Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háton, vagy hason alvás? Úgy...

Háton, vagy hason alvás? Úgy tudom, a hason alvás fulladás veszélyes és megnöveli a gyermekágyi halálozás esélyét, de minden ismerősöm hason altatja a babáját. Most akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Háton tilos altatni, mert megfullad, ha bukik.

Hason is tilos altatni, mert bölcsőhalált halhat.

Oldalt is tilos, mert elferdül a gerince.


Megoldás? Az nincs. :D Altasd úgy, ahogy szereti, valahogy majdcsak túléli. :)

2017. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Igy van. A hason alvas veszelyesebb bolcsohalal szempontjabol.

A haton altatas biztonsagosabb. En nem Magyarosrszagon elek, itt kifejezetten kampanyolnak nagyon regen a haton altatas mellett.

Ha rakeresel, akkor sok cikket talalsz a temarol.


Az en gyerekeim eleve nem is szerettek hason lenni, foleg nem hason aludni, de nem is altattam volna oket ugy. Max legzesfigyelo hasznalata mellett tudom elkepzelni, de inkabb ugy sem.

2017. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Én háton altattam a lányunkat.
2017. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Fiam utált hason lenni. Nem is altattam úgy.

Viszont a büfi legtöbbször kimaradt kaja után, így háton sem mertem.

Maradt az oldalfekvés.

SZerencsére nem deformálódott.

2017. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Az első gyereknél nagyon féltem, hogy baja lesz, ha hason altatom, nem is aludt úgy soha. A második viszont születésétől kezdve hol így, hol úgy, már a kórházban is aludt hason. Mindig jelezte, hogy neki éppen hogy kényelmes. Egy éves lesz, és most sincs egyetlen preferált pozíciója, van, hogy a hátán, van, hogy a hasán, és sokszor oldalt fekve alszik.


A hason altatásnál annyit kell betartani, hogy ha a saját ágyban alszik így, akkor csak légzésfigyelő mellett. Ha melletted alszik így, vagy pláne, ha a mellkasodon, akkor nem probléma egyáltalán, mert a te légzésed stimulálja, felveszi a te ritmusodat.

2017. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
veszel légzésfigyelőt, és úgy altatod, ahogy kényelmes neki
2017. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Az én lányom születése óta hason aludt, semmi baja. Mióta tud forogni, hiába teszem a hátára mindig hasra fordul.
2017. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6, te pedig megtanulsz normálisan kommunikálni és a tanácsokat nem kijelentő módban osztogatni.
2017. jan. 19. 16:08
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Az első gyerek utált hason lenni, ha a hátán feküdt, akkor mindig felébresztette magát (moro reflex), szóval az oldalán altattam. Miután elmúlt a moro reflexe, utána háton aludt. Mai napig inkább a hátán alszik, vagy oldalt, hason nagyon ritkán.

A kisebbik fiam hasfájós volt, neki megnyugvást jelentett a hason alvás, biztonságban érezte úgy magát, és a pukik is könnyebben kijöttek, mert jobban fel tudta húzni a kis lábát. Ma is hason alszik, mindjárt egy éves lesz.

Egyébként mindkettővel használtunk légzésfigyelőt is.

2017. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
A gyereket oldalt altattam a bolcsohalaltol való felelem miatt. De ket het után nem bírtam, annyit sírt. Légzésfigyelő mellett hasra fordítottam, onnantól aludtunk,
2017. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!