Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában fogok szülni,...

Mostanában fogok szülni, gondolkodom a textilpeluson. Buta kérdés, de ha használtok olyat mit csináltok a benne lévő dolgokkal?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Mi a kérdés? Mi van a textilpelussal?
2010. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem buta kerdes. En a wc be dobnam a cuccot:)
2010. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatejes és a tápis kaki is elég híg, elég kimosni.

Egyébként jobban jársz az eldobható pelussal:

- higiénikusabb

- jobban érzi magát benne a baba

- nem kell kétpercenként átpelenkáznod egy pisi miatt

- nem kell állandóan mosnod, áztatnod, vasalnod (ez is sokba kerül)

- nem ázik el állandóan a baba popója, ergo megelőzöd a pirosodást

- és még sorolhatnám az eldobható előnyeit...

2010. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Akkor többet árt mint használ! Megfontolandó...
2010. máj. 26. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt egy ilyen kérdés, és kiderült, hogy textilpelenkával durván 2-3000Ft-ot lehetne spórolni, viszont szinte az egész napod áztatásból, mosásból vasalásból állna. Egyöntetűen egyetértettünk abban, hogy ez nem ér 2000Ft-ot:)
2010. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2000 ft??? Huuu ez sziven ütött. A vizre amivel mosol többet költesz akkor! Rendben köszi a válaszokat.
2010. máj. 26. 11:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a legnagyobb ellenérvem volt a szárítás!

Ismerős használt textilpelust,nagy házban laktak, szárítóhelységgel, de belegondoltam, hogy hova a frászba teszem én száradni ezt a sok pelust a másfél szobás lakásban. Egy újszülött és pár hós baba mellett amúgy is állandóan megy a mosógép és állandóan terget vasal az ember, nemhogy még ez is.

2010. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!4hós a babám és én vettem nem a hagyományos hanem a modern nadrágpelenka stilusú textil pelust.Hát akkora a csomag hogy a gyerek méretének megfelelő kombidressz nem jó csak a nagyobb és igy van ez a rugikkal is.Ettől függetlenül használtam már.Gyakrabban kell cserélni,de az első időben a papir alapút is kellett mert volt hogy épp hogy aláraktam már bele is kakilt,dobhattam el.A cuccot belőle kiöblitettem,aztán ecetes vizben tartottam mosásig(igy kell)12-14 pelus ment egy mosásba.Viszont ha mentünk valahova csak papirt adtam rá.Nagyon sok dolgom nincs a moshatóval,bedobom a gépbe 60 fokon és kész.Annyiból jó hogy nem keletkezik annyi szemét.A papir kényelmesebb a gyereknek az biztos.Hát mindkettőre vannak érvek ellenérvek,én 20000ért vettem már behozta az árát.
2010. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyósommal beszélgettünk a múltkor, és pont ő mondta, amikor náluk voltunk 8 hónapos kisfiunkkal, hogy bár csak lett volna 37 évvel ezelőtt is ilyen eldobható pelenka. Mert a páromat még textilpelenkával kellett pelusoznia anno, és mondta, hogy egy napra kellett kb. 30 pelus, ugyanis ahányszor bepisilt, mindig cserélni kellett. Kicsípte a fenekét, na meg mindig a tiszta pelusba sikerült kakilnia. Egész álló nap csak mosásból, teregetésből, hypozásból állt. Anyós azt mondta, hogy szerinte sokkal többe került az energiával, vízzel, mindennel együtt kiszámolva, mint az eldobható. De szerinte ha kevesebb is lett volna, ha van választási lehetősége, tutira az eldobhatót választja.

Szerintem ne gondolkodj ezen.

2010. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!