Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány óra körül ebédel 1 év...

Hány óra körül ebédel 1 év feletti gyereketek? Mikor reggeliztek? Tízóraizik is? És akinek már csak 1x alszik akkor mikor és mennyit?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Másfél éves, reggel fél 8 tápszer, utána egy pici szendvics. Nem tízóraizik, mert akkor sosem ebédelne. Fél 12-től alszik kb 2 órát, utána ebédel kb 2-kor. 5-6 között joghurt vagy gyümi vagy szendvics, este 8-kor tápszer. Nem egy nagyétkű gyermek.
2010. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az enyém 15 hónapos múlt és most állt át 1x-i alvásra de az a bajom, hogy 12-kor már alszik (előtte nem eszik) és 3 körül ébred csak fel. Utána fél óráig biztosan nem eszik tehát tulajdonképpen fél4kor ebédel.
2010. máj. 26. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok. Szerintem mindegy hánykor ebédel. Én is csak alvás után tudok rendes ételt adni a lányomnak, ugyanis, ha álmos, akkor esélyem sincs a kanállal. Ha véletlen többet alszik, mint 2 óra, akkor ő is értelemszerűen később ebédel.

Nekem mindegy, csak egyen :)

2010. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14 hónapos. 2 hete 4 nap egymás után eljátszotta velem, hogy f1-től f3-3-ig aludt, csak utána ebédelt. Az volt a baj, hogy naponta kellett vinnem tornára f12-f1-ig, és hazafelé a kocsiban elaludt. Most beteg, 2. hete nem járunk tornázni, igyekszem 12-f1 körül megetetni, és utána alhat. Tegnap dokinál voltunk + vásárolni, így csak hn2-kor ebédelt, f4-kor aludt el. Úgyhogy összevissza. Ha úgy gondolom, hogy beállt egy napirend, akkor az tutira csak max 1 hétig van, utána változtat rajta. Hát ez van. Szóval nyugi, nekem is volt, hogy 3-kor volt ebéd. Reggeli általában 9 körül van szopi+szilárd, pl 1 szelet kalács), nem mindig tízóraizik, csak ha tudom, hogy délben nem lesz ebéd. Akkor vagy kekszet, vagy joghurtot kap. Uzsira joghurt, vacsira este 7-8 körül főzelék.
2010. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én gyerekem kicsike, keveset is eszik, ( annyit talán eszik mint a tiétek :/) de csak 8,5 kiló és bár a doki szerint nem baj mert úgy látja alkatilag ilyen (én is vékony vagyok) mindig azt mondja, hogy neki muszáj tízóraizni is, nem maradhat ki étkezés. De nálunk is az van, hogy ha tízóraizik akkor nem ebédel és fordítva. Ahh...na mindegy, megpróbálom azt, hogy felkeltem 2-kor és megetetem...hátha.
2010. máj. 26. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:

kisfiam 16 hós.

reggel fél hétkor tej kb 2-2.5dl

majd reggelizik velem de az nem sok

tízórai gyümölcs.

általában fél dél felé elaszik kb három órát.

tehát kettő körül ebéd.

délután egy joghurt.

este hétkor vacsora

lefekvés előtt megint 2-2.5dl tej

2010. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos a lányom. Ő fél 10-10-ig is el tud aludni reggel. Reggelire kb. 2 deci tejbe 1 szelet kalácsot tördelek. Nálunk vagy kimarad a tízórai és az ebéd a következő étkezés, vagy ha később ebédelünk, akkor banán, vagy egy pohár joghurt. Változó, hogy mikor alszik el, mostanában 1 óra körül teszem le és alszik kb. két órát. De általánosságban 12-14 óra között megy aludni, és 2-3 órát alszik.
2010. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. máj. 26. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:

20 hónapos babám nem tízóraizik, mert a reggeli 10 körül van. ez 160-180 ml kakaós tápszer.

így az ebéd fél 1 körül van.


ha gondolod, próbáld meg fél 12kor ebédeltetni, vagy az alvást kihúzni fél 1-re, így ebédelhetne pont délben.

2010. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos. Hajnalban 5 körül felébred, akkor kap tápszert/gyerekitalt és visszaslszik.

8 körül kel, 9 körül reggelizik, én még tejpépet adok neki. Van amikor simán, vagy gyümölccsel.

Tízórai nincs.

Ebédelni vagy sikerül alvás előtt vagy nem. Mi is pont ezzel küzdünk. Én inkább megpróbálom kicsit előbb (fél 12-12)megetetni, hogy ne üres pocakkal feküdjön le. Van amikor tápszert is adok neki, mert abba belealszik.

Utána alszik 2-2,5 órát.

Uzsonnára kap joghurtot, babapudingot, túrórudit, krémtúrót, banánt (persze vagy, vagy).

Nassolni szokott kölesgolyót, bulátát, natúr kukoricarudat, kiflit...

Aztán vacsora 7 körül (vagy ebéd maradék, vagy szendvics, rántotta...)

Elalvás előtt tápszer.

2010. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!