Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért CSAK ölben hajlandó...

Miért CSAK ölben hajlandó elaludni!? Már teljesen kikészültem, kérlek írjatok!

Figyelt kérdés

10 hónapos babám elalvásával mostanáig nem volt különösebb probléma, míg pici volt összebújtunk az ágyon, később pedig a kiságyban maga aludt el. Néha volt egy kis nyöszizés, de sikerült ott megnyugtatnom és nem kellett kivennem a kiságyból. Éppen ezért nem tudom, hol rontottam el, mert pár hete,ha leteszem ordít, feláll, én lefektetem, de ő újra feláll, és így tovább. Végül annyira sír, hogy ölbeveszem, ott rögtön megnyugszik,de ha nem alszik el elég mélyen az ölemben, és úgy próbálom letenni rögtön ordít. Próbáltam, hogy ki-kimegyek, majd bemegyek a szobába, visszafektetem, de egyre durvábban, keservesebben sír, olyankor már sírok én is vele, és nem bírom tovább, inkább kiveszem, mert nagyon sajnálom, és nem akarom sírni hagyni. Szóval ez az Aludj jól gyermekemes módszer nekem nagyon durva, én nem tudom végigcsinálni. Tehetetlen vagyok, fáradt,ingerlékeny, sírós, mert ezt 1x éjszaka is el szokta játszani, meg este, nappal még néha sikerül nagy nehezen az ágyában elaltatnom. Egyébként jó baba, napközben is elvan, olyankor nem anyás, de az elalváshoz csak én kellek neki.

Aki volt már hasonló helyzetben megírná a tapasztalatait? Hogyan lehetne elérni, hogy újra nyugodtan el tudjon aludni ölbenlét nélkül? Vagy fogadjam el a helyzetet, és folytassuk így, ha erre va szüksége? lehet hogy szeparációs szorongása van? Néha már rossz anyának érzem magam, hogy ilyen ideges vagyok, és kiborulok, hogy addig sír, míg fel nem veszem. Olyankor rá vagyok mérges, utána meg magamra, hogy ideges voltam. Aki tud, írjon Köszönöm!


2010. máj. 7. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem most jött ke nála a szeparációs szorongás. Mostanában állt fel vagy indúlt el?
2010. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Ajánlom figyelmedbe a következő cikket!


[link]

2010. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
A lányom 9 hónapos, mi ugyanezzel a problémával küzdünk.Most próbáltuk ki a Chamomilla 15CH-t,nekünk ez bevált,nyugodtabb és jobban is alszik,bár még mindig felkel éjjel,de már kevesebbszer,gyorsabban visszaalszik és nyugodtabb.Kitartás nektek!
2010. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most biztos kapok sok negatív kritikát de ez van! A fiam éppen ma csinálta ugyan ezt! Felvettem nem sírt , leraktam ordított, könny egy csepp sem .ujra letettem és sírt hagytam . 10 perc után elaludt!Sajnos nem cipelheti az ember a nap 24 órájában a drágát! De ha most megszokja nehéz lesz róla leszoktatni késöbb!Hozzá teszem kevés kellett hogy bene menjek hozzá ! Csak óvatossan kukucskáltam!
2010. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annyira ordít és belehergeli magát, hogy nálunk 10 percnél nem áll meg a dolog, hanem fokozódik. Ráadásul bármennyire is hullafáradt, tapad le a szeme, de utolsó erejével küzd, hogy felálljon, szerintem nem feküdne le.
2010. máj. 7. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, szerintem egyértelműen szeparációs szorongása van. ez valamelyik babánál erősebb és valamelyiknél kevésbé. ez alkati dolog általában. ill. amozgásfejlődés is bekavarhat neki, ha mostanában tanult felállni, vagy hamarosan elindul. szerintem altasd az öledben nyugodtan, ha úgy érzi magát biztonságban. a z aludj jól módszer szerintem egy brutális hülyeség, ami visszaüthet később, ha be is válik most látszólag. majd később ha lecseng ez a kisfiadnál akkor szép fookozatosan átállhattok az egyéb altatásra. most hiába is erőltetnéd. szerintem látszik, hogy ez nem rossz szokás, mert mint írod, ez csak motsnaában van, előtte aludt magának. ez nyilván az anyán is múlik, hogy képzeli a megoldást, de úgy látom, te hasonlóan hozzám, nem tudod elfogadni az aludj jólt. ez most nehéz lesz neked, fárasztó, de türleme kell hozzá, és kitartás, és akkor majd szépen elmúlik magától ez. nekem is ilyen extrém anyás a kislányom, tudom, miről beszélek. 17 hós most.
2010. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kipróbáltam már sok mindent az aludj jól gyermekem, felvesz-leteszem módszert naa nekem egyik sem jött be!

Én soha nem hagytam sírni a kisfiamat és mai napig kézben alszik el ebéd után pedig már 1 éves :D!

Nekem nem megeröltető és max: 2 percig kell fognom és már alszik is!

Ha neked sem fárasztó akkor altasd kézben!

Nekünk is akkor romlott meg az alvása vagyis akkor tért vissza a kézben aéváshoz mikor feltudott már állni a kiságyába! Ne tudd meg katasztrófa volt és semmi nem vált be :(!

Így belenyugodtam és altatom így :D!


Kitartás és ne idegeskedj majd alakul :)!

2010. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia.

Az én kislányom 10 és fél hónapos és nálunk is az van hogy éjjelente félóránként ébred, nem éhes, nem szomjas, nincs melege, nem fáj semmije, de felébred. Igaz egy hete kezdett mászni, felállni és lépegetni, lehet hogy az az oka, nem tudom. De sosem hagyom sírni. Majd elmúlik egyszer. Igaz hogy már olyan fáradt vagyok hogy sokszor nem tudom hogy álmodtam e hogy sírt vagy nem és alvajáró lettem a sok alvástól. De ettől szép az élet.

2010. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos csak és kizárólag én kellek neki, most már még a férjem ölében sem hajlandó elaludni, és este a tápszerrel sem tudja Ő megetetni, már próbáltuk egy párszor. Nekem sajnos van, hogy fél órát, vagy háromnegyed órát is az ölemben kell tartani, mire elalszik,(a mellemet teljesen szétnyomja a mellkasomon fekve) és ha próbálom letenni, sokszor vissza felébred.... ez van este is és kora reggel is, mikor felébred és próbálom vissza altatni.

Magam mellé sem tudom fektetni mert ordít, hiába bújok szorosan hozzá, CSAK a mellkasomon hajlandó aludni. Szeretek vele összebújni, babusgatni, de ez már szerintem durva.

2010. máj. 20. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!