Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy kezd elegem...

Lehet, hogy kezd elegem lenni? Lehet hogy sok egyszerre? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én tettem fel http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Hozzánk költözött.Annyi szerencsém van hogy nem kell öltöztetni meg fürdetni etetnistb.Viszont semmit nem tud segitenni.

Ezen felül hogy háztartást vezetek 6 személyre fözök és 6 személy után takaritok,azért hat mert aposom is ideköltözzött neheziteni az életünket.Mostmár nincs 5 percem magamra és ezért kezdek kibukni.Reggel felkelek 6-kor készitek reggelit,elmegyek két gyerekkel a boltba,megfözöm az ebédet,ebédeltetek,addig mig a kicsik alszanak takaritok,teregetek.Este vacsora ,fürdetés altatás,mosogatás,lefürdök és totál kimerülten beleájulok az ágyba ez kb.fél 11-kor van.Éjfélkor kezdi a kisebb(10,5 hos)vissza alszik 3 krül.fél4-kor kezdi a nagyobb(2,5 éves)befejezi 4 és 5 között.6-kor kelek mint emlitetem.Ugyhogy egész este kb.másfél órát alszok.És reggel kezdödik az egész elöröl.

Ezen felül mindenki hozzám jön hogy ez meg ez hol van miért nem igy csinálom miért ugy csinálom.A gyerekek nevelésébe csak aposom szol bele,de vele már nem egyszer összekaptam.Ma addig fajult a dolog hogy kijelentetem hogy ha nem tetszik valami elmehet.De anyosomat hagya itt mert öt nem viheti.Aztán zokogva feljötem az emeletrre és eltartott egy óráig mire lehiggadtam és párom hazaérve egy kisirtszemü valakit talált.Már félek hogy nem én vagyok ez a valaki aki mindig sirna és mindig fáradt.Eddig jokedvü nevetös voltam imádtam a gyerekekkel játszani mostmár alig van idöm rájuk.Nem tudom mi ez.

Szerintetek kezdek kiborulni?Nem szeretném anyosomat magára hagyni de aposomat sem szeretném itt tartani,viszont kijelentette hogy anyosom nélkül nem megy sehova.Párom sokat segit mikor itthon van.Mit tegyek?


2010. máj. 22. 22:04
 1/10 A kérdező kommentje:
a kisebb gyerek rájött hogy alvás helyett játszhatna is és ezért van fent este mostanában.A nagyobbnak pedig jönnek a hátso rágo fogai és arra szenved.Még mindig hiányzik neki 4 fog.
2010. máj. 22. 22:08
 2/10 anonim ***** válasza:
Múltkor én is válaszoltam a kérdésedre,kiváncsi voltam hogyan fog alakulni.Szerintem a legfontosabb az lenne,ha leülnétek beszélni a férjeddel.Én részemről ezt nem csinálnám.Főleg akkor nem,ha már nem lenne időm a gyerekeimre.Sokáig ezt szerintem úgysem lehet birni.Bár mindem tiszteletem a tiéd,hogy eddig is birtad.
2010. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hat en öszinten nagyon sajnallak,en szerintem üljel le a paroddal es beszeljetek meg meg egyszer,hogy mi legyen mert kezd eleged lenni(de nem is csoda)probalj meg eröt venni magadon es jo alaposan beszeljetek meg mindent!!!KITARTAS,lehet hogy menni fog csak most egy kicsit sok!!!!!!
2010. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

En nem szeretem se anyosomat se aposomat, igy nem is tudok ugy viszonyulni az olyenkeresekhez :(

Aposod lehetne kicsit halasabb is!!Nem hagyod oket magukra pedig 2 picit nevelsz.

Azert ez nagyon nagy onfalaldozas szerintem!!

En gyerek nelkul sem valalnam anyosomat nem hogy 2gyerekkel!!

Beszelj a paroddal es O meg a draga apukajaval, hogy nem kotoszkodjon Veled hiszen embertelenul nehez munkat vegzel!

Segithetne kicsit O is!!

Attol, hogy oreg meg elmosogathat, vagy jatszhat az unokakkal.Egyik sem fizikai munka amit ne tudna megcsinalni!

De mint mondtam en negativ vagyok az anyosomekkal, mert rettenetesen onzoek es kepmutatoak.

Anyukrol lenne szo az mas lenne, de akkor is soknak talalnam!!

Kitartast es beszelj a paroddal!!

2010. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szia! Minden tiszteletem a tiéd, engem az érdekelne, hogy apósod miért nem látja el, ápolja anyósodat? Ez miért csak fordítva természetes??? Nálunk pl. a papám bénult le fél oldalára, mamám kb. 8 évig ápolta, mielőtt eltávozott.
2010. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam mindkét kérdést, néhány gondolatot szeretnék megosztani Veled. Én biztosan nem tudnám a súlyos beteg anyósomat otthonba dugni vagy magára hagyni (ahogy sajnos sok válaszoló simán megtenné, szörnyű és ijesztő, annál is inkább mivel fiús anyuka vagyok :(( ) Örülök hogy Te nem tartozol közéjük!!! És amellett hogy átérzem mennyire nehéz most ez a helyzet, szerintem jól döntöttél!


Ami a gyakorlati részét illeti, a családnak és neked sem szabad úgy kezelni ezt a helyzetet, hogy most aztán van egy ingyen szakács-takarító-ápolónő-konyhalány-szobalány-mosónő, aki "úgyis otthon van". Most már van négy kereset hat emberre (anyós, após nyugdíja, párod fizetése és a te gyeded/gyesed), tessék fizetett segítséget igénybe venni. Ez lehet bejárónő aki kitakarít, lehet másnaponta rendelni az ételt, lehet gyógytornász, lehet ápoló, lehet bébiszitter, ami neked a legnagyobb segítséget jelenti. Akkora a munkanélküliség és a szegénység, biztosan lehet elfogadható áron találni valakit. Szerintem nem most kell ezen garasoskodni, mert sokkal nagyobb árat fogtok fizetni később, aminek elsősorban a gyerekek és a beteg nagyi issza meg a levét :(. Rajtad és a párodon kívül anyósod és apósod is be tud és be is kell hogy segítsen. Anyósod nyilván később, ha már jobban lesz, apósod viszont már kezdheti is. Vigyázhatnak a gyerekekre, tudnak zöldséget pucolni az ebédhez, megteríteni, elmosogatni, elpakolni saját maguk és a gyerekek után, bekészíteni a mosógépet, kiteregetni, kapirgálni a kertben, elugrani a boltba, stb. Após nyugodtan kikísérheti a mamát a wc-re és tornáztathatja is, mégiscsak az élete párja. Úgy érzem, ő megszokta a 100%-os kiszolgálást és mivel a felesége már nem tudja őt ellátni, kell helyette valaki... Azért álljon meg a nászmenet...


Hosszú távon próbáljatok külön lakrészt kialakítani az "öregeknek". Külön bejárat, külön szoba-fürdő-konyha, nem kell nagy luxus, de mégis mindenki magára zárhassa az ajtót. Négy keresetből azért ez nem lehetetlen szerintem.


A kezdeti időszak pokoli nehéz lehet, de még pár hét biztosan összerázódtok! A szabályokat és a munkamegosztást viszont most fektessétek le, mert később már nehéz módosítani a megszokott rutinon.

Hidd el rengeteget jelent anyósodnak és a párodnak is, hogy magatokhoz vettétek a mamát és nagyon jó példát mutattok a gyerekeknek! Gondoljatok bele, mindenki lesz egyszer anyós és após és súlyos betegé is könnyű válni sajnos :(.

Nagyon szeretném hogy boldoguljatok, mert az ilyen jólelkű embereknek nem szabad elbukniuk! Minden jót kívánok!

2010. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyet ertek az elottem valaszoloval abban, hogy aposod segitsen (de ezt mar irtam).

Viszont abban nem, hogy mi lanyos anyukak rogton otthonba dugnank az anyosunakt!!

En irtam, hogy nagyon nem jo a viszonyunk de nem dugnam otthonba,de ilyen korulmenyek koztt nem apolnam!!

Egyszeszt azert, mert 1 kedves szava nincs hozzam ha eppen nem akar valamit kerni tolem masreszt azert, mert a gyerekem/gyerkeim fontosabbak lennenek.

Azzal azert tisztaban kell lenni, hogy innentol a kedves kerdezonek nem lesz elete.

Egy rabszolga lesz aki meg a gyerekeit sem tudja elvezni!!

A nagymamam ugyan igy apolasra szorul evek ota.

3 lanya van akik egymas kozott osztjak be mikor ki vigyaz ra.

Az egyik nagynenem vasarnap delutantol pentek delutanig.

Anyukam penteken munka utan oda megy a 12 eves hugommal es vasarnap delutanig ott vannak.

A masik nagynenem minden szabdsagat a mamaval tolt.

Unokatesoim is rendszeresen mennek segiteni nagnenemnek, hogy a sajat hazimunkajat is el tudja latni es a ferjenek tudjon fozni.

Meg igy is iszonyu nehez Nekik.

Ha mindez 1 emberre harul 2 kicsi gyerek melle az iszonyat!!

En igy nem valanam el.

Sogorodek is segitsenek be!!

A hetvegeken legyen nalunk a mama es a papa.

Nektek is van eletetek!!Ha nem lesz kozos program a ferjeddel a hazassagotok is ramegy!!

A nagynenemeknel ez a helyzet, pedig Neki meg van is segitsege ha csak a hetvegekre is!!

Par honapig ok, de ez hosszu evekig fog igy menni!!

Apos meg tenyleg vegyen vissza es segitsen!!

2010. máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon sok jó választ kaptál!

Hétvégén mehetnek a sógorékhoz, senkit nem érdekel, ha ez nekik nem tetszik, tényként elő kell adni. Minimum egy napot, napközbenre. Akkor nálatok együtt a család és jól érzitek magatokat.

Nagypapa seggét nem kell kinyalnod, hanem meg kell őt tanitanod arra, hogy neki is segiteni KELL. Kötelessége. Ennyi.

Amúgy meg valóban most akkor jobban álltok anyagilag, hiszen nem költenek albérletre, tessék azt a pénzt egy bejárónőre költeni, aki takarit, mos, satöbbi. Te pedig addig pihensz. Ez meg neked a kötelességed, hogy győzzed. Ezt neked is be kell látni, ez nem luxus, ez a család érdeke, hiszen ha lerobbansz, akkor lesz igazán nagy a baj.

És még annyi a dolgod, hogy a gyerekeket pedig megtanitsd arra, hogy az éjszaka ALVÁSRA való. Mert jelenleg téged hülyének néznek, már bocs, hogy ezt mondom. 3 gyereket nevelek, de itt nincs ilyen, hogy éjjel nem alszanak!!! És 4 éves a legnagyobb nálam. De este 8-tól alvás van mindenkinek! Ez az ő érdekük is és az enyém is, tehát ebben nincs apelláta!


A többit amúgy jól csinálod, de az sose szégyen, hogy az ember nem málhás szamár és segitségre van szüksége, ezt az egyet kell belátnod, hogy te se vagy málhás szamár és KELL a segitség és nem könyörögni kell senkinek, mert te se a sógorodnak, se apósodnak nem a cselédje vagy, hogy helyettük robotolj, a sógorodéknak is kötelességük minimum heti egy napot segiteni (még igy is marha rendes vagy!) és apósodnak is kötelessége segiteni, még igy is örülhet, hiszen helyette ápolod a feleségét, szállást és kaját, mindent megadtok nekik, szóval neki nem vagy az ingyen cselédje, tessék beállni segiteni, ahol tud.


És akkor megint rendben lesz minden, ha érzed, hogy nem rád hárul minden teher.

2010. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, viszont azt nem értem, hogy ha apósod él, akkor anyósodat miért neked kell ellátni? Miért nem maradtak együtt a saját házukban, és esetleg az ápolásba valaki besegítene? Vagy nem tudom, hogy a sógornődéknek van-e gyerek, ha nincs, talán nekik kellett volna bevállalni az ápolást, nem egy 2 kisgyermekes anyukának.
2010. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Beszéltem párommal és egy kicsit helyre tette az apját de segiteni nem hajlando.

2010. máj. 25. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!