Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első szülinapra valami tuti...

Első szülinapra valami tuti torta recept?

Figyelt kérdés
Kislányom már majdnem mindent eszik.
2010. máj. 11. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Szia, már én is ezen töröm a fejem:) bár nekünk még 2 hónap az első szülinap...Még nem eszik mindent épp ezért ha most kellene készítenem én egy barackos-túrós joghurt tortát készítenék: hozzávalók: 0,5kg tehéntúró, 0,5l natúr joghurt 1cs.fagyasztott, felezett barack (azt hiszem ez is 0,5 kg Tesco-ban szoktam venni)1 cs. zselatin ( helyett agar-agar a bioboltból!) cukor ízlés szerint és babapiskóta.

A joghurtot, túrót, felengedett barackot, cukrot összekevered közben pici vízben felolvasztod a zselatint vagy agar-agart és kézmelegre hűtöd. Valamilyen formát előkészítesz ( pl. tupper desszertesgyűrű, vagy egy kuglóf, őzgerinc stb...utóbbiakat ki kell bélelni folpakkal) Majd keverd össze a masszát a zselatinnal és a formába rétegezd a babapiskótával. Már délután ehető ha reggel elkészíted! Elég sok lesz kb. 2 őzgerinc vagy még több...így lehet, hogy az adag fele is elég. A gyümit meg variálhatod kedved szerint:)

Tudom nem csokitorta de ezt még az 1 évnél fiatalabbak is ehetik:)

Remélem tudtam ötletet adni én ilyet fogok készíteni az 1. szülinapra.

2010. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segitséget. Túrótortán gondolkodtam én is, tetszik amit irtál. Az én kislányom 14lesz 1 éves.

mégegyszer köszi!!!

2010. máj. 11. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Szívesen:)

Boldog 1. szülinapot!

2010. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Az én kisfiam 3-án lesz egy éves... én ezt a tortát nézegetem erősen. :)


[link]

2010. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt, az tényleg fincsi.Szoktam én is csinálni.Az egész család kedvence.Egyszer anyák napjára készítettünk a lurkókkal az iskolába.Az összes szülő, nagyszülő imádta:)
2010. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!