Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos, tápszeres babám...

8 hónapos, tápszeres babám van. A védőnő most azt mondta, hogy már csak 1x, reggel adjak neki 180 ml tápszert, a többit váltsam ki rendes étkezésekkel, melyeknek egy része tejalapú, és itassam vízzel, amennyit igényel. Félek, nem kevés ez így?

Figyelt kérdés
Nem issza meg a vizet, csak a tápszert! 4 napja csináljuk, így alig van folyadékbevitel, és azóta csak bogyókat kakil. Egyáltalán, milyen állagú a normális széklet egy ilyen idős babánál? Tanácstalan vagyok. Álljak vissza mégis a tápszerre? Köszi a segítséget!
2010. máj. 23. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert nekem a lelkemre kötötte a védőnő és a gyerekorvos is, hogy 1 éves korig napi fél liter tej/tápszer/tejalapú étel kell és kizárt dolog, hogy napi 320 grammnyi tejalapú ételt egyen egy 8 hónapos baba.

Én még sosem hallottam ilyenről ennyi idős babánál!

2010. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korai még szerintem,hogy csak 1x kapjon tápszert!!!

Nyugodtan adjál neki 2x,reggel és este lefekvés elött is.Picike ő még.Nekem a lányom 1 éves korig tápszert ivott(reggel este),utána tejitalt,majd olyan 1,5-2 éves korától rendes tejet/kakaót,de a mai napig 2x kap,pedig már 2,5 éves.

2010. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Komolyan mondom, kezd nagyon elegem lenni abból, hogy teljes idióta védőnők osztják az észt, a babák meg szenvednek.

A babának minimum egyéves korig napi legalább két tejalapú étkezésének kell lennie! Az én lányom - igaz, ő anyatejes volt - egyévesen még alig evett valamit, leginkább szopizáson élt. Semmi hátránya nem származott belőle, sőt!

2010. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy anyatejes a fiam, de 10 hónaposan még reggel este kapja a tejet! Szerintem se hallgass a védőnőre, legalább reggel este adj neki tápszert, olyan kicsi még, ráérsz elhagyni. Nem muszáj mindent úgy csinálni, ahogy a védőnő mondja, inkább hallgass a saját ösztönödre, az biztosan jobbat súg:)
2010. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok, azt akartam még írni, hogy az én gyerkőcöm iszim 200 ml körül reggelente tejet csak, de ő mindjárt 2 éves!
2010. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is reggel-este tápszert adok a majdnem 11 hónapos fiamnak (közte tízorai-ebéd-uzsi "rendes" kaja.

A gyerekdokit kérdezted már erről? Remélem nem fog egyetéreteni a védőnőddel....

A bogyós kaki nem túl jó (még felnőttnél sem).

Én biztos visszaállnék a napi 2x tápszerre, főleg ha nem iszik semmi mást (vizet, gyümölcslevet)

A védőnő tanácsaira, meg óvatosan hallgass ezután!!!!

2010. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbálj különböző ízű teákat hátha azt szívesebben megissza.
2010. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 20 hos es meg mindig 2x kap tapszert, reggel es este is, ez kell neki ahhoz hogy el tudjon aludni. En ugy tudom legalabb 3 eves korig kell fel liter tej naponta, talan rosszul tudom?
2010. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én 24 éves vagyok, de a mai napig iszom reggel is este is egy pohát tejet, vagy kakaót :))) félre a viccet, nemnromálisavédőnőd!!!!!!!!!!!!!
2010. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem szidom a védőnőd, de ez egy butaság. amennyi tápot kér annyit adjál, ne cseréld még le, nagyon ráér.
2010. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!