Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fogzástól lett hirtelen...

A fogzástól lett hirtelen ennyire hisztis, akaratos, vagy amúgy is gyerekkori sajátosság?

Figyelt kérdés
16 hónapos,már jó ideje szenved a lenti rágófoga kibújásával.eddig viszonylag jol viselte,egyszer sír fel éjszaka,nehezebben alszik el,és kicsit nyűgösebb volt,most viszont pár napja,hirtelen düh kitörésekbe megy át,van hogy miden ok nélkül.ami épp a kezébe van földhöz vágja,vagy ha nem kap meg valamit azonnal sikít,és kiabál,csapkod.néha ütögeti a fejét.már komolyan megijedek tőle időnként.mert alapjába egy szófogadó,jó kedvű,nevetős baba volt.nem szeretnék mindent a fogra fogni,mert lehet hogy épp belekezd egy hisztis korszakába.másnál is volt ilyen?hogy kezelte,esetleg ha tényleg a fogtól van,elmúlik ha végre át töri,
2010. máj. 25. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést, most ezért is jöttem fel az oldalra. Az én lányom 15 hónapos és fogzik Ő is.

Délután olyan hisztit rendezett a játszótéren, hogy a többi anyuka döbbenten nézett. Égtem mint a rongy. Én is a fogzásra fogom, de szerintem a szeparációs szorongás is bejátszik. Mondjuk amikor röhögve elvette a másik gyerek játékát akkor nem fogzott?

2010. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát szia.igazából agyon sajnálom,mert látom,hogy ez nem ő,de amit nem szabad azt fogzáskor sem szabad.csapkodni,másokat bántani.ha csak simán visít,az olyan nagyon nem érdekel,ott hagyom,kb 10 mp múlva már semmi baja,de ez a csapkodás,földhöz vágás.Bár ma mutattam,hogy rá ütök a kezére,kicsit meg is szeppent,összeszedte magát,de nem tudom jól teszem e.
2010. máj. 25. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Valahogyan muszáj fegyelmezni. Én is sajnáltam és mindent megengedtem mert fájdalmai voltak. Ma tuti nem volt baja mert az ujját sem rágta csak ő gondolta, hogy jó hecc mástól elvenni a játékokat, meg anyát pofán vágni idegből.

Itthon is hisztizett és rúgta az ajtót és én is rácsaptam a pelusra egy kicsit. Nagyon rosszul érintette és 5 perc múlva semmi baja nem volt. Visszaváltozott :)

2010. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudom már régóta írtál, de érdekelne hogy megoldódott-e hiszti probléma, ha igen akkor mikorra? Pont ez most az én gondom is. Kislányom 17hónapos. Eddig egy tüneményes nevetős barátságos baba volt, most meg akaratos és hisztis. Már5 sokszor kellemetlen a játszóra is levinnem. Mindig a másé kell neki, ha az nem adja oda jön a balhé. Ha meg nem az van amit ő szeretne földhöz vágja magát és csapkod többnyire a saját fejét. Kérlek segíts! Köszi
2011. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szia.bocs nem láttam,hogy írtál.igen megoldódott.elmúlt magától.szerintem hozzá tett a fog kijövetele is,de az is lehet hogy épp olyan korszaka volt.csak hát ez volt az első ilyen és újj volt ez még nekem.megtanultam kezelni a hisztijeit,ma már 2 éves múlt,most megint vannak hisztis időszakai,de azokat is lehet kezelni nála,ha mással nem,egyszerűen ott hagyom,és ha kibőgte magát beszélünk.de annyira tudja hogy nem ér el semmit,hogy már sokszor elég ha csak annyit mondok,hogy befejezted?szipog még egy párat aztán odabújik.Próbálkoznak,ez a dolguk.de amúgy igen, visszakaptam a mosolygós,nevetős,imádni való babám,sőt mivel már tud beszélni,igy naponta odabújik el mondja hogy szeretlek,szeretlek anya.szóval kitartás,de úgy tűnik lesznek még ilyen korszakok.
2011. márc. 24. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!