Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rávenni 2...

Hogyan tudnám rávenni 2 hónapos anyatejes babámat, hogy "hőmérőzés" nélkül is kakáljon?

Figyelt kérdés
A doktornő javaslatára kezdtem neki segíteni a hőmérővel, mert akkor már egy hete nem volt széklete. Teljesen normális állagú neki (tehát aranysárga színű, kenőcsös állagú) csak egyszerűen magától nem kakil.
2008. okt. 19. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje nem kakilt? A gyerekorvosunk szerint az anyatajas babák akár hét napig is nem kakilnak és az még nem baj. A hőmérőzés a legutolsó lehetőség kellett volna hogy legyen. Próbálhatod tornáztatni a kis lábait, vagy a hasikáját finoman maszírozni. A gyószertárban is kapható erre valamilyen tea, de már nem emlékszem a nevére. Ha nagyobb lenne a baj többet sírna, láthatóan szenvede.
2008. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Tényleg nem szabad túl gyakran használni a hőmérőt kakiltatáshoz, főleg nem anyatejeseknél. Inkább valami tea vagy patikaszer kellene. Vidd el a gyerekorvoshoz, hátha ő többet, vagy mást is tud, mint a védőnő. Ha megszokja, hogy csak külső inger hatására kakil, sok bajotok lesz még.

-Macska-

2008. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is voltak több napos kihagyásai(6-8 nap). Először én is kétségbe estem, jött a hőmérőzés is, de nekem is azt ajánlották, hogy ha nem látom, hogy szenvedne a picúr, és amikor van széklete az normális, akkor inkább ne piszkáljam.Egyszerűen arról van szó, hogy a szervezete jól hasznosítja a tejcsit. Ha elkezd majd más ételeket is enni, akkor beáll a normális "minden napos rend".

18 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!