Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy dönthetnék a babám...

Hogy dönthetnék a babám sorsáról? Akik nem terveztek még babát, milyen szempontok szerint mérlegeltek?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy terhes vagyok (6 pozitív tesztem van, leghamarabb szerdán tudok menni az orvosomhoz).

Félek, tanácstalan vagyok, összezavarodtam... És fogalmam sincs, hogy dönthetnék így arról, hogyan tovább. Hiszen ez nem egy cipő, vagy blúz, amit később visszavihetek a boltba, hogy "bocsi, mégsem jó". Sosem kellett ilyen volumenű döntéseket meghoznom és úgy érzem, hogy ehhez kevés vagyok.


2017. szept. 4. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Mennyi idős vagy? A párod, hogy áll ehhez? Van már lakásod, munkád stb?

Ezek szerintem fontos tényezők.

2017. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen egyszerűen, meg akarod ölni a gyerekedet vagy nem.

Én sosem akartam gyereket! 7 év után szakítottam, pár hét múlva összejötem valakivel és 3 nap múlva teherbe estem. Ki az az őrült aki megtartotta volna főleg úgy, hogy nem csak nem akart soha gyereket, de nem is szereti őket - hát én! Nem tudtam volna azzal a tudattal élni, hogy a szívem alatt öletem meg a saját gyerekemet, úgyhogy megszületett.

(Azóta is együtt vagyunk az apával egyébként, már van tervezett gyerekünk is)

2017. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
21 éves leszek novemberben, még tanulok. De nekem is van lakásom, és a barátomnak is (egyiken sincs semmilyen hitel). A barátom még nem tudja, hogy teszteltem. De még nem került szóba kettőnk között a baba-téma, vagyis azt tudja, hogy mik a kedvenc neveim, meg hogy két kislányt szeretnék, de ennyi. Másfél éve vagyunk együtt, nekem ez az első párkapcsolatom.
2017. szept. 4. 10:57
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Próbáld meghozni a döntést függetlenül a barátodtól! Azaz úgy, hogy te, 21 évesen, egyedül, képes vagy és akarsz-e felnevelni egy gyereket?


A legfontosabb, hogy akarod-e? Minden egyéb csak részletkérdés.

2017. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ő véleményét is ki kellene kérned. Lehet, hogy ő nagyon nem örülne ennek az egésznek.
2017. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
A lelkiismereteddel kell elszámolj. Felnőtt vagy, van lakásotok, tehát e tudjátok tartani magatokat. A pénz nem lehet akadály.
2017. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Én megtartanám. 20 évesen szültem, most van egy gyönyörű, okos, kedves (akaratos :D) 1 éves kisfiam. Soha egy percre sem bántam meg a gyerekvállalást fiatalon, pedig nagyon nehéz volt a terhességem is. De életem legjobb éve volt eddig. Ha csak egy kicsit is szeretnéd, szerintem meg fogod bánni, ha elveteted. Utána örökké azon gondolkoznál, hogy hány éves lenne éppen, milyen lenne az életetek. Nekem volt egy vetélésem pár hónappal azelőtt, mielőtt teherbe estem, és nagyon kevés időt tölthettünk csak együtt, mert 4 hetesen elvetéltem. Azóta is minden nap gondolok rá, hogy milyen lett volna, ha megmarad. Persze akkor a fiam most nem enne, ezért valahogy elfogadtam, hogy ennek így kellett történnie ahhoz, hogy a fiam megtudjon születni. De attól még nem telik el nap úgy, hogy ne jutna eszembe. Szerintem te is így éreznél, ha elvetetnéd ezt a babát. Ha akarod akkor mindent meg tudsz oldani akár egyedül is, csak hogy a gyerekednek mindent meg tudj adni. Én is olyan dolgokat is megcsináltam, amire azt hittem hogy nekem soha nem fog menni. De muszáj a fiam miatt, és megcsináltam. Mindenki fél az anyaságtól szerintem, akár milyen idős vagy, vagy akár mennyire felkészültnek érzed magad.
2017. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát nálunk sem volt tervezett a gyerek, sőt soha nem akartunk babát. És mégis"becsúszott", ahogy mondani szokás. Hát a párom abortuszt akart, meg először én is, de aztán annyit sírtam miatta, hogy nem tettük meg. Most van egy csodás 8 hetes lányom, és nagyon Örülök, hogy itt van velünk. Az apukája is imádja. :) Gondold végig, de ha úgy döntesz, hogy nem tartod meg, akkor sem vagy maga az ördög, ez a te döntésed!
2017. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21 voltam, mikor szültem az elsőt, tervezett volt, 6 éve voltam együtt az apjával. Nem volt lakásunk, először a szülőknél laktunk, majd albérletbe költöztünk. 3 és fél év múlva szétmentünk. (Ezt azért írtam le, mert a kapcsolat előzetes időtartama nem garancia semmire, ezt igazolja a 2-es válaszoló is.)

Közel 3 évig neveltem egyedül a lányom, mikor megismertem a jelenlegi páromat, aztán 3 hónap múlva lett egy pozitív tesztem.

Egy percig nem gondolkodtunk, mi lesz a sorsa. Most múlt 1 éves.

OFF: (kicsit más téma)

Lakás nincs, albérletben lakunk, tkp. én nem ismerek olyan fiatalt (30 alatt), akinek úgy van saját lakása, hogy vett egyet, akinek mégis van, az örökölte, vagy a szülők vették neki.

(Akinek nem hullott az ölébe, kérdezném, az sose vállaljon gyereket? Ez azoknak szól, akik köpködnek, hogy "tudod, ki szülne albérletbe"...)

2017. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mennyi a fizetésed? El tudod tartani egyedül - pelenka, tápszer stb később ovi, iskola, ruhák, cipők, egészséges kaja?

Van munkád? Van egy éved, hogy kapj gyedet? Vissza tudsz menni dolgozni? Egyedül találnál olyan munkát, hogy tudj menni érte bölcsibe, oviba?

Nyomorogva élnétek vagy jól megélnétek?

Szép és jó dolog, hogy a lelkiismereted diktáljon, de függetlenül attól, miért estél teherbe, ne az motiváljon, hogy megöész-e egy gyereket vagy sem, hanem, hogy mindent meg tudsz e adni neki és, hogy egyedül is boldogulnál-e.

2017. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!