Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő szerint: A csecsemők...

A védőnő szerint: A csecsemők napi folyadék szükséglete 150 ml/testsúly kilogrammonként, de nem haladhatja meg az 1 litert. Pürénél, főzinél, pépnél hogy kell mérni az adagot? Hogyan számít bele a napi folyadék bevitelbe?

Figyelt kérdés
A pürék sűrűek. 50 ml pép 50 ml folyadéknak felel meg? Püréből mennyi tesz ki egy étkezést?

2016. dec. 8. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ne számold ennyire a millilitereket. Annyit adj enni a pici babádnak, amennyi jól esik neki!!!!!
2016. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes, amit írsz. Amikor a 9 kilós 9 hónapossal kórházban voltunk, azt mondták min. 1,2 liter menjen.
2016. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Más az anyatejen/tápszeren élő csecsemő, és más a hozzátáplált baba. Gondolom minimum 4-6 hónapos, ha pürékben gondolkodsz. Egy fél éves baba már csak-csak tudja, hogy mi az elég, és ha éhes/szomjas, valószínűleg felismered. Nem kell ennyire szigorúan kiméricskélni mindent már. Elvileg egy kiváltott étkezés legalább 150 grammnyi főzi, közte-utána vízzel kínálva. Amennyiben cicit vagy tápszert kér még utána, lehet több főzivel készülni.
2016. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem számoltam nem mértem evett ahogy izlett jókat böfizett és aludt 3 órákat:)
2016. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Sose mértem, mennyit iszik, az evést is csak az első hetekben, hogy tudjam, tud-e eleget szopizni. Mikor láttam, hogy igen, hagytam. Nem ilyen bonyolult ám ez: ha éhes, adj neki enni, és kínáld folyamatosan vízzel, ha szomjas lesz, elfogadja. Ennyi az egész nem kell méricskélni :)
2016. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

7 hónapos alányom egyébként, de nagyon nem nagy étvágyú.

3300 gr-mal született, most 7 kiló. Nem duci, nem is vékony, de a védőnő folyton idegesít ezekkel a számokkal. Nem eszik annyit amennyit elvileg "kellene". Most megint megcsappant az étvágya. Ilyenkor én meg idegösszeroppanást kapok, mivel attól rettegek hogy nem fog megfelelően gyarapodni. Plusz a szüleim is jönnek azzal, hogy egyen tartalmasabbat, de nem fogad el csak pár kanál pürét. Így nem tudom tartalmasabbal etetni. :(

2016. dec. 8. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Ne aggodj,es ne is siettesd.

Majd eszik ha megerett ra.amig nem fogy,addig nagy baj nincs.

Az en kozepsom 10hos koraig nem volt hajlando semmit elfogadni csak a cicit.

Probalkozzni lehet,de eroltetni nem.

Ez a folyadek dolog eppen olyan mint a merleg.ha szamolgatod csak idegeskedsz rajt.

Amig van eleg pisis pelus,addig van eleg folyadek.

Most a 3.babam 8,5 hos es 2 hete 10,5 kilo volt.pedig nem eszik sokat.egy uveg babakaja az adagja(1szer gyumi,1szer fozi).es napi 3*210tapszer.a tejpepet uzsira vagy sikerul,vagy nem megenni.attol fugg mennyit alszik.

Maszni sem maszik meg.

Engem meg folyton a sulyaval csesztetnek.

Nem kell ilyenekkel foglalkozni.

2016. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
17 hónapos lánykám 9 kg. Iszik sokszor, de csak kortyokat. Kiszamoltam,napi max. 7dl folyadék van meg, ebben benne a tapszerekhez adott viz,a fozelekeknek a fele viz,a pepeknek 70%-a,a gyumolcsoknek is a felevel szamoltam. Napkozben kap egy pohar turmixot (gyumolcs+jighurt+jo sok viz), na azt behúzza. Jó nagyokat pisil a pelenkába,ugyhogy nem aggodom.
2016. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!