Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos múlt a kislányom....

6 hónapos múlt a kislányom. Hányszor és mennyi bébiételre van szüksége naponta?

Figyelt kérdés
Már kóstoltattam vele püréket, szívesen eszi, csak akkor kevesebbet szopik, nekem meg fájnak a melleim a sok tejtől. Naponta hányszor van szüksége másra is anyatejen kívül? Baj lenne-e, ha még mindig kizárólag szopna, vagy ha naponta csak egyszer, mondjuk délben kapna mást is? 7 kiló 40 deka, jól fejlődik, nem vettem észre még, hogy kevés lenne a tej neki, csak már az orvos is gyötör, hogy kezdjem meg a hozzátáplálást.
2010. máj. 5. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Adj neki szilárdat (bébiételt ) és utána szoptasd ,meg ! Pár nap után alkalmazkodik a tej mennyisége !
2010. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szépen sorban tízórai ,ebéd ,uzsi ! Legutoljára a reggeli és az esti szoptatást marad el !
2010. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hat hónapos kor uán már nem elég neki csak az anyatej. Adj neki gyümölcsöket,főzelékeket,lehetőleg ne készen vettet.Először csak egy étkezést válts ki,ha az már megy.,akkor térj át a következő kiváltására.
2010. máj. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok! 7 és fél hós a kisfiam és én is azon aggódom, hogy sehol sem tartok a hozzátáplálással. Sok a tejem még mindig, néha fejni is kell és van hogy begyullad. Én így adom neki:Reggel szopi, de. gyümi, ebéd főzi+szopi, du. szopi és este szopi.E-mailben ha gondolod bővebben is leírom.
2010. máj. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem elválasztani akarom, hanem hozzátáplálni. Reggel 6-kor, 8:30-kor szopik, 10:30-kor kap gyümölcsöt, 12-kor szopik, utána még egy kicsit a délutáni alvás előtt 13:30-kor, 16-kor kap főzeléket, este 18-kor szopik, majd lefekvés előtt és éjszaka egyszer szopik. Így jól csinálom? Én úgy tudom, hogy az anyatej a fő táplálék még egyéves korig, elvileg még csak most kellene elkezdenem a hozzátáplálást. Egyébként is majdnem egy az egyben visszaköszön a szilárd kaja a pelusban, gondolom még nem elég érett az emésztőrendszere hozzá. És az üveges pépek miért nem jók most, hisz még nincs is friss zöldség-gyümölcs, csak fonnyadt alma-krumpli. Majd ha már lesznek friss dolgok, én fogok főzni neki, de a bébiételek legalább ellenőrzött körülmények között bio hozzávalókból készülnek, nem jobban járok velük most?
2010. máj. 6. 07:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Tökéletesen csinálod! A hozzátáplálás nem arról szól, hogy néhány nap alatt kiválts egy étkezést szilárd étellel. A kicsi szervezetének is meg kell tanulnia az új ételeket lebontani. Ezért bőven elég, ha naponta 1 alkalommal adsz neki szilárdat. A szilárd ételeket általában délelőtt szokták kínálni, hogy ha esetleg fájna tőle a pici hasa, ne éjjel legyen sírás. A kicsi tempójában add neki a szilárd ételt, aztán kínáld meg a cicivel is. Az első néhány napban úgysem fog annyi bébiételt megenni, hogy az elég legyen neki. Így aztán nem egyszerre hagyod el a szoptatást, hanem fokozatosan. Ez a melledet se fogja úgy megviselni, mintha hirtelen történne a kiváltás. Az enyémmel is 6 hónaposan kezdtem és bizony az első teljes adagot csupán 8 hónaposan ette meg... addig minden egyes evés végén szopizott is.... A növekedésén ez egyáltalán nem látszott meg... Egyébként is a babák 1 éves koráig az anyatejnek kellene lenni a fő tápláléknak, a többi csak hozzátáplálás....
2010. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Egyéves koráig szinte kizárólag anyatejen élt a lányom és nagyon szépen fejlődött, nem hiányzott neki más táplálék. Annyit semmi sem tud adni, mint az anyatej. :-)

Én úgy csináltam, hogy napközben (tízórai és uzsonnaidőben) adtam neki pár kanál ezt-azt, épp annyit, amennyit szívesen elfogadott. Utána mindig megszoptattam. Még egyévesen sem evett meg egy étkezésre fél üveg bébiételnél többet.

Aztán szép lassan szokott egyre inkább rá mindenféle kajára, de jobban szeretett a miénkből kóstolgatni. Másfél éves volt, amikor a tesó pocakba került, ekkor kevesebb is lett a tejem, azóta eszik nagyon szépen mindent, nem válogat, nem kell neki külön főzőcskézni, de a szopiról még így sem szokott le, naponta 3-4 alkalommal cicizik, most 21 hós. Pár hét és születik a tesó, úgyhogy gyakorolhatom a tandem szoptatást! :-))

2010. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
szerintem is jól csinálod...amúgy akár 2 éves korig is szophat a baba...(csecsemőgondozó vagyok)
2010. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Eleinte csak pár kanállal kell adni neki, 1 új ételféléből egyszerre csak 1-et. Én az elején tuti, hogy a főzelékfélékből nem az üvegessel kóstoltatnám, hanem sajáttal. Krumplit, sárgarépát, céklát mindig lehet kapni a piacon. Pár kocka kell neki csak eleinte, akár még a levesedből is kihalászhatod, külön főzi se kell neki.
2010. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól csinálod. Engem is nyaggatnak a védőnőnél, hogy jééé még mindig szopok??? Én így csinálom: Reggel csak tejcsi (8körül) 10-kor valami üveges!!!(hú ezért mit kapok majd) gyümölcsdesszert, dél körül először zöldségféle (persze banánnal keverve, mert azt nagyon szereti) utána még megkínálom tejcsivel, délután 4 felé megint zöldség-gyümölcspüré+tej, és vacsira csak tej. Most vagyunk 8 hónaposak. 5 és fél hósan kezdtem el almával-banánnal kínálni, szépen lassan eljutottunk idáig. És még én sem akarom kiváltani egyik étkezést sem.

Ne aggódj, ha csak egyszer délben, vagy két evés között kínálod meg valami gyümölccsel az is teljesen rendben van, ráérsz szépen lassan haladni a hozzátáplálással.

Ja és kezdheted gyümölcslével is, nálunk az is ment nagyon. :)

2010. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!