Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok az egyetlen anyuka...

Én vagyok az egyetlen anyuka aki a babáján kívül más társaságra is vágyna?

Figyelt kérdés

Sziasztok! most már nem nagyon tudom mit kezdjek! Városban élek, és 4 éve költöztem ide a Páromhoz. rajta kívül senkit nem ismerek. az ő rokonai sem itt laknak, és ugye az enyémek sem.

pár barátunk volt/van, de mióta megszületett a kisfiúnk, nem nagyon tudjuk velük tartani személyesen a kapcsolatot, mert nekik még nincs gyerekük, és este 8-9 után érnek rá találkozni, akkor meg már a kisfiam alszik, szóval ezt elég nehéz összehozni.

Úgy érzem mióta anyuka lettem, a Nem babás ismerősök, barátok nem túlzottan keresik a társaságomat. Gondolom nem vagyok túl izgi nekik, nem járok bulizni, stb.

De olyan jó lenne, valaki aki a közelbe lakik, és esetleg neki is babája van... sétálnánk együtt, átjönnének játszani! Este már hazaér a Párom, de mivel egész nap az 1 éves kisfiammal vagyok itthon, senki nem szól hozzám igazából, vele meg csak gügyögök egész nap, és jó lenne valakivel tényleg beszélgetni.

imádom a kisfiamat, nem azt mondom hogy unatkozok mellette, egyre okosabb egyre többet tud, egyszerűen jó lenne a felnőtt társaság is néha.

Nem nagyon járunk ilyen baba-mama programokra, igazából azt se tudom mi van a környéken, vagy egyáltalán van-e valami. Ti ezt hogy csináljátok?

Facebook anyukás csoportokba próbálok barátkozni, de elég zötyögősen megy a dolog. és nem akarok én lenni a magányos anyuka, aki megállás nélkül rácuppan mindenkire.



2017. jan. 10. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Én is gondolkodtam ezen, mi lesz ha megszületik a gyerekünk. Sok barátunk van...

Természetes, hogy vágysz más társaságra, az ember begolyózik a négy fal között.

Pl. eltudnám képzelni, hogy a barátaink hozzánk jöjjenek 8-9 után, ha a baba már alszik. Amúgy is mindig valahol összegyűlünk, hát ez esetben egy ideig nálunk gyűlnénk. Ezen kívül míg apa babázik anya mehet sportolni vagy valahova ahol ismerkedni lehet másokkal.

2017. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

ha egész nap a gyerek után rohangászok, este 9re, már olyan hulla vagyok, hogy ha nem is fekszek le aludni, de piszamába fekszek és max nézünk a párommal vmi sorozatot.

Egy darabig volt arról szó hogy jönnek akkor este ide barátok, de ugye nem lehet hangoskodni, felkelhet a gyerek... hamar elmaradt a dolog

2017. jan. 10. 12:09
 3/17 A kérdező kommentje:
pizsamában *
2017. jan. 10. 12:13
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát...mi amúgy se szoktunk hangoskodni. Nem mondok semmit, mert nekem még a pocakomban van a kiscsaj, de alapvetően szerintem ha egyik szobában felnőttek beszélgetnek, nevetnek, a másikban még lehet aludni...

Az meg,. hogy nem lehet hangoskodni, talán ha felnőttek megértik.

2017. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

remélem nektek úgy alakul ahogy szeretnéd! :) És boldog babavárást! Mi megpróbáltuk, nem ment.

nekem a babám hasvájós volt, hetekig csak sírt, aztán meg mikor elmúlt, akkor is 2-3 óránként kelni kellett etetni, szóval szerintem az egyik legmegterhelőbb időszak, ez, az eleje. Nagyon fáradt voltam estére, és alig vártam hogy aludhassak kicsit, egyáltalán nem vágytam vendégeskedésre nálunk.

2017. jan. 10. 12:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Játszótéren és baba-mama klubokban tudsz ismerkedni hasonló anyukákkal. Mindenki vágyik felnőtt társaságra.
2017. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális az igényed. Annak idején, mikor szültem, neten megismerkedtem pár környékbeli kismamával, akikkel pár hónap különbséggel szültünk és szerveztünk közös sétákat, játszóterezéseket. Már 10 évesek a gyerekek és ketten közülük a mai napig összejárnak, tartós barátság lett belőle. És vicces, de tök véletlenül a lányom oviban egy csoportba került az egyik kislánnyal, akivel pár hónaposan együtt sétáltak és ő lett a legjobb barátnője egészen nagycsoportig. :)


Mostanában is látom a környezetemben, hogy szerveződnek babás társaságok, rendszeresen járnak közösen sétálni, játszóterezni. Szerintem a Facebook kiválóan alkalmas ilyen csoportok szervezésére.


Keress rá, hogy van-e a környéketeken Csiribiri-torna, zenebölcsi, ilyesmik. Mi ilyenekre is jártunk (bár ott nem ismerkedtünk, mert már megvolt a magunk társasága, inkább egymást vontuk be ezekbe a programokba).

2017. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást! őszintén, azt hittem le leszek osztva hogy milyen rossz anya vagyok, amiért nem tudok csak a gyerekemmel lenni! facebookon 2 anyukával is beszélgetünk akik a környéken laknak, de ők ilyen hidegbe nem igazán mennek sétálni, majd talán ha jobb lesz az idő, akkor össze tudjuk hozni a közös sétát!

Meg ez bíztat hogy jön a tavasz, a játszóterezés! :)

Baba-mama programokat már nézegetem! :)

2017. jan. 10. 12:51
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj én már a babám hat hónapos korában eljutottam erre a szintre. Na akkor felkerestem mindent és kipróbáltunk a környéken minden babás programot:baba-mama torna, baba klub, Ringató, babaúszás.

Aztán egy-két hónap alatt szelektáltam, hogy mi az ami tetszik, hol jó a társaság nekem is és a kislányomnak is. :)

Van ahova azóta is járunk, illetve ahogy nő a kislányom úgy változtatjuk a programokat, de mostmár más anyukákkal egyeztetve, lett két anyuka, akikkel azóta rendszeresen összejárunk bandázni hasonló korú gyerekeikkel.

2017. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Merre laktok? Nekem is egy éves a kisfiam (a kisebbik, de a nagy meg már sulis, szóval ő nincs itthon egész nap szinte), de nincs valami nagy társaságunk, csak egy barátnőmmel szoktunk néha összejárni, de gyerek még náluk sincs. Facebookon szoktam más szülőkkel beszélgetni, akikkel jól el is vagyok, de személyesen nehéz összehozni ám sok esetben a dolgokat... Sokan sokféle napirend és időbeosztás szerint élünk, amikor az egyik már menne, a másiknak pont alszik a gyereke és fordítva, vagy valamelyik gyerek épp beteg, vagy a másiknak valami fontos intézni valója van, stb. Pedig nyilván a társaság kell mindenkinek :)


Én mondjuk most már tényleg megemberelem magam, és elkezdünk babatornára, vagy hasonló foglalkozásra járni, mert nem állapot, hogy sose vagyunk társaságban. Nézz utána, biztos, hogy nálatok is vannak ilyenek! (Ha pécsi vagy, mehetünk együtt is :D )

2017. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!