Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha kezdek...

Mit csináljak, ha kezdek nagyon irigy lenni a legjobb barátnőmre a baba miatt? Miért jött nálam ez?

Figyelt kérdés

Nem egy klimax előtt álló nő vagyok, hanem egy hamarosan 20 éves lány.

A legjobb barátnőmnek lett fél éve egy kisfia és egyre inkább érzem, hogy irigy vagyok erre.

A barátjával 4 évig "se veled, se nélküled" kapcsolata volt, a srác folyton megcsalta, szóval hol hatalmas boldogság volt, hol hidegháború. Aztán megszületett a baba és a srác odaköltözött hozzá, együtt laknak.

Kapott a szüleitől külön lakást, kocsit, még bejárónőt is fizetnek neki. Semmi dolga nincsen kb, folyton azt hallgatom, mennyire unatkozik, hogy senki nem ér rá napközben.

Aztán itt vagyok én, aki reggeltől estig tanul és nem jut időm semmire...

Neki meg megvan mindene, pedig még 19 éves sincs.

Nem a pénzbeli dolgokra vagyok irigy, mert mikor felvettek, én is kaptam lakást, most a szülinapomra kaptam új autót, szóval nem ez zavar.


Már azon is gondolkoztam, hogy lehet jót tenne nekem is egy baba, de közben ott van az, hogyha mondjuk óvodás lesz, vagy iskolába megy, én mit kezdek magammal diploma, végzettség nélkül...


2017. jan. 19. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Azta, de jó a "mai fiataloknak"... 20 évesen saját lakás, ÚJ autó, 19 évesen meg család, lakás, bejárónő :O Az igen! Mi meg a férjemmel 30 éves korunkig dolgoztunk, hogy legyen megfelelő háttér a gyerekvállaláshoz :/


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: 20 évesen az is tetszene, hogy a babával nem csak villogni, meg babakocsit tologatni és cuki képeket posztolgatni lehet, hanem éjszakázni, akkor is ellátni, ha leragad a szemed, vagy épp beteg vagy. Mellette ott a háztartás (ha neked nem jut bejárónő...). Nem irigykedsz, csak egy kicsit szívesen kipróbálnád magad anya szerepben, de egy hét után valószínűleg belefáradnál és rájönnél, hogy 20 évesen jobb neked tanulni, bulizni, élni és ráér még az, hogy babázzál.

2017. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Úgy szeretem az ilyen "mindenrm meg van, de nem is én dolgoztam meg 3rte" siralmakat!

Te arra vagy irigy h a kisbarátnőd még annyit sem tett le az asztalra mint te.....

20 évese se mindent a seggetek alá tesznek, d nektek mindig több kell!!!

Hát dolgozz meg érte.

Most hirtelen gyerek kell, mert a barinőmnek is van, akkor nekem is KELL!!!

Nőlj fel!!!

2017. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem tehetek róla, hogy a szüleim jobb befektetésnek tartották, hogyha kapok egy lakást, minthogy éveken át kiszórják a 200-250 ezer forintot albérletre havonta.


Utolsó, inkább vedd be az elgurult bogyódat...

2017. jan. 19. 18:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted tényleg megvan mindene?! Ez most komoly? :) Egy megbízhatatlan, hűtlen pasi (mert hiába költözött oda hozzá, megváltozni nem fog, idő kérdése, és szétmennek), 19 évesen egy gyerek, akit nem ő tart el, hanem a szülei, nem csinál semmit egész nap (mondjuk nem értem, a gyerek mellett hogy érhet rá ennyire), pedig ő is tanulhatna, ha akarna, de nem akar? Szerinted milyen élete lesz így? Ezt irigyled?
2017. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
250 ezer egy albira havonta, egy személyre? Mit béreltetek volna, palotát? :)
2017. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem palotát.

Az egyik barátnőm egy 2 szobás lakást (nappali+háló) bérel 190.000 Ft-ért és még erre jön a rezsi és a közös költség. Budapesten elég magasak a bérleti díjak.

2017. jan. 19. 18:12
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Engem az érdekelne legjobban, hogy ez a kérdés valójában egy kérdés, vagy sokkal inkább kérkedés azzal, hogy 20 éves korotokra minden a seggetek alá lett tolva, amiért az egyszeri munkás ember majdnem 10 évig dolgozik? Szerintem az utóbbi. Csak kérkedni akarsz, mert ha nem ez lenne a célod, akkor nem a körülnényeiteken lenne a hangsúly! Több kérdést feltettem már ezen az oldalon, amibe ha nagyon akartam volna, akkor bele tudtam volna írni, hogy mi mindenem van, amire sokan irigykedhetnének, de soha nem tettem, mert nem értem, mire jó ez!

A másik, hogy számomra elképzelhetőbb, hogy egy unatkozó, csóró tini vagy, akinek beindult a fantáziája, VAGY csak polgárpukkasztani akarsz.

2017. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért írtam le, hogy milyen az anyagi helyzetünk, mert ha nem tettem volna, a legtöbb válasz arról szólna, hogy miért vagyok irigy valakire, aki a szüleivel lakik, nincsen semmije, stbstb.
2017. jan. 19. 19:05
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Cicavirág

Pesten drága az albi, de nem ennyire....

Meg általában az egyetemisták nem egyedül bérelnek egy lakást!!!

Tudom h ez neked valami felháborító lehet.

És valóban az albi pénzkidobás, de tudod sokan még 30 évesen is kénytelenek vagyunk benne lakni, mert anyuék nemigen engedhették volna meg maguknak h lakást vegyenek nekem.

Sőt elsem várnám!!!

Ha tanulnál, vagy dolgoznál nem lenne időd irigykedni a 18 évesen ( direkt) megesett barátnőd kitartott életére!

2017. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nézz már meg pár ingatlanos oldalt, légyszíves. :)

Ha nem egy lepusztult, a világ végén lévő garzont akarsz, akkor azért elég mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.

Én alkalmatlan vagyok arra, hogy bárkivel is együtt lakjak, maximum a barátommal próbáltam volna meg, de ő Szegeden tanul.

Én sem vártam el egyáltalán, de a szüleim csak eldönthetik, mire akarják költeni a saját pénzüket.:D

Írtam, hogy tanulok, nem a csodát várom Pesten...

("Aztán itt vagyok én, aki reggeltől estig tanul és nem jut időm semmire...")

Idegbetegeskedés, meg lekezelő válaszok helyett inkább a szöveget kellett volna elolvasni!:)

2017. jan. 19. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!