hallják a szomszédok.

Egy másiknál pedig az volt hatásos,hogy nyakon öntötték egy pohár vízzel.

A legfontosabb azonban,hogy ezután ne engedjetek a hisztijének,legyetek következetesek.

2010. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az sem jó,hogy csak ővele törődsz egész nap. Hagyd egyedül játszani,menj ki a szobából,vagy olvass stb. de ne foglalkozz vele egész nap. Nagyon is érti már,amit mondasz neki,és az akaratát érvényesíti. Ha továbbra is ráhagysz mindent,akkor még 1-2 év múlva is az ő akarata fog érvényesülni.
2010. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Èn mondom neki, hogy ne nyávogjon. Most már érti, mert abbahagyja és szépen, normális hangvétellel kér utána. Látja rajtam, az arcomon, hogy nem tetszik, hogy nyekeregve kér, amikor szép hangra vált, megölelem, puszilom és mondom neki, hogy látod, milyen okosan is tudsz kérni? Na, akkor megkapja, amit szeretne. Addig nem jutunk el, hogy visítson érte, a nyöszörgésnél leállítom, 99%-ban sikerrel:)18 hónapos
2010. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!