Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan vagyunk anyukák ennyire...

Sokan vagyunk anyukák ennyire kiszolgáltatott helyzetben?

Figyelt kérdés

A fiam születése előtt volt jó kis munkám, amit imádtam. Független voltam mind anyagilag mint pedig fizikálisan. Viszont a baba születése óta, teljes mértékben rá vagyok utalva a férjemre. Két hitelünk (hitelem) van, amit teljes egészében elviszi azt a kevéske pénzt, amit GYED címszó alatt a baba után kapok. Így gyakorlatilag a párom fizetéséből élünk. Én 24 órában, 7 napban a babával vagyok, senki nincs aki segíthetne. Soha sehova nem tudok kimozdulni, minden rám marad, a férjem "csak" dolgozik.

Imádom a babát és az anyaságot, de ez a helyzet megvisel. Férjem rendszeresen megjegyzést tesz a kiadásaimra és arra hogy ő keményen dolgozik értünk. Nem várhatok el tőle semmi segítséget, a gyerekkel is alig foglalkozik.

Nyugtassatok meg, hogy nem csak én kerültem ilyen helyzetbe


2010. máj. 5. 10:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem megnyugtató, de nálunk ugyanez van.

Nagyon nehezen élem meg, hogy úgymond "engedélyt" kérek, ha valamit veszek magamnak.

Meg, hogy pénzt kell kérnem, mert a GYED kb. 2 nap alatt elfogy a hiteltörlesztések miatt, pár ezer forintom marad, amiből meg a mobilszámlámat rendezem, aztán jóccakát.

Ezt a pénz kérést most ne úgy értsd, hogy valami borzalom, csak az önérzetemnek nagyon szar.


Férjem nekem is éjjel-nappal dolgozik, ha szólok, hogy legalább Őutána ne kelljen már pakolnom, rakja el maga után a cuccait, akkor általában megkapom, hogy fáradt, mert ugye kell a sok kiadásra a pénz, és igaza van, de olyan megalázónak érzem az egész helyzetet.

Baba előtt két munkahelyem is volt, akár őt is el tudtam volna tartani, ha úgy akarja, és most ez az anyagi függőség olyan fura.


Nem azért, mert nem megy minden a "közösbe", de az én részemet annyira nevetségesnek érzem... :-S

2010. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk ilyen helyzetben, de a férjeink remélhetőleg nem mind egyformák... az enyém is nagyon sokat dolgozik, de soha nme tesz megjegyzéseket, hisz együtt vállaltuk a gyereket és tudtuk mi következik...

Beszélned kéne vele, mert különben gondjaitok lesznek, és barátnőket, rokonokat próbálj valamilyen módon segítségül hívni, nem közvetlenül, hanem például látogasd őket, addig is átveszik tőled a kicsit pár órára, és nyugodtan beszélgethettek, megihattok valamit, ebben a jó időben menjetek játszótérre, stb. Lesz jobb is, meglátod, nem tart ez a helyzet örökké, kitartás.

2010. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül hogy a férjem nem keres nagyon jól, és nem dörzsöl ilyesmit az orrom alá, hogy minek költök én pl, attól még igen, elég kiszolgáltatott érzés, hogy ő mondja meg hogy mire mennyit, és számolgatja a "fizetésemet". Én már mennék vissza dolizni, de nem csak ezért; hanem mert szeretnék olyan anya lenni, aki nem dől ki se fizikailag se mentálisan a fáradtságtól vagy a napi rutintól. Úgy látszik vagyunk páran, akik szeretnének egy kicsit feltöltődni. Nem vagyok egy 24órás anyatigris, na, de tudom hogy erre van szükségem.
2010. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
*vagyis hogy erre lenne szükségem (mármint a kimozdulásra)
2010. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szia! Nem csak te vagy ilyen helyzetben nyugi. Viszont ha hazajön a párom, leül enni, utána hiába dolgozik megkövetelem hogy a gyerekkel is foglalkozzon. Nem sokat, max.1 órát, mert aztán a kicsinek fürdés van és alvás. Régebben volt ebből gond, hetekig elvolt úgy hogy rá se nézett mert ő dolgozik, de ennek véget vetettem. És nem azért, hogy én addig pihenek, hanem mert a kicsinek szüksége van az apjára is. Most már szívesen szó nélkül leül hozzá játszani. Állj a sarkadra, mert te ugyanúgy dolgozol csak otthon. Szerintem nem lógatod a lábad egész nap. A gyerek pedig ugyanúgy az övé is.
2010. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Sajnos család kicsi, nincs senki, nagyszülők már nincsenek, nekem anyum meghalt, tesó nincs, barátnők messze és ők dolgoznak :) Ami a legjobban bánt az tényleg a férjem hozzáállása, hiába beszélek vele :( Csak jövőre megyek vissza dolgozni, hosszú idő még :(
2010. máj. 5. 10:29
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem szép a férjedtől, hogy erre megjegyzéseket tesz, de ettől függetlenül maximálisan átérzem a helyzeted, az enyém dettó ugyanez. Kb. fele annyi pénzt adok a családi kasszába, mint mikor dolgoztam, de szerencsére a párom nem csesztet. És bocsi, de a munka nem mentség arra, hogy a gyerekkel nem foglalkozik, ugyan tartson már fontossági sorrendet! Most a munka fontosabb, vagy a gyerek? Arról nem is beszélve, hogy a férfiaknak fogalmuk sincs róla, hogy mit jelent egy kicsi mellett 24 órában dolgozni. Eleinte a párom se értette, aztán nemrég úgy döntöttem, ideje belátnia, hogy én mit csinálok itthon, é egy reggel itt hagytam a fiúkat, és este jöttem haza. Mondanom se kell, a párom olyan volt, mint egy kifacsart citrom, és közölte, hogy a legdurvább munkanapja sem volt annyira fárasztó, mint ez a nap. Kitartás, a férjednek meg kapd el a grabancát, tessék foglalkozni azzal a kicsivel, hiszen a gyerek nem azt érzi, hogy apa érte dolgozik, hanem azt, hogy apa sosincs vele.
2010. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ti így vagytok. De nálatok nem közös minden? Nálunk közös a hitel, a kiadások, a bevételek. Nem kell "engedélyt" kérnem semmiért.

Én tisztelem őt, hogy dolgozik értünk, ő tisztel engem, hogy nevelem a közös gyerekeinket, ami semmivel sem könnyebb, mint az ő munkája.

Szerintem ezt beszéljétek meg, mert gondolom te sem a tévét nézed egész nap. Szóval te is sokat dolgozol.

2010. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Na igen, a gyed jelenleg töredéke a korábbi fizetésemnek és fillérre elviszi a hitelek törlesztése. Tisztában van ő vele, hogy milyen nehéz a kicsivel, mert amikor nagy ritkán rá tudom hagyni egy pár órára, már kivan tőle teljesen, de mégis az a felfogása, hogy én csak itthon babázok ő meg melózik (fizikai munkát végez), csak azt nem érti meg hogy ő korábban a baba előtt is ugyan ezt csinálta



Köszi lányok a biztatást :)

2010. máj. 5. 10:32
 10/25 A kérdező kommentje:
Persze "közös" kassza van, de egyszerűbb az én számlámról utalni a hiteleket, de így meg úgy néz ki hogy én semmit nem adok bele a kasszába, csak kiveszek....mert persze ő sosem költ magától a gyerekre, nekem kell mindent intéznem megvennem . Hülye helyzet
2010. máj. 5. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!