Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hós bölcsis a fiam. Most...

16 hós bölcsis a fiam. Most lesz testvére e hónapban. Ha hazahozzuk a tesót hagyjam otthon egy kicsit a fiam vagy járjon ugyan ugy?

Figyelt kérdés
Félek hogy féltékeny lesz ami persze elkerulhetetlen. Nem akarom a bölcsis tärsaitol elszakìtani,de azt sem akarom hogy ha bölcsibe jär úgy érezze őt kicsit kirekesztem.
2017. jan. 4. 08:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Mar az is szomoru, hogy bolcsodebe jar. Otthon vagy, leszel.
2017. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Tudtommal a bölcsőde a dolgozó anyukák, apukák gyerekének van, akik nem tudják kire bízni a gyereket.

Ha otthon vagy miért van bölcsiben a gyerek?

2017. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Kivenném. Mióta bölcsis, hogy olyan nagy baratsagokat tudott kötni, amikor még másfél éves sincs?
2017. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Snorri ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de ezt én sem értem...nekem ez szomorú, és teljesen érthetetlen. Jó dolog a kis korkülönbség, meg a több gyerek, de olyan áron, hogy a kicsi a bölcsiben van egész nap? Én 2 éves kora előtt akkor adnám bölcsibe, ha nagyon kellene valamiért visszamennem dolgozni.

Amúgy meg röhej, hogy nálunk meg fizetős oviba kell adnom a fiam, mert vissza kell mennem dolgozni, és szeptembertől lesz hely, bölcsikben teltház, várólisták....törvény szerint elvileg kell biztosítani, de ősztől oviköteles, bölcsibe esélytelen...szóval nem igazságos szerintem.

2017. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem miért van a gyerek bölcsiben!

Szerintem egyértelmű hogy ki kell venni, nem csak a betegségek miatt amiket hazavihet, de szerintem te sem élveznéd hogy akármilyen éjszakáitok is volt reggel kelhettek a pár napos/hetes babával, viheted ki a hidegbe őt is... Nekem ez még a 10 hónapos kicsivel is macerás ha a nagyot oviba kell vinni!

2017. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A mai napig dolgozok és 20 napom van szülésig. És ha a gyereket kiveszem a bölcsiből mär nem tudom visszairatni mert mär nem lesz hely. Mardhat a bölcsődében megkèrdeztem és amugy is 2-kor hazahoztam eddig. Mióta oda jár sokat fejlődött de nyilván itt is szaladgälhatna velem a boltban én meg terhesen utána
2017. jan. 4. 09:33
 7/24 A kérdező kommentje:
Van segìtségem minden reggel ìgy egy csecsemőt nem kell kivinnem a hidegbe
2017. jan. 4. 09:35
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Sokan nem a kérdésedre válaszoltak előttem, szóval én megpróbálok erre felelni :)

Nálunk hasonló helyzetben volt egy rokon család, és ott a nagyobb otthon volt 2-3 hetet, miután megszületett a tesó. Az apuka is otthon volt, és ez jó alkalom szerintem arra, hogy kicsit ismerkedjen az új családtaggal, plusz hogy ne érezze rosszul magát amiatt, hogy mindenki más otthon van, neki meg el kell mennie. Viszont miután az apuka ment vissza dolgozni, a kislány is ment bölcsibe, és ebből nem volt gond egyáltalán. Szereti a bölcsődét és korán mennek érte úgyis.


Szerintem egyáltalán nem ördögtől való gondolat, hogy a „nagyobb” picúr bölcsiben legyen, amíg anya otthon babázik. Azt sosem említi senki, hogy így a kicsi is megkapja a csak neki szóló figyelmet, ami a nagyobb tesónál alap volt. A délután pedig úgyis együtt telik. Nálunk már ovis lesz a fiam, mire a tesót tervezzük, de most bölcsis, és én is szeretném, ha maradna, ha ilyen helyzetben lennék. Főleg, ha szeret is járni.

2017. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod.
2017. jan. 4. 11:29
 10/24 Snorri ***** válasza:
68%
Nem ördögtől való, csak akinek meg kell, annak nincs hely. Nem véletlenül telik be rögtön. Szóval igenis dolgozóké legyen a bölcsi, azért van, nem az anya kényelme miatt.
2017. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!