Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyermekes anyukák, hogy...

Első gyermekes anyukák, hogy mennek a mindennapok, a gyermeknevelés, babagondozás azoknak, akiknek nincs segítségük?

Figyelt kérdés
Sem nagymama, sem nagypapa, sem anyós, sem após, senki... Hogy bírjátok egyedül a babával, hogy élitek meg az első babás időszakot?

2017. aug. 15. 18:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy éreztem, hogy nehéz, ma már tudom, hogy az semmi nem volt ahhoz képest, hogy mostmár dolgoznom is kell.
2017. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt mondanám,mint az első válaszoló...

Nehéz volt az elején,mert szokatlan, ismeretlen volt,de aztán 1 év korkülönbséggel jött a kistesó.. úgyhogy persze csak utólag,de visszasírtam az egy babás első időszakot.

Azóta3 éve dolgozom,plusz háztartás plusz két ovodas gyerek.

2017. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem van segítséget de még így is azt mondom ahogy az első írta munka mellett még nehezebb.. amíg otthon vagy magadra több idő jut esküszöm de utána..
2017. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egész jól telnek, persze várom, hogy a férjem hazaérjen, de általában akkor is rajtam lóg a gyerek. Szeretem, hogy nem kell járnom dolgozni, sokkal szabadabbnak érzem így magam, pedig elég ragadáncs gyerekem van :) másfél éves egyébként. Mondjuk korábban volt időm varrni is hobbiból, de most hogy kevesebbet alszik ez elmarad, de remélem majd eljön az az időszak, hogy csak fél órát ellegyen magában, és akkor újrakezdem.
2017. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Folyamatos lelkiidmeretfurdalással hogy natur játékra nincs/alig van idő/energia.

Erre megoldás hogy vond be őt is a háztartásba..csak nekem ez messze nem ugyanaz mint amikor csak játszunk.


Mindig a játék marad utoljára vagy marad el, mert ugye a munka, főzés, evés, stb megelőzi.


Nem is tudtam, hogy a babázás/nevelés az görcsölés a hízáson, növésen, oltásokon betegségeken, fogzáson, képességeken, beszoktatáson, dackorszakon, a rozsaszín köd helyett.


Engem nem is a sok feladat frusztrál/t, hanem az arányok.

Eleinte szoptatás/fejés/sterilizálás/alvatlanság/hasfájással kinlodás 90% és 10% maradt önfeledt játékra vele HA pont ébren volt és én sem zombiüzzemmodban voltam.

Most meg ugye 7-bol majdnem 2 nap, annak fele megint háztartás, szoval 1/7-hez az arány saccra, azaz haladás 15% körül jön ki az idő a legfontosabbra, a gyermekre...

2017. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell hozzá segítség, főleg az elején. Életem legnyugisabb időszaka volt.
2017. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Nekem 9 hónapos a kislányom. Én imádom és egyelőre bírom is, hamar szeretnék Tesót. Én úgy csinálom, hogy reggel felkel, akkor kelek én is, megetetem, felkötöm magamra és elvisszük a kutyát sétálni. Aztán haza és játék vagy elmegyünk dolgozni (gyógytornász vagyok, eljárok a régi betegeimhez), ott addig játszik a babakocsiban vagy alszik. Utána vásárolunk, ha kell, haza, ebédet főzök, közben Ő játszik a konyhában. Majd ebédelünk "együtt", azután lefektetem aludni. Én addig tanulok (most fogok msc-n végezni) vagy házimunkát csinálok. Ha felkelt 2-3 óra múlva elvisszük sétálni a kutyát, játszunk, elmegyünk sétálni vagy addigra hazaér Apa és családi program van:). Fél 8-kor fürdés, 8-kor alvás. Ha délután tanultam, akkor ilyenkor végzem a házimunkát vagy fordítva. Ha valami elmenős teendő van, azt mindig délelőtt csináljuk. 2 hónaposan már átaludta az éjszakát, mostanában kel egyszer enni, mert a nagy meleg miatt, meg szerintem jön a foga sokkal kevesebbet eszik nappal. Azt azért hozzáteszem, hogy egy tündér a kislányunk:). Bocsánat, ha túl részletes voltam:). Barátnőimmel meg este találkozom, ha lefeküdt a Babám, Apa "őrzi" az álmát:).

Kedves Kérdező! Neked hogy megy?

2017. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy elég fáradt vagyok reggelente, a kikelés nehéz:), de egy csoda az egész! Nem tudom hogy tudtam eddig gyerek nélkül élni!
2017. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Én nagyon szerettem a hétköznapokat otthon is, a babával, de most, munka mellett sem érzem azt, hogy egy gyerekkel megoldhatatlan lenne.

Amíg otthon voltam, másfél éves koráig, nagyon hamar elmentek a napok, és volt idő mindenre. Én úgy látom, nagyon sok múlik azon, hogy jól oszd be az időt, és akkor tényleg belefér a játék is, a háztartás is.


Amíg otthon voltam, általában délelőtt csináltunk kimozdulós programokat a kisfiammal, babatorna, ringató, babás klub, ilyesmi. Amíg aludt 2-3 órát ebéd után, addig én főztem vagy mostam, de ez napi 1-1,5 órába belefér, így is maradt időm magamra ilyenkor. Délután jött a közös séta, játszótér, olyan hamar elment az idő vacsiig, hogy csak na. Ilyenkor még 7 körül volt a fektetés, és kb fél éves korától onnan miénk volt az este a férjemmel :)


Most, hogy már dolgozom is, persze sűrűbb, de megint csak egy kis előre tervezéssel megoldható. Pl nem kell minden nap 3 fogásos vacsora, és nem tragédia, ha nincs meg a mosás csak 1 nappal később, vagy ha 2 nap múlva nyírom csak le a füvet :) Most is korán fekszik, 8 körül, így inkább az nehéz, hogy bölcsi-munka után kevés időnk van együtt. Ezért azt próbálom jól kihasználni, inkább este csinálok meg sokmindent. Ja, és hétvégéből nem szeretek elvenni takarítással meg ilyenekkel, ezt inkább letudom hétköznap, és olyankor élvezzük az együtt töltött időt.


Szóval szerintem nem megoldhatatlan, és lehet élvezni az egészet. Két vagy több gyerekkel jön a nehezített pálya a barátnőim szerint :)

2017. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
1-es vagyok. Mondjuk én nem írtam olyat, hogy a gyerek ellátása, a játék, vagy a háztartás lett volna nehéz. Egy gyerek + egy kis lakás az semmi. Az a nehéz segítség nélkül, hogy sehova nem jutsz el gyerek nélkül. Az egy dolog, hogy én szórakozni, vagy szépítkőzni soha nem jutok el, mióta van gyerekem, de bizony maradtak el olyan dolgok is, amik fontosak lettek volna. Vagy megoldottam, de ott lógott/lóg rajtam a gyerek.
2017. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!