Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi erről a véleménytek?

Mi erről a véleménytek?

Figyelt kérdés

Elözőleg volt egy kérdés,hogy a kisfiu nem mehetett osztálykirándulásra az anyagiak miatt.Nem tudom mi játszódhat le benne,de egy hasonló történet bennem mély nyomott hagyott és még a mai napig a sírás kerülget ha eszembe jut.

Faluról költöztünk városba 10éves voltam.Az osztálytársaim utáltak csufoltak egészen 8.kos koromig.Anyu át akart iratni,de én nem akartam magam kitenni még több csufolásnak mondván ezt már megsazoktam.De itt a napközis tanárnő rettentő nagyot hibázott.Karácsonyi előadásra készültünk,vagyis inkább készültek a többiek.Ültem a padban és néztem,hogy mindenkinek van szerepe csak nekem nincs.Probáltak többször és én csak vártam mikor jövök én.Teltek a napok bekellett látnom én nem kaptam szerepet.Elmentek az előadásra a tornaterembe,engem pedig ott hagytak az osztályterembe.Egy fiuval aki azért nem kapott szerepet,mert hosszan beteg volt.Emlékszem sirni kezdtem és ez a fiu vigasztalt.Miket kell átélnie egy gyereknek.A legjobban ilyenektől féltem a kislányomat.Ti nem?


2010. máj. 14. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, ez elég szomorú. Ez a tanár minden volt, csak nem tanár. A barátnőm kisfia elébemegy az ilyen történeteknek, ő mindenből kivonja magát és semmiben sem akar szerepelni... Ez is fura... De legalább később nem fog bánkódni, mert ez az Ő DÖNTÉSE volt.
2010. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Hát a tanár is hibás volt, de valahogy én a szüleidet is hibásnak érzem, mert úgy érzem nem álltak ki érted. Én legalábbis ha az én gyerekemmel ez történne ott kő kövön nem maradna. És talán akkor benned sem maradt volna meg ennyire mélyen. De szerintem te ne féltsd a lányodat ettől, mert pont ezért vele ez nem történhet meg.
2010. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. mit jelent az a mondatod, hogy kő kövön nem maradna? Bemennél, és megvernéd a tanárt? :) Tényleg, komolyan érdekel. Mert mit lehet ilyenkor tenni? Max. szépen megkérni a tanárt, hogy ugyan szerepeltesse már a gyereket, ha más nem, akkor legyen bokor a darabban.. és meg se kell szólalnia.
2010. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minden pedagógus alkalmas arra, hogy gyerekekkel foglalkozzon. Ezt már a bölcsinél tapasztaltam. De mi lesz később, bele sem gondolok. Megpróbálok majd nagyon odafigyelni.
2010. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23,03- nak irnám hogy nem mennék be megverni a tanárt, de biztos hogy bemennék és megkérdezném hogy ez mi volt és milyen jogon tette ezt és mitől másabb az én gyerekem, és igen azt is megmondanám, hogy nem alkalmas a szakmájára, és az igazgatót is megkérdezném hogy hogy vehetnek fel ilyen embert gyerekek közé. Én ezt tenném!
2010. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már nem emlékszem anyu ezt hogy reagálta le.Pedig nem voltam külömb a többinél.Jó tanuló is voltam,már amennyire hagytak kibontakozni.Tisztán jártam iskolába,anyu erre nagyon pedáns volt mindig.Ebben az iskolában még két tanártól van maradandó rossz élményem,de szerintem ez volt a legrosszabb.Sokkal jobb volt falun,ott szeretett mindenki mindenkit.
2010. máj. 14. 23:19
 7/11 anonim ***** válasza:
23,03 vagyok, köszönöm hogy megírtad, tényleg érdekelt! :) Egyet is értek veled!
2010. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem elég durva, hogy nem tudott kirándulni menni az a fiú, mert 20.000 ft- ba került az út és a szülők nem tudták összeszedni. Anyuka ott nem irta, hogy éheznek, nincs víz/villany/gáz. Sztem sokallta a pénzt rá (tényleg sok) és így döntött, hogy ennyit a kirándulás nem ér meg. Hát az a fiú sem alszik ma túl jól. Biztos maradandó negativ emlék marad. Ezek fontos dolgok a gyerek életében. Legalább annyira, minthogy legyen ruha, étel, fedél fölötte. Kell a beilleszkedéshez közös program, kirándulás a többiekkel, mert a jó közös élmény valahogy közelebb visz a többiekhez és könnyít a tanulós hétköznapokon. Tehát ez jóval többet ér, mint 20.000 Ft.
2010. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Pedagógus(tanító)vagyok, jelenleg GYED-en.

Emlékszem, másodikos osztályommal karácsonyi műsort adtunk elő. Ráadásul a párhuzamos osztály is résztvevő volt, tehát közel 40 kisgyermekből "válogathattunk" a kolléganőmmel a műsorra. Nem tudtunk és nem is akartunk másképp fellépni, csakis az összes gyerekkel. Még akkor is, ha egyik-másik csak egy rövidke részt kért vagy kapott. Voltak hiányzóink a végére, betegség miatt sajnos.

Kissé áskálódtak ellenünk mások, hogy mekkora "bandát" állítottunk ki és micsoda dolog volt ez és alig fértek el meg stb. De nem foglalkoztunk ezzel. A szülők hálásak voltak azért, hogy láthatták a kis másodikos csemetéjüket a gyönyörű karácsonyi díszletek között. A gyerekekről nem is beszélve...

Most nem magam vagy a kolléganőm akarom fényezni, csak elmeséltem, hogy így is lehet és osztom a véleményeteket pedagógusként is.

2010. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 'bokor' voltam egy előadáson... Egy nagy, zöld karton-bokrot tartottam, vagyishogy guggoltam mögötte. Nekem akkor ez nagyon ciki volt, de ma már csak nevetek rajta:)
2010. máj. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!