Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje allergiás babák...

Tejfehérje allergiás babák anyukái, ti hogy bírjátok ezt a diétát?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos és most derült ki róla hogy tejfehérje allergiás, és mivel szopizik, ki kell hagynom mindenféle tejterméket az étrendemből, még azt is amiben tejpor van. Sajnos imádom a tejtermékeket, remélem menni fog. Ti könnyen lemondtatok róla? Mennyi ideig kell tartani a diétát, és honnan lehet tudni hogy kinőtte e már a baba? Van itthon humana ha start tápszerünk a biztonság kedvéért, szerencsére nincs rá szükségünk, de ezt adhatnám a babának, vagy írassak fel a doktornővel valami másikat? Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 21. 07:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy kinövi

A gyerek érdekében ez a lemondás a legtöbb anyukának nem okoz különösebb gondot

2010. máj. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha az előírt diátát szigorúan betartod akkor az allergiás reakció 4 éves kora körül megszelidül
2010. máj. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De hogy működik ez, időnként kell majd adni neki valami kis tejeset és figyelni a reakciókat rá? Bocsi csak tudatlan vagyok a témában. Egyértelmű hogy a babám érdekében én is ki fogom hagyni, csak így elsőre nehéznek tűnik, annyi élelmiszerben van tejfehérje meg tejpor.
2010. máj. 21. 07:29
 4/20 anonim ***** válasza:

Én nem próbálkoznék 3-4 éves kor alatt!A szigorú diéta azt jelenti hogy semmit amiben tejfehérje van

A dokival kéne erről beszélned, majd ő megmondja mit mikor szabad

2010. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Miben jelentkeznek a tünetek? Ma nagyon hamar kijelentik,hogy allergiás egy baba. Természetesen nem akarom azt mondnai,hogy ne törődj vele. De pár hónapja olvastam egy szakvéleményt (most nem találtam meg),hogy az allergiát úgy lehet legjobban leküzdeni,hogy fokozatosan,pici adagokkal kezdve,hozzászoktatjuk a szervezetett az allergén anyaghoz. Írta itt valaki,hogy a férje volt tejallergiás,és ő is úgy szabadult meg tőle,hogy eleinte pár kanál tejet ivott,majd fokozatosan növelte az adagot,és megszünt az allergiája.

Javaslom,hogy próbálj utána nézni,olvasni a szakvéleményeknek.Keress olyanokat,akik kigyógyultak belőle. A tejre a te szervezetednek is szüksége van,és a babádnak is. Sok benne a D vitamin,és a kalcium,amire a csontoknak nagy szüksége van.

Addig marad a diéta.

2010. máj. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sok ekcémás terület a bőrön ami nem múlt el, hol halványabb, hol erősebb, nyálkás kirobbanó kaki, sok hapci, néha fuldoklás. Köszönöm a válaszokat, akkor szigorúan be fogom tartani, azt hittem ez valami könnyebben kinőhető dolog. Mindenképpen beszélni fogok a gyerekorvossal is.
2010. máj. 21. 07:53
 7/20 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy nem kisérletezgetnék kis adagok adásával sem!

Az ekcéma akár egy falat túrótól is "belobbanhat" azoknál akik allergiások rá( tapasztalatból mondom)

2010. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A csecsmő kori allergia kinőhető akiknél később jön elő azok általában életük végéig kinlódnak vele.

Az ekcéma nagyon kellemetlen, és esztétikailag is elég gáz.

Szóval válaszz olyan dokit akiben megbízol és csak rá hallgass!!!

2010. máj. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi is így vagyunk sajnos, és nagyon nehéz:( Én már 5 hónapja tartom a diétát. Nekünk 3 hetesen derült ki, amikor 3 hónaposak lettünk, az gyerekorvos ajánlotta, hogy tegyünk egy próbát, mert ilyenkor az esetek 90%-ban rendeződik a probléma. Nem így lett 1 joghurtot ettem meg és másnap már zöldes-véres hasmenése lett a babának. A gasztroenerológus azt mondta minimum 1 éves koráig tartsam a diétát, akkor újra próbálkozhatunk.A babák egy része ilyenkorra már megint jobban tolerálják. Ha nem és 2 éves korban még megvan az allergia onnantól kezdve már kaphat az a baba közgyógyigazolványt meg ilyeneket.Na ezt én nem szeretném, mert így is kikészít ez a diéta, de hónapokon keresztül egyszerűbb, mint egy életen át.

Szóval nem könnyű lemondani róla én is imádom őket, és a helyettesítő alternatívák a közelében sincsenek az erdetinek:( Tápszert ne adjál neki, mert az is tehéntej, csak hidrolizált fhérjével, ami elvileg elég pici ahhoz, hogy ne hozza ki a tüneteket. De ha valamiért,

nem bírod a diétát akkor inlább add neki azt. Ez lehet a Milupa pepti, vagy a Pregomin tápszer ezek hidrolizáltak. A háziorvosunk azt mondta az anyukákból 10-böl 9 nem tartja ezt a diétát, mert piszok nehéz, és tápszert ad a babának. Én is már néha azt gondolom, hogy feladom, de sosincs szivem, mert imád a babám szopizni. Sok kitartást kívánok neked és mihamarabb gyógyuljatok ki belőle, én is nagyon bizakodó vagyok:)

2010. máj. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem szeretnék tápszert adni neki, ha már van tejem meg ennyit kínlódtam vele hogy már ne kelljen tápszeres kiegészítést adnom, így marad a diéta:) Mi is eddig végig bajlódtunk a bőrével, mindig volt valami baj, már írtam hogy miket eszek, mi okozhatja a foltokat, mostanra bizonyosodott be, hogy ez bizony a tejtermékektől lehet, tejet nem ittam már nagyon régóta, de csokit, tejfölt, sajtot, yoghurtot azt elég sokat. Még egyszer köszönöm, szeretném a kislányomat minél tovább szoptatni, úgyhogy azt hiszem elkezdem keresgélni a tejfehérjementes étrend tippeket:)
2010. máj. 21. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!