Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy sterilizáltok? Hány...

Hogy sterilizáltok? Hány cumisüvegetek van?

Figyelt kérdés

Nekünk nincs sterilizálónk, így kifőzöm egy lábasban az üvegeket, cumikat ...minden EVÉS UTÁN. A vizkő ellen mit tehetek? ecetet önthetek bele? persze utána lemosnám..Ti hogy csináljátok?

4 hós baba anyukája


2010. máj. 11. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy csepp citromlét tegyél a vízbe, így nem lesz vízköves! Én amikor anno sterilizáltam, akkor sterilizáló folyadékot használtam, kellemes citrom illat, s kevés macera van vele.
2010. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) a citrom eszembe sem jutott.Hol lehet ilyen folyadékot venni és mi a neve?
2010. máj. 11. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is sterilizáló folyadékot használok. Chicco, 1 literes, és nagyobb hipermarketekben általában 1000 ft körül van. Kisebb üzletekben nem szégyellnek érte 1400 ft-ot sem elkérni... :(


Egyébként van rajta adagoló kupak, és le van írva az adagolás. 20-30 percig áztatod benne a dolgokat, aztán leöblíted, és kész. Az elkészített oldat 24 óráig használható fel.

2010. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is a Chicco-t használom.Az Auchanban vettem.Annyiért, amennyit előttem említettek.Nagyon sokáig elég.

Cumisüvegből elég a kettő szerintem.Az egyik a vizes, a másik a tápszeres.Amiben forralom a vizet, azt ecettel vízkőtelenítem.Vízbe ecetet öntök, felforralom, majd utána forró vízzel jól kimosom.A termoszt viszont citrommal vízkőtelenítem.

Én a cumisüvegeket nem sterilizálom minden evés után (babám egy hónapos kora óta).Csak forró vízzel jól kimosom, és hetente egyszer sterilizálok.A kórházban mondták, hogy így csináljam.

2010. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem sterilizálok minden evés után. Avent mikrós sterilizátorunk van. Valahol (talán a sterilizáló papírjában?) azt olvastam, hogy 3-4 naponta elég. Most, hogy a bébi túl van a 4 hónapon, csak kb. hetente szoktam. Azért igyekszem minél melegebb vízben, alaposan mosogatni.
2010. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én, amíg 4 hónapos nem lett a lányom minden reggel kifőztem a csumisüvegeket, azóta már csak hetente. Én is szinte forró vízbe mosom el.

kevés citromlevet tehetsz a főzővízbe

2010. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!