Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggodnom kell? A kisfiam 17...

Aggodnom kell? A kisfiam 17 hetes ( koraszulott,34 hetre szuletett ) es meg nem fodul egyik oldalarol sem a hasara vagy epp forditva, nem fog meg semmit, a jatekok se erdeklik csak a hangok.

Figyelt kérdés
Azokat utanozni is probalja, sokat "beszelgetunk" nagyon elvezi, de ahogy momdtam a mozgas Nem izgatja, a hasan se marad sokaig csak nehany percig. Ez nagy baj, vagy legyek turelmesebb? Ratudok e valahogy segiteni?

#mozgásfejlődés #17 hetes baba
2016. nov. 25. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ne már! Koraszülöttel még járnotok is kell utógondozóba. Ott se mondják el?


Korrigált kor szerinti 6 hónapos korig kell fordulnia!!!

2016. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Legyél kicsit türelmesebb. Hivatalosan még csak 11 hetes, erre gondolj.
2016. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A korai fejlesztőben mit mondanak? Csináljátok otthon is tornáztatást?
2016. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem Magyarorszagon elunk, csak 3 oltasra kellett mennunk eddig, ott meg vizsgaljak, meregetik.. Forditgatjak, azt mondtak , hogy jol haladunk, szepen novekszik, fejlodik es amikor rakerdeznek hogy csinal e ezt - azt es mondom , hogy nem igazan akkor csak annyit mondanak, hogy tiszteljem a tempojat. legkozelebb csak 6 honaposan kell menjunk. Ö az elso babam es sokat aggodom.. Remelem oktalanul
2016. nov. 25. 15:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tornazunk ... Tudsz valami videot ajanlani ahonnan elleshetnem a technikat?
2016. nov. 25. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Nekem nem koraszülött 5 hósom van, viszont nagy az esélye,hogy látássérült, tehát tornáztatnom kell.. mi vettünk neki azt a nagy labdát(hirtelen nem jut eszembe a neve) illetve babatölcsért is, ami nagyon sokat segít! A labdán lehet fogatni, közbe gurítani a lasztit,ami ösztönzi majd az önálló forgásra.

Amihez nem kell egyik se, az egy olyan gyakorlat,hogy lefekteted a babát hátra, egyik lábát átrakod a másikon és addig tartod amíg át nem löki magát,esetleg, ha nagyon nem megy akkor, kicsit segíthetsz neki azzal,hogy átlököd oldalra, onnan már menni fog. :) Nekünk ezt napi 5x kell 5-10 fordulás jobbra-balra.(Vagyis már nem kell mert fordul magától :D) 2-3 hét alatt rengeteget fejlődött!

Én nem értek szerencsére a koraszülött bébikhez, de, ha jól számolom 4 hónapos a babád, nekem a védőnéni azt mondta, hogy 6 hónaposan kell legkésőbb elkezdeni forgolódni. Nem tudom, hogy a korrigált korhoz kell mérni a dolgokat vagy sem, de van még ideje a babádnak szerintem. :) Remélem tudtam segíteni!

2016. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen , ezeket majd megprobalom, hogy fejlesszem! Tobabbi sok sikert a babadnak az atrakciokhoz :)


Kapok ilyen heti hirlevelet egy babas oldalrol es az ilyesztett meg, ott irtak h kezdeni kene forogni stb.

Koszonom a segitseget :) Szep estet !

2016. nov. 25. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok anyuka agyvérzést kapott volna, ha azokra hallgatnának :D Nem minden baba egyforma, van aki 8 hónaposan már rohan, van aki 12 hósan se még.. :)
2016. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!