Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba 3 hónapos korában...

A baba 3 hónapos korában megyek vissza dolgozni, Ti aupairt vagy anyóst választanátok?

Figyelt kérdés

Szeretem a párom anyját, de teljesen más nevelési elveket vallunk. Már keresünk egy Magyar aupairt aki kijönne vigyázni a babára, de anyós minden áron ide akar költözni, hogy majd Ő neveli a gyereket, amit nem is nagyon értek, hiszen neki is van egy 11 éves kislánya.Páromnak mind a két lehetőség jó lenne. De én jobb szeretném ha egy fiatal lány, aki az alkalmazottam, vigyáznak rá, hiszen ő úgy neveli ahogy mi is.

Szerintetek?



2017. jan. 20. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelmű, hogy az alkalmazott, aki úgy jár el a gyerekkel kapcsolatos dolgokban, ahogy kéritek. Anyós kisajátítaná és magának nevelné az unokát, jobban tudna mindent vele kapcsolatban, mint ti. Biztos nem engedném.


(Nem tudsz legalább fél éves koráig otthon maradni, azért a 3 hónapos brutálisan kicsi még ahhoz, hogy ne az édesanyja legyen vele egész nap...)

2017. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, muszáj vissza mennem.
2017. jan. 20. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit jelent a "más nevelési elveket" vallunk dolog. Ha ott a lehetőség, hogy egy rokon, aki nem mellesleg felnevelte a "sajátos" módszereivel a párodat, vagy egy vadidegen, aki esetében a személyes benyomás meg néhány referencia áll rendelkezésre mindössze, akkor nekem előbbihez húz a szívem és az eszem is.


Természetesen más a helyzet, hogyha olyan szélsőségesen nem értünk egyet sok mindenben az anyósommal, és ezek megoldhatatlanok. Nekem anyósom a mindenben okosabb, kioktató stílusú, nagyon konzervatív és kompromisszumképtelen ember, tehát van viszonyítási alapom, mégis dilemmát okozna egy ilyen döntés. Főleg egy pici babánál, aki 3 hónaposan még nagyon nem igényel semmi más nevelést, mint dajkálást, kaját meg alvást.


Hát, nem tudok okosat mondani, beszéld meg a pároddal, hogy mik az előnyök-hátrányok, illetve anyóssal esetleg jussatok dűlőre az egyet nem értett témákban.

2017. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Az alkalmazottat valasztanam mindenkeppen. Mi nem lakunk kozel, de meg igyis van feszultseg, eszembe nem jutna idekoltoztetni.
2017. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ott bukik a dolog, hogy a saját, 11 éves lányát itthon hagyná...
2017. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Azt mondtam volna, hogy 3 hónapos baba mellé lehet, hogy jobb a mama. Aztán elolvastam ezt: "hogy majd Ő neveli a gyereket". nem, semmiképpen nem az anyósra bíznám ezek után, ha neki ilyen elképzelései vannak.
2017. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 honapos volt mikor visszamentem dolgozni, anyura biztam.

Nagyon szuper volt,de voltak osszezordulesek.

Hogy majd o neveli, mindenkepp alkalmazottra biznam...

2017. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!