Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavar, hogy az...

Titeket nem zavar, hogy az utóbbi 10-15 évben szinte csak rózsaszínbe öltöztetik a kislányokat? Ez miért alakult ki? Szinte csak ilyen ruhákat lehet kapni.

Figyelt kérdés

Nem az zavar, hogy mások ilyenbe öltöztetik a gyereküket.


Tudom, hogy lányos szín. De a mi gyerekkorunkban, vagy a szüleinkében is normális változatos színű gyerekruhák voltak. Nekem is volt egy csomó zöld, lila, stb. ruhám.


A férjem is és én is irtózunk ettől a színtől.

De egyszerűen a boltokban is leginkább csak rózsaszín kislányruhákat lehet kapni, abból van választék.



2017. jan. 5. 09:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

En egyaltalan nem ezt tapasztalom. 2 fiu utan szuletett lanyunk, 100szor konnyebb lanynak ruhat venni, sokszorosa a kinalat. Pont, hogy a fiu ruhak a total egysikuak. Biztos van olyan bolt, ahol rengeteg a rozsaszin, de azert abszolut nem mindenhol. Mi Budapesten elunk, en sokszor rendelem is a ruhakat es meg sosem futottam bele abba, hogy jaj minden rozsaszin. Bar nem is arra all a szemem, nem azok kozul valogatok.

Meg aztan a rozsaszinnek is rengeteg arnyalata van, van az a tipikus rozsaszin, na az az, amit sose adnek a lanyomra, nem tetszik. De rozsaszinbol is van szep, ami tetszik es bar ritkan adok a lanyomra, de akkor is csak egy kis ruhadarabon.

Azzal viszont egyetertek, hogy uniszex viszont tenyleg keves van. Vagy a minta vagy a szabas vagy valamilyen egyeb megoldasa kifejezetten lanyos vagy fius a ruhaknak.

2017. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így látom, hogy rengeteg a rózsaszín ruha. Még a púderes árnyalat nem is olyan zavaró, de sok helyen a pink és árnyalatai tobzódnak, na attól rosszul vagyok. Karácsony környékén viszont lehet venni pl. piros ruhákat, amit én kb. egész évben nem látok az üzletekben, csak akkor. De ugyanilyen ritka a lila és a sárga szín is. Olykor találok türkiz kéket, zöldet. De tényleg vadászni kell ezeket. Talán a fehér és a barna árnyalatait jobban lehet kapni.
2017. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%
Én nem csak abba öltöztettem, ahogy a barátaink sem. Egyébként nem zavar, abba öltözteti mindenki a sajátját, amibe akarja.
2017. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%

Bár én 18 éves vagyok, kislány koromban az összes ovistársamnak a rózsaszín volt a kedvenc színe engem kivéve.

Az én szüleim nem követték ezt a hóbortot, bőven kijutott nekem mindenféle színű ruhákból.

Az első ruhám világoskék virágmintás volt.

Természetesen az furcsa lenne, ha egy kisfiút a szülei csak azért is rózsaszínbe öltöztetnének, de olyan, hogy "lányos szín", nem létezik.

Ennyi erővel a fekete, barna, szürke színű ruhák nem nőiesek, pedig leginkább ezekre lehet azt mondani, hogy elegáns.

2017. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!