Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha cigiznek a nagyszülők,...

Ha cigiznek a nagyszülők, hogyan merjem odaadni nekik az újszülött babát?

Figyelt kérdés
Mi ne menjünk hozzájuk, hanem ők jöjjenek?Ha felveszik, adjak rájuk én tiszta pólót? Ha felveszik és a saját cuccuk van rajtuk az mennyire gáz,hogy belélegzi a cigis ruhát(nagyon érezni)?
2007. nov. 21. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keményen ragaszkodj ahhoz, hogy ha Ti mentek hozzájuk, ne gyújtsanak rá a lakásban, előtte pedig alaposan szellőztessenek. Együtt fognak működni, ha fontos nekik az unoka. A cigiszagú ruha nem árt a babának, maximum megtanulja, hogy a nagyszülőknek ilyen a szaguk. Ha kötődik hozzájuk majd, nem fogja zavarni. Kezet viszont mindenképp mossanak cigizés után, amikor felveszik a babát, nyugodtan teríts rájuk egy textilpelenkát. Ne felejtsd, Te vagy a főnök, amikor a gyerekedről van szó!
2007. nov. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem végezd ki őket... Basszus, az, hogy valaki cigizik, nem azt jelenti, hogy leprás. Nyilván nem fognak rágyújtani úgy, hogy ott van a baba. A cigi szagú ruha meg maximum büdös, de nem ártalmas.
2007. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Hát hallod nem szeretnék a baba helyébe lenni!! hogy lehetsz ennyire....ennyire....áhh mindegy!!!!!!! szerintem is végezd ki őket...nem érdemlik meg az életet..és ne is találkozz velük!!!!! idióta!!!!
2007. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
A passzív dohányzás káros és a ruhákon lévő füstmaradvány is (főleg, ha erős dohányosról van szó és messziről érezni a ruhájából a cigizés szagát)olyan,mintha szívnád be a cigifüstöt.Ezt az érzi, aki nem dohányzik és ugye a baba nem teszi ezt.Nálunk a nagyszülőknél még a bútorszövetnek is füst szaga van, így amíg kicsi a gyerek nem járunk fel hozzájuk, hanem ők jönnek és a ruhájukra terítünk egy kiskendőt,hogy ne azt szívja be a Babó, hanem kicsit szűrje a textíl, mert én nem szeretném, ha a kics a füstös ruhát szagolja.
2007. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia, attol hogy a gyerekeddel kapcsolatban te vagy a fonok, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy a nagyszuloket kellemetlen helyzetbe kell hoznod mindenfele kiskendovel, meg lelegezteto gazmaszkkal. Nem ovodas gyerekek, hogy ne tudjak, hogy nem szabad a csecsemo mellett ragyujtani... a kezmosassal meg nem ersz el semmit. Az en szuleim 3 ezer km-re laknak tolunk, es inkabb dohanyoznanak, csak kozelebb lennenek.

34 hetes kismama

2007. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
A ruhából, ami átveszi a cigaretta füstöt vajon hova kerül a füst? Elviszi a cica? Ha a nagyszülők arra nem képesek, hogy ne cigifüst szagú ruhákba fogadják a kisunokát, ne törödődj azzal, hogy megsértődnek-e vagy sem, ők se törődnek nemhogy veled nem, de még a kicsivel sem, mert a ciginél minden fontosabb.( Főleg, hogy írod, hogy nagyon érezni a ruhájukon). Egy nemdohányzó anyuka
2007. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Bagó vagy pia szagú embert mégcsak ne is engedj a baba közelébe! A pici mindennél fontosabb, aki meg megsértődik az így járt! Egy csecsemő nem tudja megvédeni magát! Te vagy az anyja, te vagy érte felelős, a te kezedben van az ő biztonsága. Szerintem a kiskendő kevés! Akinek nem tiszta a ruhája, ne akarjon felvenni egy csecsemőt! A baba immunrendszere még ezután fog kifejlődni! Akik gúnyos választ írtak, vagy bagósok, vagy igénytelenek! Védd meg a gyermeked a felesleges veszélyforrásoktól, a magad és a babád érdekében!

Tudod! A baba élete és biztonsága a Te kezedben van! Tart ki az igazad mellett!

Sok sikert! Vigyázz a kis drágára!

2007. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

hát én az utolsó álaszolonak adok igazat(ha más is hasonlót irt akkor neki is),de szerintem is igénytelenség odatenni a babát a büdös cigiszagú ruhára,és nem csak igénytelenség,hanem felelőtlenség is.akik a gunyos választ irták,azok ugye nem hallottak a passziv dohányzásrol,ami károsabb mint az aktiv.nah...mindegy,ha fontos a babád akkor ne cigizzenek a közelébe,nem csak a nagyszülők,hanem senki. gondolj bele neked milyen rossz ha te (gondolom)nem dohányzol,és átmész egy olyan lkásba ahol mindenki dohányzik.nem tudom te hogy vagy vele de én teljesen rosszul vagyok a szagtól.gondolom a baba is rosszul van tőle,csak ő még nem tudja jelezni.ÓVD MINDENTŐL AMI KÁROS!

Azt olvastam vhol,hogy a kismamák azért érzik jobban a szagokat,hogy a szevezet időben felfogja az idegen és káros anyagot és erre figyelmeztetni tudja az agyat,hogy menjen el a szag forrásátol,és ne is probálkozzon annak megevésével.én 31 hetes várandós vagyok,és ahol dolgozom nem enged be dolgozni a főnök mert cigifüst van.

2007. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Ezen el kéne gondolkodni!

2008. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!